مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49959 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 15:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بایدها و نبایدهای تغذیه در ماه مبارک رمضان

از سوی کارشناس ارشد تغذیه مطرح شد

بایدها و نبایدهای تغذیه در ماه مبارک رمضان

مازندشورا: کارشناس ارشد تغذیه بایدها و نبایدهای تغذیه در ماه مبارک رمضان را مطرح و تاکید کرد: وعده سحری به اجبار با توجه به طولانی بودن ساعات روزه‌داری باید مصرف و بین افطار تا سحر باید چهار نوبت غذا میل شود.

مازندشورا:حمیدرضا شیرآشتیانی امروز درباره توصیه‌های تغذیه‌ای به روزه‌داران در ماه مبارک رمضان در شهرستان ساری با اشاره به اینکه تعداد وعده‌ها در روزهای روزه‌داری بسیار مهم است، اظهار کرد: وعده سحری به اجبار با توجه به طولانی بودن ساعات روزه‌داری باید مصرف و بین افطار تا سحر باید چهار نوبت غذا میل شود.

کارشناس ارشد تغذیه با بیان اینکه چهار نوبت وعده غذایی شامل افطار، شام، آخر شب و سحر است، تصریح کرد: اتفاقی که به‌صورت معمول شاهد آن هستیم این بوده که  هر غذایی که تهیه شده روزه‌داران همه را در افطار در یک نوبت مصرف می‌کنند که این کار موجب افزایش وزن و یا مشکلاتی از جمله سوءهاضمه،تورم معده و بی‌حالی می‌شود.

وی با بیان اینکه راه چاره وعده غذایی افطار و شام به‌صورت جدا میل شود، اضافه کرد: چرا که بعد از ساعت‌ها ناشتا بودن معده انسان این آمادگی را ندارد که حجم زیادی از غذا را هضم کند با جدا کردن وعده افطار و شام این مشکل حل می‌شود.

کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به اینکه وعده افطار بیشتر به معنای باز کردن روزه است، افزود: بهتر است با آب جوش، چای، شیر همراه با خرما، نان پنیر سبزی، سوپ و یا فرنی البته با حجم کم میل شود.

شیرآشتیانی با اعلام اینکه وعده غذایی برای شام در نظر گرفته شود، اظهار کرد: زمان خوردن شام بین یک تا دو ساعت بعد از افطار است.

وی یادآور شد: برای وعده پایان شب نیز مصرف میوه ازجمله هندوانه انتخاب خوبی است.

کارشناس ارشد تغذیه با اعلام اینکه آب باید از افطار تا سحر به مرور مصرف شود تا فرد در طول روز احساس تشنگی نکند، خاطرنشان کرد: مصرف آب از افطار تا سحر می‌تواند کم‌آبی بدن را جبران کند.

شیرآشتیانی تصریح کرد: وعده سحر می‌تواند برنج و خورش همراه با سالاد باشد و مصرف کباب و گوشت‌ها برای وعده سحری انتخاب خوبی نیست.

وی در پایان گفت: موضوع دیگر این است که در وعده سحر نباید غذای شیرین مصرف شود،چرا که موجب احساس تشنگی زیاد در طول روز می‌شود.

86034/ج

 


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : افطار - اینکه - تغذیه - کارشناس - غذایی - شیرآشتیانی - همراه - اعلام - پایان - می‌تواند - تشنگی - احساس - به‌صورت - اظهار - رمضان - مبارک - روزه‌داران - اشاره - روزه‌داری - تصریح -

نظر شما در مورد : بایدها و نبایدهای تغذیه در ماه مبارک رمضان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*