تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 49961 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در بستر و حریم رودخانه‌های البرز توقف نکنید

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: در پی ورود سامانه بارشی جدید به استان و اخطاریه اداره کل هواشناسی، فرمانداران، دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، امدادی، ایمنی و شهرداری‌های استان در آماده باش قرار گرفتند.

مازندشورا:مهدی مهرور با اعلام این خبر اظهارکرد: پیرامون پیش‌بینی وضعیت جوی براساس آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی حاکی از ورود تدریجی سامانه بارشی و فعالیت آن در استان البرز از عصرامروز (سه شنبه مورخ 25/2/97) تا فردا (چهارشنبه مورخ 26/2/97) است که پیامد آن رگبار شدید باران، رعد و برق و وزش باد در نقاط مختلف استان خواهد بود.

وی افزود: در این راستا اعضاء شورای هماهنگی شهرستان‌ها به منظور مقابله با جاری شدن سیل ، رعد و برق ، وزش باد شدید ، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی آماده باش باشند.

مهرور تصریح کرد: همچنین علاوه بر حفظ آمادگی ؛ اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه‌های محلی ( استانی و شهرستانی ) و مسئولین محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان ، دامداران ، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه‌ها صورت گیرد.

وی بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان ، سیم برق هوایی ، لوله‌ها ، فنس‌های فلزی و پهنه‌های آبی توسط شهروندان تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران همچنین بر لایروبی قنوات، رودخانه‌ها، کانال‌ها، انهار و زیر پل‌ها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده‌های برون شهری توسط دستگاه‌های ذیبربط تاکید کرد.

وی از شهروندان درخواست کرد از سفرهای غیر ضروری در جادهای کوهستانی و دامنه‌های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ خودداری کنند.

مهرور همچنین پیش‌بینی مکان‌های امن جهت اسکان موقت ( تا رفع شرایط اضطراری ) و ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی، دستگاه‌های امدادی، ایمنی، خدماتی و عوامل مردمی را خواستار شد.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #همچنین #مهرور #رودخانه‌ها #شهروندان #تاکید #دستگاه‌های #مکان‌های #اسکان #هماهنگی #البرز #پیش‌بینی #استان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : در بستر و حریم رودخانه‌های البرز توقف نکنید

*

*


X https://sport45.site/