مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49962 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

به آموزش در ایران توجه چندانی نمی‌شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی البرز گفت: در ایران به آموزش توجه چندانی نمی‌شود.

مازندشورا:محمد ایزدبین امروز  سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت در اولین دوره آموزشی شوراهای اسلامی شهرها و بخش‌های استان البرز که در تالار شهیدان فلاح نژاد برگزار شد، اظهار کرد: آموزش  کلید حیات جامعه 120 هزار نفری شورا است. متاسفانه در حال حاضر برخی از شهرداران و اعضای شورا به دلیل عدم تسلط به قانون و آموزش ناکافی درگیر سیستم قضایی شده‌اند.

وی افزود: اعضای شورا باید مداوم در حال آموزش دیدن باشند و اطلاعات و دانش خود را به روز کنند و از غرور کاذب دست بردارند. شوراها اگر می‌خواهند در زمینه قانونگذاری موفق عمل کنند باید در حوزه فعالیت خود دانش خود را مداوم افزایش دهند. البته آموزش صرفا مختص اعضای شورا نیست و مقوله‌ای بین بخشی و دیگر مسئولان نیز باید به اهمیت آموزش توجه خاصی داشته باشند.

رییس شورای اسلامی البرز گفت: متاسفانه آموزش در ایران جدی گرفته نمی‌شود و همین باعث بروز مشکلاتی در بخش‌های مختلف شده است. امید است امسال اعتبار مناسبی برای مقوله آموزش تخصیص باید تا شاهد تغییرات محسوسی در این حوزه باشیم.

ایزدبین بیان کرد: بخش‌نامه‌ها و قوانین هر روز در حال تغییر هستند و این  امر لزوم به‌روزرسانی اطلاعات شوراها را بیش از پیش مشخص می‌کند.

مدیرکل امور دفتر شهری و شوراهای استانداری البرز گفت: ابهامات موجود در قوانین شورا و شهرداری‌ها دردسرساز شده است.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، مجتبی عسگری در اولین دوره آموزشی شوراهای اسلامی و بخش‌های استان البرز که امروز سه‌شنبه 25 اردیبهشت در کرج برگزار شد اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد ابهامات زیادی در قوانین شورا و شهرداری‌ها هستیم که این مساله باعث ایجاد دردسر شده است. این ابهامات باید در قالب لایحه به مجلس ارائه شود تا شاهد اصلاح قوانین شورا و شهرداری‌ها باشیم.

وی توضیح داد: تاکنون 20 مورد از این ابهامات شناسایی و احصاء شده است و برای شناسایی سایر ابهامات اعضای شورای شهر و شهرداری‌ها نیز باید وارد عمل شوند، بدون شک با اصلاح این ابهامات و تصحیح قوانین مشکل‌دار بسیاری از سردرگمی‌ها موجود در شورا و شهرداری‌ها رفع می‌شود.

این مسئول در ادامه به جایگاه ویژه شوراها اشاره کرد و گفت: در بحث آموزش نباید صرفا به شوراهای شهر توجه شود و باید شوراهای روستایی نیز از آموزش‌های موثر برخوردار شوند.

عسگری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت توجه شهرداری‌ها به افزایش درآمدهای پایدار تاکید کرد و افزود: متاسفانه 90 درصد شهرداری‌ها با مقوله درآمد پایدار بیگانه هستند و همین باعث شده هر سال از درآمدشان کم شود.

مدیرکل امور دفتر شهری و شوراهای استانداری البرزگفت: برای کسب درآمد پایدار، مدیریت شهری کرج باید برای سرمایه گذاران اعتماد سازی کند و بستر لازم برای مشارکت آنها در طرح‌های مختلف را فراهم نماید.

وی ادامه داد: سرمایه گذار نباید درگیر بروکراسی اداری باشد و پشت درهای مسئولان منتظر بماند چون این روند در نهایت به ضرر شهر و مدیریت شهری تمام می‌شود. انتظار می‌رود شورا و شهرداری‌ها در کنار فعالیت‌های خود برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و کاهش تولید زباله تلاش کنند چون در این مقوله‌ها از خط قرمز عبور کرده‌ایم و وضعیت بحرانی است. ما در حال حاضر در تولید زباله ، مصرف آب و ... سرآمد هستیم و این سرآمدی به هیچ وجه مثبت نیست و به ضررمان تمام می‌شود.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری‌ها - شهرداری - آموزش - شوراهای - ابهامات - البرز - قوانین - اعضای - متاسفانه - شوراها - اسلامی - پایدار - بخش‌های - مدیرکل - ایسنا - موجود - عسگری - استانداری - ادامه - سرمایه - تولید - زباله - مدیریت - درآمد - اصلاح - شناسایی - نباید - هستیم - مسئولان - آموزشی - استان - برگزار - اولین - اردیبهشت - نمی‌شود - ایزدبین - سه‌شنبه - اظهار - درگیر - شورای - مختلف - مقوله - افزایش - اطلاعات - افزود - مداوم - باشند - باشیم -

نظر شما در مورد : به آموزش در ایران توجه چندانی نمی‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*