تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 49962 چاپ به اشتراگ گذاشتن

به آموزش در ایران توجه چندانی نمی‌شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی البرز گفت: در ایران به آموزش توجه چندانی نمی‌شود.

مازندشورا:محمد ایزدبین امروز  سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت در اولین دوره آموزشی شوراهای اسلامی شهرها و بخش‌های استان البرز که در تالار شهیدان فلاح نژاد برگزار شد، اظهار کرد: آموزش  کلید حیات جامعه 120 هزار نفری شورا است. متاسفانه در حال حاضر برخی از شهرداران و اعضای شورا به دلیل عدم تسلط به قانون و آموزش ناکافی درگیر سیستم قضایی شده‌اند.

وی افزود: اعضای شورا باید مداوم در حال آموزش دیدن باشند و اطلاعات و دانش خود را به روز کنند و از غرور کاذب دست بردارند. شوراها اگر می‌خواهند در زمینه قانونگذاری موفق عمل کنند باید در حوزه فعالیت خود دانش خود را مداوم افزایش دهند. البته آموزش صرفا مختص اعضای شورا نیست و مقوله‌ای بین بخشی و دیگر مسئولان نیز باید به اهمیت آموزش توجه خاصی داشته باشند.

رییس شورای اسلامی البرز گفت: متاسفانه آموزش در ایران جدی گرفته نمی‌شود و همین باعث بروز مشکلاتی در بخش‌های مختلف شده است. امید است امسال اعتبار مناسبی برای مقوله آموزش تخصیص باید تا شاهد تغییرات محسوسی در این حوزه باشیم.

ایزدبین بیان کرد: بخش‌نامه‌ها و قوانین هر روز در حال تغییر هستند و این  امر لزوم به‌روزرسانی اطلاعات شوراها را بیش از پیش مشخص می‌کند.

مدیرکل امور دفتر شهری و شوراهای استانداری البرز گفت: ابهامات موجود در قوانین شورا و شهرداری‌ها دردسرساز شده است.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، مجتبی عسگری در اولین دوره آموزشی شوراهای اسلامی و بخش‌های استان البرز که امروز سه‌شنبه 25 اردیبهشت در کرج برگزار شد اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد ابهامات زیادی در قوانین شورا و شهرداری‌ها هستیم که این مساله باعث ایجاد دردسر شده است. این ابهامات باید در قالب لایحه به مجلس ارائه شود تا شاهد اصلاح قوانین شورا و شهرداری‌ها باشیم.

وی توضیح داد: تاکنون 20 مورد از این ابهامات شناسایی و احصاء شده است و برای شناسایی سایر ابهامات اعضای شورای شهر و شهرداری‌ها نیز باید وارد عمل شوند، بدون شک با اصلاح این ابهامات و تصحیح قوانین مشکل‌دار بسیاری از سردرگمی‌ها موجود در شورا و شهرداری‌ها رفع می‌شود.

این مسئول در ادامه به جایگاه ویژه شوراها اشاره کرد و گفت: در بحث آموزش نباید صرفا به شوراهای شهر توجه شود و باید شوراهای روستایی نیز از آموزش‌های موثر برخوردار شوند.

عسگری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت توجه شهرداری‌ها به افزایش درآمدهای پایدار تاکید کرد و افزود: متاسفانه 90 درصد شهرداری‌ها با مقوله درآمد پایدار بیگانه هستند و همین باعث شده هر سال از درآمدشان کم شود.

مدیرکل امور دفتر شهری و شوراهای استانداری البرزگفت: برای کسب درآمد پایدار، مدیریت شهری کرج باید برای سرمایه گذاران اعتماد سازی کند و بستر لازم برای مشارکت آنها در طرح‌های مختلف را فراهم نماید.

وی ادامه داد: سرمایه گذار نباید درگیر بروکراسی اداری باشد و پشت درهای مسئولان منتظر بماند چون این روند در نهایت به ضرر شهر و مدیریت شهری تمام می‌شود. انتظار می‌رود شورا و شهرداری‌ها در کنار فعالیت‌های خود برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و کاهش تولید زباله تلاش کنند چون در این مقوله‌ها از خط قرمز عبور کرده‌ایم و وضعیت بحرانی است. ما در حال حاضر در تولید زباله ، مصرف آب و ... سرآمد هستیم و این سرآمدی به هیچ وجه مثبت نیست و به ضررمان تمام می‌شود.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری‌ها #شهرداری #آموزش #شوراهای #ابهامات #البرز #قوانین #اعضای #متاسفانه #شوراها #اسلامی #پایدار #بخش‌های #مدیرکل #ایسنا #موجود #عسگری #استانداری #ادامه #سرمایه #تولید #زباله #مدیریت #درآمد #اصلاح #شناسایی #نباید #هستیم #مسئولان #آموزشی #استان #برگزار #اولین #اردیبهشت #نمی‌شود #ایزدبین #سه‌شنبه #اظهار #درگیر #شورای #مختلف #مقوله #افزایش #اطلاعات #افزود #مداوم #باشند #باشیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : به آموزش در ایران توجه چندانی نمی‌شود

*

*


X https://sport45.site/