مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49971 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 22:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون فرماندار شهرستان نور تاکید کرد

نامناسب بودن مکان‌های اقامتی در قالب سوئیت‌ها

مازندشورا: معاون فرماندار شهرستان نور با بیان اینکه در شهر رویان طرح خوبی در محل پلاژ شهرداری در حال اجرا است، گفت: مراکز اقامتی که به اسم سوئیت اجاره داده می‌شود، زیاد مناسب نیست و نیاز به اصلاح دارد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، سعید یزدانی عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی دریا و اجرای طرح سالم‌سازی که با حضور مسؤولان دستگاه‌های اجرایی و متولی در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در سال 93 تعداد غریق در شهرستان نور 16 نفر بود که با اقدامات و تدابیر سالانه کاهش پیدا کرد و سال گذشته با کاهش چشمگیر به 4 نفر رسید که دو نفر هم در ساعات نیمه‌شب و غیرعادی بود.

وی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته افزود: طرح‌های سالم‌سازی در شهرستان نور از ابتدای خرداد ماه آغاز می‌شود که در ساحل نور یک طرح دو قلو در اول خرداد و طرح دوم دو قلو نیز در کمتر از مدت یک‌ماه مکان‌یابی و با شناسایی محل طرح اجرا تا شاهد کاهش غریق باشیم.

معاون فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: اقدامات بسیار خوبی در کاهش تعداد غریق انجام شد و یکی از دلایل  نداشتن غریق در افزایش تعداد طرح بود که شاهد کاهش چشمگیر غریق بودیم.

این مسؤول از هیأت نجات غریق شهرستان خواست تا ناجیان غریق در طرح و خارج از طرح از نظر کمی و کیفی تامین شود و از افراد وظیفه‌شناس و مسؤولیت‌پذیر استفاده شود.

یزدانی خاطر نشان کرد: در شهر رویان طرح خوبی در محل پلاژ شهرداری در حال اجرا است اما مراکز اقامتی که به اسم سوئیت اجاره داده می‌شود زیاد مناسب نیست و نیاز به اصلاح دارد.

 وی با تاکید بر اینکه شهرداری ایزدشهر هم در محل قبلی تا اول خردادماه طرح را  اجرا کند، افزود: شهرداران با توجه به درجه طرح امکانات لازم را مهیا و قیمت‌گذاری براساس درجه طرح صورت گیرد، در حال حاضر طرح نور درجه 2  و طرح‌های رویان و ایزدشهر طرح درجه 3 هستند که باید تلاش شدند با تهیه امکانات درجه طرح را برای خدمات رسانی بیشتر ارتقاء دهند.

معاون فرماندار شهرستان نور مشخصات طرح درجه 2  را شامل داشتن سرویس، دوش، رخت‌کن، کافی شاب، مسیر سواره، پیاده و دوچرخه ، مسیر آمبولانس، پارکینگ دو طرف و ... عنوان کرد و گفت: شهرداری نور تا پنجم خرداد سه پارکینگ را در سه نقطه ساحل تعبیه و به جای هزینه ورودی هزینه پارکینگ دریافت کند.

فرشاد اسدی شهردار نور در این جلسه اظهار کرد: یک طرح دوقلو آماده است و علاوه بر آن سرمایه‌گذار هم اعلام آمادگی کرد تا طرح دوم با امکانات کافی را در ساحل نور اجرایی کند.

اسحاق تونی شهردار ایزدشهر نیز در این جلسه اظهار کرد: مجری طرح انتخاب و پیگیر تهیه امکانات لازم برای اجرای طرح است و همچنین ساماندهی جت اسکی، قایق، اسب، تعیین محل پارکینگ و ... هم در دست اقدام است.

شهردار رویان نیز در این جلسه اظهار کرد: ستاد ساماندهی ساحل در شهرداری رویان تشکیل و تا کنون چهار جلسه برگزار کرد، در سال گذشته نیز با همین اقدامات غریق نداشتیم و امسال در حال تقویت طرح هستیم.

احمد توکلی افزود: در بحث اقامتگاه، کارهتلینگ و کولردار کردن همه اتاق‌ها در حال اجرا است اما قایق‌ها و جت‌اسکی‌ها باید ساماندهی شوند.

وی تصریح کرد: امسال برای فعالیت اسب، قایق، جت‌اسکی و موتور نقاط مشخص در جایی غیر از فضای طرح تعیین شده و محل استقرار ناجی نیز از حالت سنتی خارج شد بنابراین نیروی انتظامی باید از تردد چهارچرخ‌های شخصی در محل تردد مردم در ساحل و خارج از محل تعیین شده جلوگیری کند تا تنها مجوزداران مکلف به اجرای قانون نباشند بلکه همه باید تابع قانون باشند.

توکلی خاطرنشان کرد: موتور چهار چرخ وسیله نقلیه است ولی فاقد پلاک و کد شناسایی است و اگر مرتکب خلاف و یا تصادف هم شود شناسایی و رسیدگی به تخلف وی امکان ندارد، این موضوع هم تنها در مازندران اتفاق می‌افتد که این وسائط رها شده هستند ولی در سایر استان‌ها تنها در پیست و محل مشخص تردد دارند.

شهردار رویان گفت: هزینه غذا، اقامت و ... افرادی که از سوی دستگاه‌های متولی اعزام و حضور پیدا می‌کنند توسط مجری و یا همان دستگاه مربوطه انجام شود تا شهرداری هزینه اضافی متحمل نشود.

فریبرز شجاعی سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز از آمادگی اقامتگاه‌ها برای پذیرایی خبر داد و گفت: نظارت کامل هم وجود دارد.

علی اصغر خاکپور سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان نور نیز درباره وظیفه هلال احمر در نظارت و پرداخت حقوق ناجیان اظهار کرد: تاکنون هیچ تعهدی ایجاد نشد و ابلاغی صورت نگرفت اما در قالب طرح امداد و نجات هلال احمر در ساحل و اماکن دیگر فعال است.

مصطفی بلده‌ای مسؤول هیات نجات غریق شهرستان نیز در این جلسه از برگزاری 5  جلسه کلاس آمادگی برای 270 نفر ناجی خبر داد و گفت: 128 ناجی سیار سهمیه ساحل شهرستان است و باید از اول خرداد قرارداد منعقد و کار شروع شود.

انتهای پیام/86023/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - شهرداری - رویان - خرداد - هزینه - امکانات - پارکینگ - اظهار - ساماندهی - معاون - افزود - شناسایی - فرماندار - آمادگی - شهردار - اقدامات - اجرای - تعیین - تعداد - نظارت - توکلی - سرپرست - قانون - موتور - امسال - طرح‌های - سالم‌سازی - یزدانی - اقامتی - تاکید - اجرایی - متولی - تصریح - چشمگیر - گذشته - برگزار - مسؤول -

نظر شما در مورد : نامناسب بودن مکان‌های اقامتی در قالب سوئیت‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*