مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49972 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 23:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
به روز شدن مطالبات داروخانه‌‌ها/آغاز حذف دفترچه در 606 بیمارستان‌ دولتی

مدیرعامل بیمه سلامت ایران خبر داد

به روز شدن مطالبات داروخانه‌‌ها/آغاز حذف دفترچه در 606 بیمارستان‌ دولتی

مازندشورا: مدیرعامل بیمه سلامت ایران از به روز شدن مطالبات داروخانه‌‌ها خبر داد و گفت: بدهی به دانشگاه‌های علوم پزشکی 5 الی 6 ماه کاهش پیدا کرده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، طاهر موهبتی امشب در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه که در اداره‌کل بیمه سلامت مازندران برگزار شد از راه‌اندازی سامانه 1666 به عنوان راهکار جدید بررسی شکایات مردمی در سازمان بیمه سلامت خبر داد و اظهار کرد: این سامانه تا پایان خردادماه امسال راه‌اندازی می‌شود که به صورت هوشمند بوده و افراد می‌توانند شکایات خود را به صورت صوتی ثبت کنند و کد پیگیری و شناسایی نیز به آنها ارائه می‌شود و پس از دریافت، شکایت به اداره کل مربوطه ارجاع داده می‌شود تا بررسی و پاسخ آنها داده می‌‌شود.

وی از زیرپوشش بودن 40 میلیون  ایرانی در بیمه سلامت خبر داد و تصریح کرد: از این جمعیت 22 میلیون روستایی هستند و 50 درصد جمعیت مازندران زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه 34 میلیون نفر در کشور زیرپوشش بیمه رایگان هستند، خاطرنشان کرد: در این بخش در مازندران 800 هزار نفر بیمه رایگان شدند.

این مسؤول در بخش دیگری گریزی به حوزه بیماران خاص زد و گفت: 63 هزار و 500 نفر در کشور و حدود 4 هزار نفر در مازندران جزء بیماران خاص هستند که در کشور سالانه 900 میلیارد تومان برای بیماران خاص هزینه می‌شود و بیشترین هزینه بیماران خاص مربوط به بیماران دیالیز با 450 میلیارد تومان است که 16 هزار و 300 نفر را شامل می‌شوند.

موهبتی با اعلام اینکه پرداخت بدهی‌های این سازمان به داروخانه‌های به روز شده است، ادامه داد: طی دو روز گذشته 1000 میلیارد تومان به ارائه دهندگان خدمت پرداخت شد.

وی اظهار کرد: پرداخت بدهی به دانشگاه‌های علوم پزشکی به پنج الی 6 ماه و به بخش خصوصی از 12 ماه به پنج ماه کاهش یافته است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به ادامه روند مطالبات ارائه دهندگان خدمت گفت: یکی از چالش‌های جدی سازمان بیمه سلامت تامین منابع مالی است اما امسال تصمیم جدی گرفته شد تا پرداخت‌ها منظم شود.

این مسؤول با اعلام اینکه در حال پیگیری 4 هزار و 750 میلیارد تومان اسناد خزانه هستیم، ادامه داد: نباید هیچ‌گونه خد‌شه‌ای در ارائه خدمت به مردم وارد نشود و باید با همراهی ارائه دهندگان خدمات از سلامت مردم صیانت کنیم.

موهبتی با اشاره به اینکه حذف دفترچه‌ها در بیمارستان‌های دولتی آغاز شده است، گفت: تاکنون در 290 بیمارستان دولتی این طرح شروع شده است و به 606 بیمارستان دولتی می‌رسد و نسخه‌نویسی الکترونیکی می‌شود.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سلامت - بیماران - ارائه - مازندران - تومان - دولتی - میلیارد - اینکه - میلیون - اشاره - پرداخت - دهندگان - ادامه - مدیرعامل - زیرپوشش - موهبتی - اعلام - هزینه - راه‌اندازی - سامانه - مطالبات - بیمارستان - بررسی - امسال - جمعیت - اظهار - رایگان - شکایات - مسؤول - پیگیری -

نظر شما در مورد : به روز شدن مطالبات داروخانه‌‌ها/آغاز حذف دفترچه در 606 بیمارستان‌ دولتی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*