مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49973 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نگاه تشریفاتی نسبت به هنر باید حذف شود/جایگاه والای هنر در انقلاب و نظام اسلامی

رئیس حوزه هنری مازندران:

نگاه تشریفاتی نسبت به هنر باید حذف شود/جایگاه والای هنر در انقلاب و نظام اسلامی

مازندشورا: رئیس حوزه هنری مازندران با اشاره به اینکه در حوزه آسیب‌های اجتماعی بسیاری از گره‌های کور به واسطه هنر گشوده می‌شود، گفت: نگاه تشریفاتی و تزئینی نسبت به هنر باید حذف شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سینا دلشادی سه‌شنبه‌شب در آیین تجلیل از فعالان فرهنگ، هنر و رسانه که با حضور مدیرکل صدا و سیما مرکز مازندران، معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان، مسؤولان حوزه هنری، هنرمندان، خبرنگاران و مسؤولان شهری و با همکاری حوزه هنری و اداره کل ورزش و جوانان استان در سالن شهید باغبانی حوزه هنری استان برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران بعد از چهار دهه به یک بلوغ جامع و کامل رسیده است و هر روز شاهد ثمرات این انقلاب و نظام هستیم.

وی هنر را زیباترین جلوه بیان خواسته‌ها دانست و بیان کرد: هنر و هنرمندان همواره از جایگاه و موقعیت والایی در جامعه برخوردار هستند که باید هنرمندان قدر آن را به خوبی بدانند و در حفظ این جایگاه والا که در راستای تعالی و تکامل انسان‌ها است تلاش کنند‌.

رئیس حوزه هنری مازندران با اشاره به اینکه هنر واقعی هنری است که در خدمت تعالی بشر و در راه دستورات خداوند متعال قرار گیرد و غیر از این آن هنر راه به جایی نخواهد برد، افزود: برای ماندگار شدن ارزش‌ها نیاز به زبان و بیان هنر داریم.

این مسؤول ادامه داد: هنرمندان به‌عنوان اصحاب فکر در بحث مسائل هنری وظیفه سنگینی دارند.

دلشادی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم هنرمندان انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی با زبان هنر است و باید در مقابل ناهنجاری‌های دشمنان ایستادگی کنیم و با زبان فیلم، عکس و هنر بتوانیم معیارها و مصادیق انقلاب  را به نسل بعدی انتقال دهیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه آسیب‌های اجتماعی بسیاری از گره‌های کور به واسطه هنر گشوده می‌شود، گفت: نگاه تشریفاتی و تزئینی نسبت به هنر باید حذف شود.

رئیس حوزه هنری مازندران اظهار کرد: نگاه کارکردی به مقوله هنر در کشور و استان به وجود بیاید و با توجه به شرایط فعلی کشور از وظایف مهم زنده نگه داشتن شعائر اصلی انقلاب اسلامی و توجه به سنن و وعده‌های الهی است که در جامعه به آن کمتر توجه می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه همه هنرمندان استان در یک جبهه هستند و برای اعتلای این نظام و انقلاب تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: وظیفه هنرمندان شناخت مسائل و بیان زیبا و هنرمندانه آن برای درک و فهم بهتر مردم است.

دلشادی با اشاره به توان بالای هنری هنرمندان استان، گفت: هنرمندان متعهد به عنوان افسران جنگ نرم با استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهایی که در استان وجود دارد در زمینه‌های مختلف هنری درباره گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید بیش از بیش تلاش کنند.

*تجلیل از فعالان فرهنگ، هنر و رسانه مازندران

در این مراسم با حضور مسؤولان از برگزیدگان هنری در بخش‌های هنرهای تصویری، هنر تجسمی، نمایشی، آفرینش‌های ادبی، فرهنگ و مطالعات پایداری، موسیقی و روابط عمومی تجلیل شد.

برگزیدگان هنری

هنرهای تصویری:
مهدی زمان‌پور کیاسری(فیلمساز)
رضا اکبریان گالشکلایی(فیلمساز)
معصومه حجازی(نویسنده و کارگردان)
حسین بهرامی(عکاس)

هنرهای تجسمی:
محمد صادق محمدپور(گرافیک)
صادق گنجوی(نگارگری)
علی گوران(خوشنویسی)
هادی قاسمی(خوشنویسی)

هنرهای نمایشی:
سارا یزدانی(بازیگر و کارگردان)
بهناز دوستی(کارگردان)
جواد رحمانی(بازیگر و کارگردان)
مصطفی اژدرپورمنفرد(بازیگر و کارگردان)

آفرینش‌های ادبی:
محمدجواد مهدوی(شعر)
رجب افشنگ(شعر)
علی سروی (داستان)
محمدرضا براری(داستان)

فرهنگ و مطالعات پایداری:
حسن شیردل
حسین شیردل
نورمحمد کلبادی‌نژاد
فاطمه سراج

موسیقی:
جلال حیدری(نوازنده و آهنگساز)
سعید چوپانی(نوازنده)
سیدعباد محمدی(خواننده)
محمود حسن‌زاده(خواننده)
 

روابط عمومی:
عمران حامی:(خبرنگار)
یاسر معافی:(خبرنگار)
رحیم رستمی(خبرنگار)
محسن هدایتی (خبرنگار)

مسؤولان فرهنگی هنری تقدیر شده(همکاری با حوزه هنری):
احمدرضا دیوسالار
محمد علیپور
محمد محبوب
مجید افضلی
حمیدرضا هراسانی
جهانگیر نصری اشرفی

مسؤولان واحدهای هنری حوزه هنری مازندران:
مهدی معصومی‌گرجی(هنرهای تصویری)، سیدولی هاشمی(ادبیات پایداری)، علیرضا پاک‌بین (هنرهای تجسمی)، یا‌سر محمودی(هنرهای نمایشی)، میثم رنجبر(آفرینش‌های ادبی)، سیدجلال محمدی(موسیقی)،یاسر یمینی( روابط عمومی)

86018/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هنرمندان - استان - انقلاب - هنرهای - مازندران - اسلامی - کارگردان - مسؤولان - اشاره - فرهنگ - خبرنگار - اینکه - عمومی - پایداری - تجسمی - تصویری - آفرینش‌های - موسیقی - روابط - بازیگر - تجلیل - دلشادی - نمایشی - جایگاه - خواننده - مطالعات - نوازنده - خوشنویسی - داستان - شیردل - فیلمساز - محمدی - وظیفه - اداره - جوانان - همکاری - فرهنگی - رسانه - تشریفاتی - فعالان - اظهار - جامعه - وظایف - انتقال - خاطرنشان - مسائل - تعالی - مسؤول - برگزیدگان -

نظر شما در مورد : نگاه تشریفاتی نسبت به هنر باید حذف شود/جایگاه والای هنر در انقلاب و نظام اسلامی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*