نگاه تشریفاتی نسبت به هنر باید حذف شود/جایگاه والای هنر در انقلاب و نظام اسلامی

تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 49973 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس حوزه هنری مازندران:

نگاه تشریفاتی نسبت به هنر باید حذف شود/جایگاه والای هنر در انقلاب و نظام اسلامی

مازندشورا: رئیس حوزه هنری مازندران با اشاره به اینکه در حوزه آسیب‌های اجتماعی بسیاری از گره‌های کور به واسطه هنر گشوده می‌شود، گفت: نگاه تشریفاتی و تزئینی نسبت به هنر باید حذف شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سینا دلشادی سه‌شنبه‌شب در آیین تجلیل از فعالان فرهنگ، هنر و رسانه که با حضور مدیرکل صدا و سیما مرکز مازندران، معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان، مسؤولان حوزه هنری، هنرمندان، خبرنگاران و مسؤولان شهری و با همکاری حوزه هنری و اداره کل ورزش و جوانان استان در سالن شهید باغبانی حوزه هنری استان برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران بعد از چهار دهه به یک بلوغ جامع و کامل رسیده است و هر روز شاهد ثمرات این انقلاب و نظام هستیم.

وی هنر را زیباترین جلوه بیان خواسته‌ها دانست و بیان کرد: هنر و هنرمندان همواره از جایگاه و موقعیت والایی در جامعه برخوردار هستند که باید هنرمندان قدر آن را به خوبی بدانند و در حفظ این جایگاه والا که در راستای تعالی و تکامل انسان‌ها است تلاش کنند‌.

رئیس حوزه هنری مازندران با اشاره به اینکه هنر واقعی هنری است که در خدمت تعالی بشر و در راه دستورات خداوند متعال قرار گیرد و غیر از این آن هنر راه به جایی نخواهد برد، افزود: برای ماندگار شدن ارزش‌ها نیاز به زبان و بیان هنر داریم.

این مسؤول ادامه داد: هنرمندان به‌عنوان اصحاب فکر در بحث مسائل هنری وظیفه سنگینی دارند.

دلشادی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم هنرمندان انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی با زبان هنر است و باید در مقابل ناهنجاری‌های دشمنان ایستادگی کنیم و با زبان فیلم، عکس و هنر بتوانیم معیارها و مصادیق انقلاب  را به نسل بعدی انتقال دهیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه آسیب‌های اجتماعی بسیاری از گره‌های کور به واسطه هنر گشوده می‌شود، گفت: نگاه تشریفاتی و تزئینی نسبت به هنر باید حذف شود.

رئیس حوزه هنری مازندران اظهار کرد: نگاه کارکردی به مقوله هنر در کشور و استان به وجود بیاید و با توجه به شرایط فعلی کشور از وظایف مهم زنده نگه داشتن شعائر اصلی انقلاب اسلامی و توجه به سنن و وعده‌های الهی است که در جامعه به آن کمتر توجه می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه همه هنرمندان استان در یک جبهه هستند و برای اعتلای این نظام و انقلاب تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: وظیفه هنرمندان شناخت مسائل و بیان زیبا و هنرمندانه آن برای درک و فهم بهتر مردم است.

دلشادی با اشاره به توان بالای هنری هنرمندان استان، گفت: هنرمندان متعهد به عنوان افسران جنگ نرم با استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهایی که در استان وجود دارد در زمینه‌های مختلف هنری درباره گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید بیش از بیش تلاش کنند.

*تجلیل از فعالان فرهنگ، هنر و رسانه مازندران

در این مراسم با حضور مسؤولان از برگزیدگان هنری در بخش‌های هنرهای تصویری، هنر تجسمی، نمایشی، آفرینش‌های ادبی، فرهنگ و مطالعات پایداری، موسیقی و روابط عمومی تجلیل شد.

برگزیدگان هنری

هنرهای تصویری:
مهدی زمان‌پور کیاسری(فیلمساز)
رضا اکبریان گالشکلایی(فیلمساز)
معصومه حجازی(نویسنده و کارگردان)
حسین بهرامی(عکاس)

هنرهای تجسمی:
محمد صادق محمدپور(گرافیک)
صادق گنجوی(نگارگری)
علی گوران(خوشنویسی)
هادی قاسمی(خوشنویسی)

هنرهای نمایشی:
سارا یزدانی(بازیگر و کارگردان)
بهناز دوستی(کارگردان)
جواد رحمانی(بازیگر و کارگردان)
مصطفی اژدرپورمنفرد(بازیگر و کارگردان)

آفرینش‌های ادبی:
محمدجواد مهدوی(شعر)
رجب افشنگ(شعر)
علی سروی (داستان)
محمدرضا براری(داستان)

فرهنگ و مطالعات پایداری:
حسن شیردل
حسین شیردل
نورمحمد کلبادی‌نژاد
فاطمه سراج

موسیقی:
جلال حیدری(نوازنده و آهنگساز)
سعید چوپانی(نوازنده)
سیدعباد محمدی(خواننده)
محمود حسن‌زاده(خواننده)
 

روابط عمومی:
عمران حامی:(خبرنگار)
یاسر معافی:(خبرنگار)
رحیم رستمی(خبرنگار)
محسن هدایتی (خبرنگار)

مسؤولان فرهنگی هنری تقدیر شده(همکاری با حوزه هنری):
احمدرضا دیوسالار
محمد علیپور
محمد محبوب
مجید افضلی
حمیدرضا هراسانی
جهانگیر نصری اشرفی

مسؤولان واحدهای هنری حوزه هنری مازندران:
مهدی معصومی‌گرجی(هنرهای تصویری)، سیدولی هاشمی(ادبیات پایداری)، علیرضا پاک‌بین (هنرهای تجسمی)، یا‌سر محمودی(هنرهای نمایشی)، میثم رنجبر(آفرینش‌های ادبی)، سیدجلال محمدی(موسیقی)،یاسر یمینی( روابط عمومی)

86018/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #هنرمندان #استان #انقلاب #هنرهای #مازندران #اسلامی #کارگردان #مسؤولان #اشاره #فرهنگ #خبرنگار #اینکه #عمومی #پایداری #تجسمی #تصویری #آفرینش‌های #موسیقی #روابط #بازیگر #تجلیل #دلشادی #نمایشی #جایگاه #خواننده #مطالعات #نوازنده #خوشنویسی #داستان #شیردل #فیلمساز #محمدی #وظیفه #اداره #جوانان #همکاری #فرهنگی #رسانه #تشریفاتی #فعالان #اظهار #جامعه #وظایف #انتقال #خاطرنشان #مسائل #تعالی #مسؤول #برگزیدگان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نگاه تشریفاتی نسبت به هنر باید حذف شود/جایگاه والای هنر در انقلاب و نظام اسلامی

*

*


X https://sport45.site/