تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:08

کد مطلب: 49986 چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور رئیس شورای مرکزی و استاندار یزد صورت گرفت:

برگزاری دومین همایش ملی نظارت کارگاهی در یزد

مازندشورا: دومین همایش ملی نظارت کارگاهی امروز سه شنبه 25 اردیبهشت در یزد برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش«صما» به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد،در آغاز مراسم مهندس فرشید رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، ضمن خیر مقدمبه ارائه گزارش فشرده ای از وضع جاری و عملکرد این سازمان پرداخت.

محمدرضاجواهری دبیر اجرایی شورای مرکزی نیز درباره زمینه ها و ضرورت های برگزاری همایشاول و دوم نظارت کارگاهی سخن گفت و ابراز امیدواری کرد نتایج مباحث و کمیسیون هایتخصصی این همایش بزودی جمع بندی و جهت تصویب نهایی به شورای مرکزی سازمان ارائهشود.

سخنران دیگر اینهمایش محمدرضا نقصان محمدی- مدیر کل راه و شهرسازی یزد بود که ضمن تمجید ازاین اقدام سازمان و تشکر از حضور فعال مهندسان اظهار داشت: برای من مایه افتخاراست که خود به عنوان عضوی از سازمان نظام مهندسی ساختمان بتوانم در جهت به نتیجهرساندن این همایش همکاری کنم.

در ادامه همایش شیبانی اصل مدیرکل دفتر توسعه وزارت راه وشهرسازی به تفصیل درباره نظارتکارگاهی و بازرسی ساختمان و تفاوت ها و تشابهات آنها سخن گفت و دیدگاه های خود را درباره شرح وظایفمورد نظر برای ناظران کارگاهی تشریح کرد.

مهندس صادقیانمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این همایش با اشاره به اینکه اکسیراعتماد سرمایه مهمی سهمی برای خدمت به جامعه است اظهار داشت: ساخت و ساز مجاز قرینساخت و ساز مقاوم و اصولی است و همه این موارد می تواند سرمایه های بزرگ سازماننظام مهندسی ساختمان محسوب شود.

وی همچنین با اشارهبه مشکل کم آبی استان یزد خواستار مشارکت فعال سازمان و اعضای آن در جهت دستیابیبه راه حل های مناسب شد.

مهندس فرهمند معاونشهرسازی و معماری شهرداری یزد نیز که به نمایندگی از سوی شهردار سخن می گفت معماریاصیل یزد و آثار تاریخی و فرهنگی آن را سرمایه های ارزشمند این استان و سراسر کشورو جهان دانست.

وی تحقق نظارتکارگاهی را کمک موثری به احداث ساختمان های مناسب و مطلوب در عصر حاضر توصیف کردکه می تواند تداوم بخش آثار ماندگار گذشتگان باشد.

فرهمند همچنین سازماننظام مهندسی ساختمان را بازوی نظام فنی و اجرایی استان و شهرداری خواند.

سخنران محوری اینمراسم، مهندس رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بود که در آغاز سخن برایهمه حاضران در جهت انجام عبادات در ماه مبارک رمضان آرزوی توفیق کرد. وی نظارتکارگاهی را اصلی مهم در حوزه مسائل فنی واجرایی توصیف کرد و آن را نه یک امر شخصی،بلکه یک امر کارشناسی و فنی است.

در ادامه این همایشدکتر محمدرضا جواهری دبیر همایش و دبیر اجرایی شورای مرکزی به جمع بندی موارد مطرحشده پرداخت.


منبع : صما

برچسب ها : #ساختمان #مهندسی #همایش #استان #مرکزی #مهندس #شورای #نظارتکارگاهی #سرمایه #اجرایی #درباره #کارگاهی #همچنین #سازماننظام #مناسب #تواند #فرهمند #توصیف #شهرداری #موارد #برگزاری #سخنران #گزارش #محمدرضا #اظهار #نظارت #ادامه #پرداخت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برگزاری دومین همایش ملی نظارت کارگاهی در یزد

*

*


X https://sport45.site/