مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49990 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 -ساعت : 13:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نسیم مهر و بخشش در شهرستان قائم‌شهر وزیدن گرفت

در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان

نسیم مهر و بخشش در شهرستان قائم‌شهر وزیدن گرفت

مازندشورا: انجمن حمایت از زندانیان شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ چندسالی است که در این ایام جشن گلریزان برگزار و از خیران دعوت می‌کند تا در این کار خیر و حسنه شریک باشند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان قرار داریم و خیران زیادی در این ماه به تکاپو می‌افتند تا به هر شکل ممکن و حتی با کمترین کمک مالی، عده‌ای از زندانیان و محبوسان غیرعمد را که در زندان‌ها به سر می‌برند آزاد کنند.

انجمن حمایت از زندانیان شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ چندسالی است که در این ایام جشن گلریزان برگزار و از خیران دعوت می‌کند تا در این کار خیر و حسنه شریک باشند.

شب گذشته، جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان غیرعمد با عنوان نسیم مهر، در قائم‌شهر برگزار شد.

*با دستان خیران، زندانیان زیادی به جمع خانواده‌های‌شان برگشتند

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر در این مراسم با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و از جمله ویژگی‌های این ماه صله‌رحم است، اظهار کرد: صله‌رحم و کمک به نیازمند در طول سال ثواب دارد ولی در ایام رمضان ثوابش دوچندان می‌شود.

آیت‌الله علی معلمی افزود: دستگیری از نیازمند در ماه رمضان برای کسانی که توانش را دارند بسیار باارزش است و حد و مرزی ندارد.

وی گفت: بسیاری از زندانیان به دلیل نداری، دیون و مشکلات مالی زندانی شدند و می‌توان با کمک هم آنها را به آغوش خانواده و جامعه برگرداند.

*افرادی که از بد حادثه گرفتار شدند

رئیس دادگستری شهرستان قائم‌شهر در ادامه با بیان اینکه سالیان سال است که سنت حسنه گلریزان انجام می‌شود، اظهار کرد: با دستان خیران، زندانیان زیادی به جمع خانواده‌های‌شان برگشتند.

حجت‌الاسلام روح‌الله باقری افزود: بحث زندانیان عمد و جرائم خطرناک جدا است ولی کسانی که از بد حادثه گرفتار شدند و به دلیل مسائلی همچون نوسانات اقتصادی و اختلافات خانوادگی نیازمند کمک هستند و در قائم‌شهر بیش از 100 نفر به دلایل مالی در حبس قرار دارند.

وی تصریح کرد: وقتی فردی به زندان می‌افتد آسیب‌های زیادی به خود و خانواده آنان وارد می‌شود و می‌طلبد که خیران کمک کنند و زندانیانی که از بد حادثه گرفتار شدند را آزاد کنند.

رئیس دادگستری شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه نزدیک ماه مبارک رمضان هستیم و خانواده‌های زیادی چشم انتظار پدر یا فرزند خانواده هستند تا از زندان آزاد شود، گفت: نام انسان‌های خیری که در این راه گام برمی‌دارند تا همیشه باقی خواهد ماند.

*مجرمانی که دچار قصور شدند

دادستان شهرستان قائم‌شهر هم در این مراسم حمایت از خانواده‌های زندانیان را کار مهم و ضروری برشمرد و گفت: نگاهی نسبت به زندانی وجود داشت که آن را موجودی که نیاز به توجه ندارد معرفی می‌کرد ولی این نگاه دیگر وجود ندارد و همه به این نتیجه رسیدند که می‌شود دست زندانی را گرفت و وی را به جامعه برگرداند.

رحیم فولادی سوادکوهی با بیان اینکه جرم، محصول چندجانبه است و مسائلی چون ژنتیک، محیط‌زیست و مشکلات روحی وروانی در وقوع آن تأثیر دارند، اظهار کرد: فردی که در حبس به‌سر می‌برد همیشه چشم انتظار کمک است تا از بند رها شود.

وی تصریح کرد: نگاه ما این نیست به کسانی که مرتکب جرائم خشن می‌شوند کمک شود چرا که آنان آزادی را از دیگران سلب می‌کنند و روی سخن ما با مجرمانی است که اتفاقی و بر اثر قصور و تقصیر دچار اشتباه می‌شوند.

در پایان این مراسم، مدیرعامل انجمن زندانیان شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ با بیان اینکه فلسفه کار انجمن این است که کاری ندارد که زندانی به چه دلیل به زندان افتاده است، اظهار کرد: ما می‌گوییم وقتی فردی در زندان است و حبس می‌کشد خانواده‌اش حق زندگی دارند و نیازمند کمک هستند چراکه همه آنها نوامیس ما هستند.

مهدی ابراهیمی افزود: در ایام عید و در آستانه ماه مبارک رمضان، مبلغ  20 میلیون تومان و در مجموع 40 میلیون تومان بُن خرید به خانواداه زندانیان داده شد.

وی ادامه داد: در سال 96، مبلغ 400 میلیون تومان از ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان برای آزادی زندانیان این بخش در نظر گرفته شد.

مدیرعامل انجمن زندانیان شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ  تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های متعدد مهارت‌های اخلاقی برای همسران و فرزندان زندانیان، برپایی اردوهای تفریحی و زیارتی و کمک در پرداخت هزینه‌های درمان ، آب و برق از جمله کمک‌های انجمن حمایت بوده است.

به گزارش فارس، در این مراسم گلریزان با حضور تنی چند از مسؤولان و خیران برگزار شده بود حدود 80 میلیون تومان کمک جمع شد که صرف آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خواهد شد.

86044/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زندانیان - قائم‌شهر - رمضان - انجمن - خیران - سوادکوه - شهرستان - اینکه - زیادی - مبارک - نیازمند - آستانه - تومان - دارند - ندارد - زندان - زندانی - میلیون - مراسم - اظهار - گلریزان - حمایت - تصریح - شهرستان‌های - غیرعمد - خانواده - گرفتار - حادثه - کسانی - جرائم - برگزار - افزود - آزادی - شمالی - انتظار - خانواده‌های - داریم - می‌شوند - فرارسیدن - مدیرعامل - گزارش - مجرمانی - همیشه - برگرداند - سیمرغ - صله‌رحم - برگشتند - خانواده‌های‌شان - مشکلات - جامعه - ادامه - دادگستری - دستان - مسائلی -

نظر شما در مورد : نسیم مهر و بخشش در شهرستان قائم‌شهر وزیدن گرفت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*