دولت مابه‌التفاوت هزینه‌های تولید را به مرغداران پرداخت کند/ افزایش 2100 تومانی قمیت هر کیلو نهاده‌های دامی

تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 - ساعت : 13:02

کد مطلب: 49991 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور:

دولت مابه‌التفاوت هزینه‌های تولید را به مرغداران پرداخت کند/ افزایش 2100 تومانی قمیت هر کیلو نهاده‌های دامی

مازندشورا: مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه درگیر مسائل قیمتی نهاده‌ها هستیم، گفت: قیمت سویا هزار و 700 تومان بوده در حالی‌که اکنون به 3 هزار و 800 تومان رسید.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قضه تلخ ضرر و زیان مرغداران شکل دیگری به خود گرفت.

تولیدکنندگان مرغ مازندران که در ماه‌های گذشته با ضرر و زیان چند درصدی باز هم حاضر بودند به تولید ادامه دهند درحال حاضر با افزایش قیمت نهاده‌ها متحمل خسارت‌های بسیاری شدند.

مرغداران استان درحال حاضر با تمام توان به تولید ادامه دهند ولی با این شرایط نمی‌دانند تا چه زمانی می‌توانند دوام بیاورند.

قیمت مرغ در ماه‌های اخیر کاهش داشت اما موضوعی که تولیدکنندگان را نگران و نگران‌تر می‌کند افزایش سرسام‌آور قیمت نهاده‌ها است که هر روز با قیمتی متفاوت در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد که ادامه این روند به نابودی تولید منجر می‌شود.

*درگیر مسائل قیمتی نهاده‌ها هستیم

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در این‌باره به فارس، گفت: قیمت نهاده‌ها همچنان بالا است و هیچ‌گونه همخوانی با قیمت مرغ ندارد.

عطاءالله حسن‌زاده با بیان اینکه درگیر مسائل قیمتی نهاده‌ها هستیم، افزود: قیمت سویا هزار و 700 تومان بوده در حالی‌که اکنون به 3 هزار و 800 تومان رسید.

وی با اشاره به اینکه بحث امنیت نهاده‌ها بسیار مهم است، تصریح کرد: قیمت‌ نهاده‌ها روز به روز درحال افزایش است و از سویی دیگر مشکلاتی در بحث تحویل نهاده‌ها در بارگیری داریم که مشکلات ما را چند برابر کرده است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران اظهار کرد: در شرایطی که قیمت مرغ در بازار از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بود که در ماه مبارک رمضان این حساسیت‌ها بیشتر می‌شود هیچ کس به متضرر شدن مرغدار فکر نمی‌کند.

حسن‌زاده با تأکید بر اینکه در حال حاضر مرغدار تمام اختلاف قیمت‌ها از جیب خود پرداخت می‌کند، خاطرنشان کرد: همه این مسائل توان تولیدی برای مرغدار باقی نمی‌گذارد.

وی یادآور شد: درخواست ما این است دولت مابه‌التفاوت هزینه‌ها را در قالب یارانه به تولیدکننده پرداخت کند تا بتواند به تولید ادامه دهد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران گفت: درحال حاضر مرغداران برای تولید هر کیلو مرغ حدود 600 تومان ضرر می‌کنند که باید کسی پاسخگو باشد؟

*روند کاهشی قیمت مرغ

رئیس اتحادیه مرغ‌فروشان مرکز مازندران در این‌باره به فارس، گفت: در حال حاضر قیمت مرغ زنده درب مرغداری نسبت به دو سه ماه اخیر بیش از 500 تومان کاهش یافت.

کامران هاشمی ادامه داد: قیمت مرغ به‌صورت عمده 6 هزار و 900 تومان و در سطح عرضه با احتساب 10 درصد افزایش کیلویی 7هزار و 600 تومان است.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه در ماه مبارک رمضان مصرف مرغ کاهش می‌یابد پیش‌بینی ما این است این روند ادامه داشته باشد، به این دلیل که قیمت مرغ را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند.

به گزارش فارس، بالاخره تولیدکنندگان تا حدی می‌توانند در مقابل مشکلات کمر خم نکنند و سرپا بایستند که امیدواریم تا دیر نشده چاره‌ای در این زمینه اندیشیده شود تا تولید همانند گذشته پایدار بماند.

86034/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مرغداران #نهاده‌ها #تولید #ادامه #تومان #افزایش #اتحادیه #مدیرعامل #اینکه #مازندران #درحال #می‌کند #قیمتی #مرغدار #پرداخت #مسائل #تولیدکنندگان #مشکلات #گوشتی #مبارک #رمضان #گذشته #مابه‌التفاوت #این‌باره #درگیر #گزارش #ماه‌های #هستیم #می‌توانند #حسن‌زاده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دولت مابه‌التفاوت هزینه‌های تولید را به مرغداران پرداخت کند/ افزایش 2100 تومانی قمیت هر کیلو نهاده‌های دامی

*

*


X https://sport45.site/