مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49992 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 -ساعت : 13:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حال و هوای رمضانی در بازار مازندران و نگرانی از نوسانات قیمتی

فارس گزارش می‌دهد

حال و هوای رمضانی در بازار مازندران و نگرانی از نوسانات قیمتی

مازندشورا: مردم مازندران درحالی به پیشواز ماه پربرکت رمضان می‌روند که از افزایش قیمت‌ها نگران هستند اینکه چگونه می‌توانند از پس معاش خود برآیند، چرا که بیشتر جمعیت استان کشاورز هستند و مشکلات کم‌آبی فرصت کشت و کار را از آنان گرفته است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری،همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان بازار حال و هوای خاصی به خود می‌گیرد و مردم در تلاش هستند اقلام و کالاهای مربوط به این ایام را برای روزه‌داری و پیشواری از ضیافت الهی تهیه کنند.

با وجود گرمای هوا و همچنین طولانی بودن ساعات روزه‌داری مردم شوق وصف‌ناپذیری برای گرفتن روزه دارند به‌طوری‌که بسیاری از مردم از روزهای گذشته به استقبال این ماه مبارک رفتند.

اما موضوعی که همواره مردم را نگران می‌کند بحث نوسانات قیمت‌ها است، ولی در حال حاضر شرایط بازار به‌گونه‌ای است که نتوانسته رضایت مردم و بازاریان را جلب کند.

مریم حسینی یکی از شهروندان ساروی گفت: همه ساله با در پیش بودن مراسم و اعیاد زمزمه افزایش قیمت‌ها شنیده می‌شود، امسال نیز همانند سنوات گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم در شرایطی که رکود همچنان بر جامعه حاکم است.

امسال شرایط خاصی دارد چرا که برخی برنج‌کاران نتوانستند کشت کنند ولی در مقابل شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم که داد مردم را درآورده است.

نوسانات قیمت‌ها داد مردم را درآورده و بازاریان نیز از این وضع راضی نیستند که در این زمینه یکی از فروشندگان خواروبار ، اظهار کرد: برای آمدن به محل کارم هیچ اشتیاقی ندارم، چرا که باید شاهد مواردی باشیم که اصلا علاقه‌ای به آن ندارم.

معمولا برخی افراد با شنیدن افزایش نرخ کالایی یا عصبانی می‌شوند برخی از عصبانیت وسایل شخصی خود را در مغازه جا می‌گذارند و برخی نیز با عصبانیت مغازه را ترک کرده و از خرید کالا پشیمان می‌شوند.

اصلاً دوست ندارم شاهد این موارد باشم این مسائل موجب می‌شود از کار کردن پشیمان شوم؛ چرا که فروش کالا برای من سود چندانی ندارد.

*رکود بر بازار قیمت‌ها حاکم است

در عین حال عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران در این‌باره به فارس، گفت: اصناف و بازار همانند سنوات گذشته نسبت به تدارک کالاها در این ایام اقدام می‌کنند و به‌صورت خودجوش در این فضا هستند.

عباس رمدانی تصریح کرد: اکیپی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف برای نظارت بر بازار از روزهای گذشته فعالیت خود را آغاز کرده که تا پایان ماه مبارک ادامه دارد تا در زمینه ارزاق عمومی نظارت بیشتری داشته باشند.

وی یادآور شد: در این ایام  اتحادیه‌های خدماتی بیشتر پای کار هستند.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران  با اشاره به اینکه رکود بر بازار قیمت‌ها حاکم است، تصریح کرد: درست است امسال افزایش قیمت داشتیم ولی به تناسب سال‌های گذشته نبوده است.

به گزارش فارس، مردم مازندران درحالی به پیشواز ماه پربرکت رمضان می‌روند که از افزایش قیمت‌ها نگران هستند اینکه چگونه می‌توانند از پس معاش خود برآیند، چرا که بیشتر جمعیت استان کشاورز هستند و مشکلات کم‌آبی فرصت کشت و کار را از آنان گرفته است.

86034/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قیمت‌ها - بازار - افزایش - گذشته - اصناف - مازندران - ندارم - گزارش - امسال - مبارک - نوسانات - مغازه - عصبانیت - می‌شوند - پشیمان - رئیسه - نظارت - تصریح - اینکه - بیشتر - زمینه - گفت‌وگو - بازاریان - شرایط - روزهای - روزه‌داری - رمضان - درآورده - هستیم - سنوات - همانند - نگران -

نظر شما در مورد : حال و هوای رمضانی در بازار مازندران و نگرانی از نوسانات قیمتی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*