حال و هوای رمضانی در بازار مازندران و نگرانی از نوسانات قیمتی

تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 - ساعت : 13:02

کد مطلب: 49992 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فارس گزارش می‌دهد

حال و هوای رمضانی در بازار مازندران و نگرانی از نوسانات قیمتی

مازندشورا: مردم مازندران درحالی به پیشواز ماه پربرکت رمضان می‌روند که از افزایش قیمت‌ها نگران هستند اینکه چگونه می‌توانند از پس معاش خود برآیند، چرا که بیشتر جمعیت استان کشاورز هستند و مشکلات کم‌آبی فرصت کشت و کار را از آنان گرفته است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری،همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان بازار حال و هوای خاصی به خود می‌گیرد و مردم در تلاش هستند اقلام و کالاهای مربوط به این ایام را برای روزه‌داری و پیشواری از ضیافت الهی تهیه کنند.

با وجود گرمای هوا و همچنین طولانی بودن ساعات روزه‌داری مردم شوق وصف‌ناپذیری برای گرفتن روزه دارند به‌طوری‌که بسیاری از مردم از روزهای گذشته به استقبال این ماه مبارک رفتند.

اما موضوعی که همواره مردم را نگران می‌کند بحث نوسانات قیمت‌ها است، ولی در حال حاضر شرایط بازار به‌گونه‌ای است که نتوانسته رضایت مردم و بازاریان را جلب کند.

مریم حسینی یکی از شهروندان ساروی گفت: همه ساله با در پیش بودن مراسم و اعیاد زمزمه افزایش قیمت‌ها شنیده می‌شود، امسال نیز همانند سنوات گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم در شرایطی که رکود همچنان بر جامعه حاکم است.

امسال شرایط خاصی دارد چرا که برخی برنج‌کاران نتوانستند کشت کنند ولی در مقابل شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم که داد مردم را درآورده است.

نوسانات قیمت‌ها داد مردم را درآورده و بازاریان نیز از این وضع راضی نیستند که در این زمینه یکی از فروشندگان خواروبار ، اظهار کرد: برای آمدن به محل کارم هیچ اشتیاقی ندارم، چرا که باید شاهد مواردی باشیم که اصلا علاقه‌ای به آن ندارم.

معمولا برخی افراد با شنیدن افزایش نرخ کالایی یا عصبانی می‌شوند برخی از عصبانیت وسایل شخصی خود را در مغازه جا می‌گذارند و برخی نیز با عصبانیت مغازه را ترک کرده و از خرید کالا پشیمان می‌شوند.

اصلاً دوست ندارم شاهد این موارد باشم این مسائل موجب می‌شود از کار کردن پشیمان شوم؛ چرا که فروش کالا برای من سود چندانی ندارد.

*رکود بر بازار قیمت‌ها حاکم است

در عین حال عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران در این‌باره به فارس، گفت: اصناف و بازار همانند سنوات گذشته نسبت به تدارک کالاها در این ایام اقدام می‌کنند و به‌صورت خودجوش در این فضا هستند.

عباس رمدانی تصریح کرد: اکیپی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف برای نظارت بر بازار از روزهای گذشته فعالیت خود را آغاز کرده که تا پایان ماه مبارک ادامه دارد تا در زمینه ارزاق عمومی نظارت بیشتری داشته باشند.

وی یادآور شد: در این ایام  اتحادیه‌های خدماتی بیشتر پای کار هستند.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران  با اشاره به اینکه رکود بر بازار قیمت‌ها حاکم است، تصریح کرد: درست است امسال افزایش قیمت داشتیم ولی به تناسب سال‌های گذشته نبوده است.

به گزارش فارس، مردم مازندران درحالی به پیشواز ماه پربرکت رمضان می‌روند که از افزایش قیمت‌ها نگران هستند اینکه چگونه می‌توانند از پس معاش خود برآیند، چرا که بیشتر جمعیت استان کشاورز هستند و مشکلات کم‌آبی فرصت کشت و کار را از آنان گرفته است.

86034/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #قیمت‌ها #بازار #افزایش #گذشته #اصناف #مازندران #ندارم #گزارش #امسال #مبارک #نوسانات #مغازه #عصبانیت #می‌شوند #پشیمان #رئیسه #نظارت #تصریح #اینکه #بیشتر #زمینه #گفت‌وگو #بازاریان #شرایط #روزهای #روزه‌داری #رمضان #درآورده #هستیم #سنوات #همانند #نگران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حال و هوای رمضانی در بازار مازندران و نگرانی از نوسانات قیمتی

*

*


X https://sport45.site/