مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49996 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 -ساعت : 13:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشریح سه طرح دولت برای نوسازی ناوگان فرسوده جاده‌ای

بمانا مطرح کرد؛

تشریح سه طرح دولت برای نوسازی ناوگان فرسوده جاده‌ای

مازندشورا: مشاور ارشد رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در مراسم نوسازی ۵۰۰ دستگاه خودروی مینی‌بوس فرسوده سه طرح دولت شامل طرح‌های نوسازی ناوگان مسافری، باری و طرح کلید به کلید را تشریح کرد و گفت: در طرح کلید به کلید تعداد ۲۰۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع خودرو در بخش بار و مسافر با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد و ۶۶۶میلیون دلار از محل صرفه‌جویی نوسازی سوخت می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، صدرا... بمانا در مراسم آغاز تحویل ۵۰۰ دستگاه خودروی مینی‌بوس از محل طرح نوسازی و اشتغال‌زایی با وام ۴ درصدی اظهار کرد: علی‌رغم اینکه در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوس و سواری کرایه بین‌شهری اقدامات بزرگی انجام شده است اما در خصوص نوسازی ناوگان فرسوده مینی‌بوس‌رانی کار خاصی صورت نگرفته بود که امروز شاهد به وقوع پیوستن آرزوی دیرینه حمل‌ونقل جاده‌ای هستیم.

وی افزود: ۵۷ هزار دستگاه مینی‌بوس به سن اسقاط سیده اند و درحالی‌که سن متوسط ناوگان مینی‌بوس‌رانی باید ۱۰ سال باشد اما هم‌اکنون ۲۴ سال است.

مشاور ارشد رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان کرد: متوسط سن ناوگان اتوبوس‌رانی باید ۱۰ سال، سواری کرایه بین‌شهری ۱۵ سال و کامیون نیز ۱۶ سال باشد.

وی خاطرنشان کرد: اغلب اقشار کم‌درآمد از مینی‌بوس‌ها استفاده می‌کنند و این ناوگان بیشتر در روستاها و شهرهای کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بمانا با اشاره به سه طرح بزرگ ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای در کشور گفت: در حال حاضر نوسازی ناوگان عمومی حمل‌ونقل جاده‌ای در قالب دو طرح اجرا می‌شود که طرح اول از منابع داخلی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده و سیستم مسافربری است که با توجه به منابع محدود سازمان اما با مساعدت ریاست سازمان در این بخش منابع خوبی برای اجرای طرح در اختیار قرار داده‌شده تا مشکلات مربوط به ناوگان مینی‌بوس‌رانی، سواری کرایه بین‌شهری و اتوبوس‌رانی برطرف شود.

وی در ادامه به طرح دوم اشاره کرد و افزود: نوسازی ناوگان باری با همکاری شرکت نفت، شرکت‌های سازنده و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اجرا و ۹ قرارداد برای نوسازی ۱۸ هزار دستگاه از ۶۵ هزار کامیون فرسوده در کشور در قالب این طرح منعقد شد که سال گذشته ۲۱۰۰ دستگاه کامیون نو از این طرح به متقاضیان واگذار شد و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده در نظر داریم در صورت بهبود شرایط  اقتصادی و مشکلات مالی تعداد ۸ هزار دستگاه کامیون نو به متقاضیان واگذار کنیم.

بمانا با اشاره به طرح سوم به نام طرح کلید به کلید که از سوی ریاست جمهوری ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع خودرو در بخش بار و مسافر با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد و ۶۶۶میلیون دلار از محل صرفه‌جویی نوسازی سوخت می‌شود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ناوگان - نوسازی - حمل‌ونقل - دستگاه - جاده‌ای - بمانا - کامیون - اشاره - راهداری - مینی‌بوس‌رانی - بین‌شهری - منابع - سواری - فرسوده - کرایه - ریاست - مشکلات - متقاضیان - واگذار - تعداد - افزود - مینی‌بوس - متوسط - اتوبوس‌رانی - خاطرنشان - استفاده -

مطالب مرتبط با : تشریح سه طرح دولت برای نوسازی ناوگان فرسوده جاده‌ای
نظر شما در مورد : تشریح سه طرح دولت برای نوسازی ناوگان فرسوده جاده‌ای

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*