مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49999 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بررسی بافت های ناکارآمد کشور تا 25 مهر

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود 141 هزار هکتار بافت فرسوده در کشور گفت: به منظور بررسی وضعیت دقیق بافت های ناکارآمد تا 25‌ مهر ماه امسال به تمام استانها سفر خواهیم کرد.

مازندشورا:هوشنگ عشایری روز چهارشنبه در ستاد بازآفرینی شهری استان کرمانشاه اظهار داشت: 30 درصد از جمعیت ایران در بافت های ناکارآمد شهری و حاشیه ای زندگی می کنند و با مشکلات آن درگیرهستند.
وی با بیان اینکه سالانه 270 محله حاشیه ای و ناکارآمد توسط این سازمان بازسازی می شود، گفت: در این بازسازی ها، توسعه خدمات زیربنایی و بنیان های شهری بر عهده دولت و شهرداری ها است و باقی امور نیز با کمک سرمایه گذاران و مردم انجام می شود.
وی گفت: 20 درصد بافت های شهری کشور ناکارآمد است که باید برای بازآفرینی آنها اقدام کرد.
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری، با بیان اینکه 543 شهر در ایران دارای بافت های ناکارآمد شهری هستند، گفت: براساس آخرین آمار10 میلیون نفر در بافت های حاشیه ای و ناکارآمد زندگی می کنند. 

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به طرح ملی بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: این طرح هم اکنون به منظور تصویب در هیات دولت در حال بررسی است و پس از تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.
وی افزود: براساس هماهنگی هایی که با نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون عمران شده است، به نظر می رسد طرح ملی بازآفرینی شهری به سرعت در مجلس تصویب و اجرایی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه براساس این طرح هزینه ساخت و ساز در مناطق حاشیه ای نسبت به دیگر نقاط شهری 20 تا 25 درصد کاهش پیدا خواهد کرد، گفت: تسهیلات مورد نیاز متقاضیان برای بازسازی مناطق حاشیه ای از طریق بانک مسکن پرداخت می شود.
عشایری اضافه کرد: پس از تصویب طرح، نهادهای محلی به منظور توسعه محلات حاشیه ای تصمیم گیری و ستادهای بازآفرینی شهری استانی و ملی از آن حمایت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه سالانه یک صد هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده کشور ساخته خواهد شد، گفت: مالک هر واحد که قصد بازسازی در مناطق حاشیه ای و ناکارآمد را داشته باشد، 500 میلیون ریال تسهیلات با سود 9 درصد دریافت خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری با بیان اینکه مشوق هایی به منظور سرمایه گذاری در بافت های ناکارآمد شهری در نظر گرفته شده است، گفت: تمامی مشوق ها، تخفیف ها و ابزارهای حمایتی که شامل مناطق محروم ‌می شوند به مناطق حاشیه ای نیز اختصاص پیدا خواهد کرد.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
30 درصد از جمعیت حدود یک میلیون نفری شهر کرمانشاه مرکز استان در مناطق حاشیه ای زندگی می کنند. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حاشیه - ناکارآمد - مناطق - اینکه - بازآفرینی - میلیون - تصویب - بازسازی - عمران - منظور - زندگی - استان - براساس - کرمانشاه - جمعیت - تسهیلات - شهرسازی - معاون - توسعه - سالانه - عشایری - بررسی - سرمایه - بهسازی - مدیرعامل - دارای -

نظر شما در مورد : بررسی بافت های ناکارآمد کشور تا 25 مهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها