تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 50000 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سیل کلات 100 میلیارد ریال خسارت داشت

مازندشورا: شهردارآنلاین: فرماندار کلات گفت: بررسی های صورت گرفته در بخش های مختلف حکایت از آن دارد که بارندگی و سیل هفته جاری در این شهرستان حدود 100 میلیارد ریال خسارت به بار آورده است.

مازندشورا:سیداصغر علوی تبار اظهار کرد: بیشترین این خسارات به ترتیب به حوزه های کشاورزی، زیرساخت های شهری، راه و آب و فاضلاب 
وارد آمده است.
وی افزود: مدیریت جهاد کشاورزی کلات آسیب وارده به این بخش را 70 میلیارد ریال برآورد کرده که شامل تخریب 13 کیلومتر کانال آب، سه کیلومتر لوله انتقال آب، 150 هکتار باغ گردو، 10 واحد دامداری، 30 دهانه آبگیر و اتلاف 70 راس دام سبک است.
وی گفت: شهرداری نیز میزان خسارتهای وارده به جداول، آسفالت، دیوار ساحلی، پل و نیز خرابی های ناشی از آبگرفتگی معابر را حدود 20 میلیارد ریال اعلام کرده است.
فرماندار کلات اظهار کرد: بارش های اخیر 8.5 میلیارد ریال خسارت نیز به حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای این شهرستان در محورهای کلات - درگز و مسیرهای روستایی سنگ دیوار، بابارمضان، گرو، خشت، سینی و آقداش، قره سو، بابافرجی و نفطه وارد آورده است.
علوی تبار خسارات سیل به خطوط آبرسانی شهر کلات را نیز 1.5 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: سیل به 350 متر شبکه اصلی و فرعی، 56 فقره انشعاب و کاورهای خط انتقال آسیب رسانده است.
اداره کل هواشناسی خراسان رضوی میزان بارندگی شهرستان کلات در 48 ساعت گذشته را 49،7 میلی متر گزارش کرده است.
مرکز شهرستان کلات در 158 کیلومتری شمال مشهد واقع است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #میلیارد #شهرستان #میزان #اعلام #انتقال #دیوار #وارده #خسارت #اظهار #خسارات #کشاورزی #کیلومتر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سیل کلات 100 میلیارد ریال خسارت داشت

*

*


X https://sport45.site/