تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 50008 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دهدشت فضای مناسب شهری ندارد

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه با بیش از 50 سال قدمت به دلیل فضای نامناسب شهری و وجود مشکلات زیاد روز به روز برای شهرواندان غیر قابل تحمل می شود.

مازندشورا:زیباسازی شهری در قالب اجرای طرح های فرهنگی، هنری و عمرانی یکی از مهم ترین اقدام های مجموعه مدیریت شهری به عنوان متولی امور در شهرها، همواره مورد توجه کارشناسان و مسئولان قرار دارد.
توزیع مناسب امکانات شهری و تامین نیاز شهروندان در کنار هویت بخشی و زیباسازی چهره شهر باید به عنوان بخشی از اولویت های عمران شهری مورد توجه قرار گیرد.
توجه به معماری تاریخی و مدرن، فضای سبز شهری، پیاده روسازی، ساماندهی تبلیغات محیطی، استانداردسازی میادین، مرمت آثار تاریخی و فرهنگی، اماکن عمومی و ایجاد زیرساخت های مناسب برای بهره مندی شهروندان و گردشگران درون شهری از مهم ترین اقدامات در بخش زیباسازی شهری است.
برای شهروندانی که در یک محله زندگی می کنند، کوچه و خیابان‌های محله مثل خانه دوم آنان است و به این‌ترتیب وضعیت ظاهری محله به اندازه خانه‌شان برای آنها اهمیت دارد.
فضای نامناسب مبلمان و فضای سبز شهری و انباشت زباله ها در دهدشت از شهر چهره نازیبایی در این روزها ارائه می دهد.
تبلیغات نامناسب فضای شهری نیز چهره بی نشاط شهری دهدشت را نازیبا کرده است.
در جلسه اخیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان کهگیلویه ، زیباسازی فضای شهری دهدشت موضوع اصلی جلسه بود و مسئولان از بی توجهی متولیان شهری گلایه های زیادی داشتند.
در این جلسه دادستان کهگیلویه با تاکید بر توجه متولیان شهری به برطرف کردن مشکلات شهری گفت: برنامه ریزی لازم از سوی متولیان شهرداری دهدشت برای زیباسازی شهری وجود ندارد.
فرشید روشندل با اشاره به انباشت زباله های شهری و وجود چاله چوله های سطح شهر دهدشت گفت: مسئولان شهری باید مدیون شهروندان صبور دهدشت باشند.
وی گفت: نیاز است شهرداری با یک برنامه کارشناسی نسبت به زیباسازی فضای شهری اقدام کند.
روشندل شهر دهدشت را شهری آزاردهنده برای شهروندان دانست و افزود: زیباسازی و مبلمان شهری از سوی مسئولان شهری به فراموشی سپرده شده است.
وی با اشاره به نارضایتی مردم از وجود سد معبر و تعرض به پیاده راه ها توسط برخی اصناف گفت: وجود سد معبر و انواع تعرض به پیاده روها توسط مشاغل و واحدهای صنفی در نقاط مختلف شهری، یکی دیگر از معضلاتی است که باوجود تاکید مجموعه مدیریت شهری و واحدهای برخورد با این مشکل، تاکنون راهکار و درمان مناسبی برای آن اتخاذ نشده است.
روشندل تصریح کرد: جلوه نه چندان مناسب بصری این نوع مشکلات شهری، علاوه بر اختلال در تردد و ایجاد ترافیک در برخی موارد، موجب نازیبا شدن مناطق مختلف شهری در دیدگان شهروندان و حتی گردشگران شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه شهر دهدشت را شهری بی روح و نازیبا دانست و گفت: شهر تاریخی دهدشت روز به روز برای شهروندان غیر قابل تحمل می شود.
سید ایرج کاظمی جو نداشتن برنامه لازم از سوی مسئولان شهری را یک معضل دانست و گفت: زیباسازی فضای شهری نیازمند فعالیت بیشتر مسئولان است.
وی یکی از مواهب و مزیت های هر شهر را وجود فضای سبز کافی در ان شهر دانست و اظهار داشت: جدای تصفیه هوا ،فضای آرامبخشی که فضای سبز در منظره شهری ایجاد می کند باعث افزایش شور و نشاط در ان شهر و جذب گردشگر ان به شهر خواهد شد. 
فرماندار کهگیلویه نیز در این جلسه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان افزود: نظافت و زیباسازی معابر شهری باید در اولویت شهرداری دهدشت قرار گیرد.
علی پوزش با تاکید بر ایجاد مبلمان شهری در سطح شهر دهدشت گفت: باید شهرداری از امکانات موجو در زیباسازی شهر به نحو احسن استفاده کند.
شهردار دهدشت در طول جلسه انتقاد مسئولان از فضای نامناسب شهری را با لبخند بدرقه کرد.
اسفندیار برخه کمبود نیروی خدماتی را دلیل اصلی فضای نامناسب شهری دهدشت ذکر کرد.
وی بیان کرد: 220 نیروی اداری در شهرداری دهدشت مشغول هستند که تعداد کمی از این نیروها خدماتی هستند.
برخه در پایان این جلسه گفت: شهرداری دهدشت بیشتر از این توان ندارد که فضای نامناسب شهری را سامان دهد.
شهر دهدشت مرکز شهرستان 131 هزار نفری کهگیلویه بیش از 60 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #دهدشت #زیباسازی #مسئولان #شهرداری #شهروندان #کهگیلویه #نامناسب #دانست #ایجاد #مناسب #نازیبا #برنامه #اشاره #روشندل #تاکید #متولیان #مبلمان #ندارد #پیاده #تاریخی #خدماتی #فرهنگی #اقدام #مجموعه #افزود #واحدهای #بیشتر #مختلف #مدیریت #نیروی #عنوان #زباله #انباشت #تبلیغات #گردشگران #فرهنگ #شهرستان #عمومی #امکانات #اولویت #مشکلات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دهدشت فضای مناسب شهری ندارد

*

*


X https://sport45.site/