مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50008 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 -ساعت : 18:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دهدشت فضای مناسب شهری ندارد

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه با بیش از 50 سال قدمت به دلیل فضای نامناسب شهری و وجود مشکلات زیاد روز به روز برای شهرواندان غیر قابل تحمل می شود.

مازندشورا:زیباسازی شهری در قالب اجرای طرح های فرهنگی، هنری و عمرانی یکی از مهم ترین اقدام های مجموعه مدیریت شهری به عنوان متولی امور در شهرها، همواره مورد توجه کارشناسان و مسئولان قرار دارد.
توزیع مناسب امکانات شهری و تامین نیاز شهروندان در کنار هویت بخشی و زیباسازی چهره شهر باید به عنوان بخشی از اولویت های عمران شهری مورد توجه قرار گیرد.
توجه به معماری تاریخی و مدرن، فضای سبز شهری، پیاده روسازی، ساماندهی تبلیغات محیطی، استانداردسازی میادین، مرمت آثار تاریخی و فرهنگی، اماکن عمومی و ایجاد زیرساخت های مناسب برای بهره مندی شهروندان و گردشگران درون شهری از مهم ترین اقدامات در بخش زیباسازی شهری است.
برای شهروندانی که در یک محله زندگی می کنند، کوچه و خیابان‌های محله مثل خانه دوم آنان است و به این‌ترتیب وضعیت ظاهری محله به اندازه خانه‌شان برای آنها اهمیت دارد.
فضای نامناسب مبلمان و فضای سبز شهری و انباشت زباله ها در دهدشت از شهر چهره نازیبایی در این روزها ارائه می دهد.
تبلیغات نامناسب فضای شهری نیز چهره بی نشاط شهری دهدشت را نازیبا کرده است.
در جلسه اخیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان کهگیلویه ، زیباسازی فضای شهری دهدشت موضوع اصلی جلسه بود و مسئولان از بی توجهی متولیان شهری گلایه های زیادی داشتند.
در این جلسه دادستان کهگیلویه با تاکید بر توجه متولیان شهری به برطرف کردن مشکلات شهری گفت: برنامه ریزی لازم از سوی متولیان شهرداری دهدشت برای زیباسازی شهری وجود ندارد.
فرشید روشندل با اشاره به انباشت زباله های شهری و وجود چاله چوله های سطح شهر دهدشت گفت: مسئولان شهری باید مدیون شهروندان صبور دهدشت باشند.
وی گفت: نیاز است شهرداری با یک برنامه کارشناسی نسبت به زیباسازی فضای شهری اقدام کند.
روشندل شهر دهدشت را شهری آزاردهنده برای شهروندان دانست و افزود: زیباسازی و مبلمان شهری از سوی مسئولان شهری به فراموشی سپرده شده است.
وی با اشاره به نارضایتی مردم از وجود سد معبر و تعرض به پیاده راه ها توسط برخی اصناف گفت: وجود سد معبر و انواع تعرض به پیاده روها توسط مشاغل و واحدهای صنفی در نقاط مختلف شهری، یکی دیگر از معضلاتی است که باوجود تاکید مجموعه مدیریت شهری و واحدهای برخورد با این مشکل، تاکنون راهکار و درمان مناسبی برای آن اتخاذ نشده است.
روشندل تصریح کرد: جلوه نه چندان مناسب بصری این نوع مشکلات شهری، علاوه بر اختلال در تردد و ایجاد ترافیک در برخی موارد، موجب نازیبا شدن مناطق مختلف شهری در دیدگان شهروندان و حتی گردشگران شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه شهر دهدشت را شهری بی روح و نازیبا دانست و گفت: شهر تاریخی دهدشت روز به روز برای شهروندان غیر قابل تحمل می شود.
سید ایرج کاظمی جو نداشتن برنامه لازم از سوی مسئولان شهری را یک معضل دانست و گفت: زیباسازی فضای شهری نیازمند فعالیت بیشتر مسئولان است.
وی یکی از مواهب و مزیت های هر شهر را وجود فضای سبز کافی در ان شهر دانست و اظهار داشت: جدای تصفیه هوا ،فضای آرامبخشی که فضای سبز در منظره شهری ایجاد می کند باعث افزایش شور و نشاط در ان شهر و جذب گردشگر ان به شهر خواهد شد. 
فرماندار کهگیلویه نیز در این جلسه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان افزود: نظافت و زیباسازی معابر شهری باید در اولویت شهرداری دهدشت قرار گیرد.
علی پوزش با تاکید بر ایجاد مبلمان شهری در سطح شهر دهدشت گفت: باید شهرداری از امکانات موجو در زیباسازی شهر به نحو احسن استفاده کند.
شهردار دهدشت در طول جلسه انتقاد مسئولان از فضای نامناسب شهری را با لبخند بدرقه کرد.
اسفندیار برخه کمبود نیروی خدماتی را دلیل اصلی فضای نامناسب شهری دهدشت ذکر کرد.
وی بیان کرد: 220 نیروی اداری در شهرداری دهدشت مشغول هستند که تعداد کمی از این نیروها خدماتی هستند.
برخه در پایان این جلسه گفت: شهرداری دهدشت بیشتر از این توان ندارد که فضای نامناسب شهری را سامان دهد.
شهر دهدشت مرکز شهرستان 131 هزار نفری کهگیلویه بیش از 60 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دهدشت - زیباسازی - مسئولان - شهرداری - شهروندان - کهگیلویه - نامناسب - دانست - ایجاد - مناسب - نازیبا - برنامه - اشاره - روشندل - تاکید - متولیان - مبلمان - ندارد - پیاده - تاریخی - خدماتی - فرهنگی - اقدام - مجموعه - افزود - واحدهای - بیشتر - مختلف - مدیریت - نیروی - عنوان - زباله - انباشت - تبلیغات - گردشگران - فرهنگ - شهرستان - عمومی - امکانات - اولویت - مشکلات -

نظر شما در مورد : دهدشت فضای مناسب شهری ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*