مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50010 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 -ساعت : 18:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بافت های تاریخی کرمانشاه باید حفظ شوند

مازندشورا: شهردارآنلاین: استاندار کرمانشاه با بیان اینکه حاشیه نشینی چالشی پیش روی مدیریت شهری است، گفت: بخش های مهمی از هویت تاریخی شهر کرمانشاه در بافت های قدیمی قرار دارد که باید حفظ شوند.

مازندشورا:هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در نشست بازآفرینی شهری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: سخت گیری کمیسیون ماده پنج و مدیران شهری مردم را به کارهای غیرقانونی و ساخت و سازهای خارج از چارچوب های شهری سوق می دهد.
وی اضافه کرد: اگر مدیریت شهری برنامه ریزی مناسبی برای سامان دهی ساخت و سازها نداشته باشد، مردم برنامه خودشان را دنبال می کنند که ثمره این وضعیت ساخت مسکن هایی غیرایمن و غیرکیفی و شکل گیری بافت های حاشیه ای جدید است.
وی با بیان اینکه سکونتگاه های غیر رسمی و بافت های فرسوده چالش هایی بسیار جدی برای مدیریت شهری کرمانشاه محسوب می شوند، عنوان کرد: شهر کرمانشاه با توجه به جمعیت یک میلیون نفری آن، دارای مشکلات بسیاری در حوزه حاشیه نشینی است و شهرداری برای سامان بخشیدن به این حاشیه ها کار بسیار دشواری را پیش رو دارند.
استاندار کرمانشاه نسبت به غیبت شهردار کرمانشاه در نشست ستاد بازآفرینی شهری انتقاد کرد و گفت: حضور نداشتن شهردار در این جلسه نشان می دهد که وی و سیستم مدیریت شهری تمایل چندانی برای بازسازی مناطق حاشیه ای ندارند.
بازوند، شکل گیری بخشی از سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه ای شهر کرمانشاه را ناشی از تبعات جنگ و کوچ ناگزیر بخشی از مردم دانست و افزود: با وجود همه تلاش ها، مردم هنوز تمایلی به ماندن در بافت های فرسوده ندارند.
وی عنوان کرد: در این شرایط باید با ارائه مشوق های سرمایه گذاری مردم را برای ماندن در بافت های فرسوده ترغیب کنیم تا به نوسازی و بازسازی منازل مسکونی خود بپردازند.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه مشارکت مردم در روند احیای بافت های فرسوده نیازمند یک توجیه اقتصادی برای آن ها است‌، اظهارداشت: اگر راهکار مناسبی برای حل مشکلات حاشیه نشینی در پیش گرفته نشود، تبدیل به چالشی جدی خواهد شد.
بازوند ادامه داد: بخشی از هویت تاریخی و میراث فرهنگی شهر کرمانشاه در بافت های فرسوده واقع شده که متاسفانه طی این سال ها آسیب های بسیاری دیده است.
وی اظهار داشت: برای اولین بار دولت تدبیر و امید در قالب برنامه بازآفرینی شهری پایدار به موضوع احیای بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی ورود پیدا کرده و با جدیت این موضوع را دنبال می کند.
استان کرمانشاه دارای 2 میلیون نفر جمعیت است که حدود یک میلیون نفر از آنها در شهر کرمانشاه ساکن هستند و حدود 400 هزار تن نیز در بافت های ناکارآمد این شهر زندگی می کنند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کرمانشاه - حاشیه - فرسوده - میلیون - سکونتگاه - برنامه - مدیریت - بازوند - بازآفرینی - بازسازی - شهردار - نشینی - استاندار - غیررسمی - موضوع - احیای - ماندن - بسیاری - ندارند - بسیار - دنبال - سامان - مناسبی - اظهار - اینکه - تاریخی - دارای - جمعیت - عنوان - مشکلات -

نظر شما در مورد : بافت های تاریخی کرمانشاه باید حفظ شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها