لزوم نظارت جدی در بابل برای برخورد با تخلفات/ نگرانی از فقدان نظارت  بر عملکرد دستگاه‌ها

تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 - ساعت : 18:46

کد مطلب: 50019 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه بابل خواستار شد

لزوم نظارت جدی در بابل برای برخورد با تخلفات/ نگرانی از فقدان نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها

مازندشورا: امام جمعه بابل با اشاره به اینکه انتظار داریم نظارت‌ها در بابل بیشتر شود، گفت: با افزایش نظارت‌ها شاهد کاهش تخلفات در دستگاه‌های اجرایی و افزایش راندمان کاری خواهیم بود.

مازندشورا: حجت‎الاسلام حسن روحانی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بابل درباره دستاوردهای سفر به استان کربلا اظهار کرد: با توجه به اینکه کاروان اربعین شهرستان بابل یکی از موفق‌ترین کاروان‌ها در ارائه خدمات به زائران حسینی است، نیازمند به مکان و امکانات گسترده برای سرمایه‌گذاری آینده است.

وی افزود: در نشستی که با مسؤولان استان کربلا برگزار شد بر همکاری دو جانبه برای ارائه خدمات مطلوب به زائران تاکید شده است.

 روحانی همچنین از نشست با نمایندگان مردم بابل در مجلس شورای اسلامی برای برون‌رفت از مشکلات موجود شهرستان  اشاره و تصریح کرد: یکی از مواردی  که در بابل با آن مواجه هستیم عقب‌ماندگی‌های متعدد در سطح شهرستان است که در این نشست راه‌های برون‌رفت از این مشکلات بررسی و پیگیری شده است.

روحانی مشکل فاضلاب وراه‌های مواصلاتی را یکی از مشکلات جدی و اساسی بابل برشمرد و خاطرنشان کرد: مقرر شد با پیگیری نمایندگان و در نشست مشترک با استاندار مازندران، مسؤولان استان و شهرستان این مشکلات را بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

امام جمعه بابل در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه نمایندگان مردم بابل در مجلس بارها از جذب اعتبار برای بهسازی راه‌های مواصلاتی خبر دادند اما عملا تغییری در وضعیت راه‌ها مشاهده نشده است، گفت: بابل یکی از محروم‌ترین شهرها در مقایسه با شهرهای همجوار است و در راه‌های بین شهری، بین بخشی و بین روستایی با مشکلات متعددی روبرو است.

وی با اشاره به اینکه راه‌های ناهموار و تنگ یکی از عوامل اصلی تصادف‌های منجر به مرگ در جاده‌های بابل است از مسؤولان خواست نسبت به حل این مشکل اقدام کنند، بیان کرد: بعضا تعریض و بهسازی جاده‌های بابل 5 تا 6 سال طول می‌کشد و دقیقا زمانی که مردم دچار خسارت شده و کشته می‌شوند این پروژه‌ها تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

امام جمعه بابل ادامه داد: نمی‌دانم چرا پروژه‌های عمرانی در شهرهای دیگر در مدت زمان کوتاه به سرانجام می‌رسد اما در بابل مشمول زمان شده و سالیان متمادی طول می‌کشد.

 روحانی در پاسخ به این سوال که به نظر شما طولانی شدن پروژه‌ها ناشی از کمبود اعتبار است یا ناکارآمدی مدیران در جذب اعتبارات، بیان کرد: نیروی انسانی نقش مهمی در تسریع و پیشبرد امور دارد و به طبع سلامت و کارآمدی مدیران بسیار تاثیرگذار است.

 روحانی با اشاره به اینکه فقدان نظارت در دستگاه‌های اجرایی بابل نگران کننده است، یادآور شد: امروزه به سبب عدم نظارت، شاهد فشل شدن برخی از دستگاه‌های اجرایی برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و بروز تخلفات در شورا و شهرداری بابل هستیم.

 امام جمعه بابل با اشاره به اینکه انتظار داریم نظارت‌ها در بابل بیشتر شود، افزود: با افزایش نظارت‌ها شاهد کاهش تخلفات در دستگاه‌های اجرایی و افزایش راندمان کاری خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه از استاندار و دستگاه‌های نظارتی مازندران انتظار داریم بر دستگاه‌های اجرایی بابل نظارت جدی داشته باشند، تصریح کرد: در داخل شهرستان نیز از فرماندار ویژه بابل که مسؤولیت سنگینی به عهده دارد انتظار داریم با خوش باوری به مسائل نگاه نکند، با نگاه توام با سوءظن و حسن ظن همراه بوده تا مبادا کسانی که نیت خیانت دارند از این محبت سوء استفاده کنند.

 روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با نزدیک شدن به انتخابات آتی وعده های  نمایندگان نیز افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: نیت صادقانه مهم‌ترین چیزی است که مردم از نمایندگان مردم در مجلس مطالبه می‌کنند.

 وی اضافه کرد: اگر نمایندگان مردم در مجلس علاقه‌مند هستند در دوره‌های بعدی نیز خدمتگزار مردم باشند با مردم صادق باشند، با تمام توان برای خدمت به مردم تلاش کنند و اگر بخواهند با فریب دادن افکارعمومی برای مدتی مردم را با خود همراه کنند تنها روسیاهی برای آنها می‌ماند.

امام جمعه بابل گفت: کما اینکه بودند افرادی که با فریبکاری سعی کردند خود را به عنوان خدمتگزار صادق جلوه دهند اما دست رد بر سینه آنها خورد و نتوانستند آبرو و عزت خود را در افکار عمومی حفظ کنند.

86009/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بابل #اینکه #نمایندگان #روحانی #دستگاه‌های #مشکلات #نظارت #اشاره #اجرایی #راه‌های # روحانی #شهرستان #انتظار #استان #خبرنگار #تخلفات #ارائه #داریم #باشند #افزایش #مسؤولان #خدمات #پروژه‌ها #می‌کشد #جاده‌های #می‌رسد #مدیران #همراه #نظارت‌ها #شهرهای #خدمتگزار #بررسی #مطلوب #برون‌رفت #تصریح #افزود #زائران #فقدان #کربلا #هستیم #پیگیری #اقدام #اعتبار #مازندران #استاندار #مواصلاتی #خاطرنشان #بهسازی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لزوم نظارت جدی در بابل برای برخورد با تخلفات/ نگرانی از فقدان نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها

*

*