تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 - ساعت : 20:31

کد مطلب: 50025 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیشتر زمین های شمیران نو فاقد سند است

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه ۴ در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده شمیران نو گفت: اکثر زمین ها در این محدوده فاقد سند است و ساکنان به صورت غیرمجاز و بدون فوندانسیون بناها را روی خاک ساخته اند.

مازندشورا:علیرضا حسینی در نشست خبری با بیان اینکه منطقه ۴ تهران با ۱۰ درصد از مساحت تهران ۱ میلیون جمعیت دارد که ۱۰ درصد از جمعیت شهر تهران را نیز شامل می شود، گفت: اما در خوش بینانه ترین حالت ۱۰ سال از سایر مناطق عقب هستیم. همچنین ۱۱۰ کیلومتر از بزرگراه های تهران از این منطقه عبور می کند و این در حالی است که طی سال های گذشته اتفاقات خوبی در این منطقه رخ نداده است.

وی با بیان اینکه کلنگ پروژه باغ پرندگان در سال ۹۰ به زمین خورد و فاز ۱ آن به بهره برداری رسید، افزود: فاز ۲ باغ پرندگان در حالی در سال گذشته افتتاح شد که پرنده ای در آن وجود نداشت.

شهردار منطقه ۴ با تاکید بر این که در حال حاضر پروژه باغ پرندگان دارای نواقص متعددی است، عنوان کرد: هنوز بسیاری از توری های این باغ فاقد صاعقه گیر هستند. همچنین در مورد حفظ حیوانات، اسکان کارگری و ایمنی آن نیز بحث های متعددی وجود دارد.

به گفته حسینی پرندگان فاز ۱ به صورت قاچاقی و بدون اطلاع سازمان حفاظت محیط زیست به کشور وارد شده اند و هنوز پرونده آن در مراجع قضایی باز است.

وی یکی دیگر از نواقص باغ پرندگان را وجود پرتگاه های خطرناک عنوان کرد و گفت: در حدود ۱ کیلومتر از این باغ حفاظ بندی صورت نگرفته است و باتوجه به مراجعه خانواده ها و کودکان باید مسائل ایمنی در آن در نظر گرفته شود.

شهردار منطقه ۴ یکی دیگر از اشکالات پروژه باغ پرندگان را عدم استقرار مدیریت واحد دانست و گفت: نباید فازهای این باغ، نظافت و بهره برداری از قسمت های مختلف در اختیار افراد متعدد باشد، در حالی که می توانیم با برون سپاری ضمن خارج کردن آن از مدل کارمندی نظارت بیشتری بر  آن داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر دستورالعمل مشخصی در مورد باغ پرندگان نداریم تا از آن ها استفاده کنیم، افزود: به همین منظور اطلاعاتی از باغ پرندگان اصفهان گرفته ایم. ضمن این که حفظ پرندگان حساسیت های خاص خود را دارد که در این زمینه نیز تفاهم نامه هایی با سازمان محیط زیست منعقد کرده ایم تا افتتاحیه بعدی در مسیر قانونی انجام شود.

به گفته شهردار منطقه ۴ فاز ۲ باغ پرندگان در نیم سال اول ۹۷ به صورت کامل و آبرومندانه بهره برداری خواهد شد.

وی در مورد فنس های این باغ اظهار کرد: فنس های باغ نیاز به صاعقه گیر داشت که اخیرا تهیه شده و در دست نصب است. همچنین توری های جدیدی نیز خریداری و به پیمانکار تحویل داده شده است.

حسینی در خصوص پیام های سامانه های نظارتی شهرداری تهران در مورد منطقه ۴ عنوان کرد: کمتر از ۱۰ درصد پیام های سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ به منطقه ۴ اختصاص یافته که به تناسب مساحت و جمعیت منطقی است. این در حالی است که پیام های دریافتی از سد معبر بیشترین شکایت ها را به خود اختصاص می دهد که از اختیارات شهرداری تهران خارج است و باید از فرمانداری پیگیری و شورای تأمین نیز به آن ورود پیدا کند.

وی در خصوص خانه قدیمی واقع در محدوده پاسداران که در گذشته به فضای عمومی تبدیل شده بود و پس از آن به فروش رسید، گفت: این ملک مصادره ای بوده و توسط نهادهای دیگر دست به دست شد تا در نهایت به شهرداری تهران داده شد. همچنین در طرح تفصیلی نیز کاربری این ملک در پهنه مسکونی(R) بود که بدون ایراد از مراجع قانونی فروخته شد.

شهردار منطقه ۴ در مورد اعتراض وزارت مسکن و شهرسازی به این ملک نیز گفت: این ملک در کمیسیون ماده پنج و با حضور نمایندگان سازمان های مختلف بررسی و تصمیم گیری شده است و وزارت خانه مذکور حق اعتراض در کمیسیون ماده ۵ را داشت.

حسینی در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده شمیران نو اظهار کرد: اکثر زمین ها در این محدوده فاقد سند است و ساکنان به صورت غیرمجاز و بدون فوندانسیون بناها را روی خاک ساخته اند. از این حیث نگرانی هایی در برابر وقوع زلزله ۳ تا ۴ ریشتری را هم داریم و در حیطه مسئولیت خود با ساخت و سازهای غیرمجاز در این محدوده برخورد می کنیم.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #پرندگان #منطقه #تهران #همچنین #شهردار #حسینی #محدوده #برداری #شهرداری #پروژه #گذشته #غیرمجاز #اینکه #عنوان #جمعیت #اظهار #اختصاص #سامانه #قانونی #سازهای #کمیسیون #وزارت #اعتراض #متعددی #تاکید #افزود #کیلومتر #مساحت #نواقص #شمیران #گرفته #مراجع #ایمنی #صاعقه #مختلف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بیشتر زمین های شمیران نو فاقد سند است

*

*


X https://sport45.site/