مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50025 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 -ساعت : 20:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیشتر زمین های شمیران نو فاقد سند است

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه ۴ در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده شمیران نو گفت: اکثر زمین ها در این محدوده فاقد سند است و ساکنان به صورت غیرمجاز و بدون فوندانسیون بناها را روی خاک ساخته اند.

مازندشورا:علیرضا حسینی در نشست خبری با بیان اینکه منطقه ۴ تهران با ۱۰ درصد از مساحت تهران ۱ میلیون جمعیت دارد که ۱۰ درصد از جمعیت شهر تهران را نیز شامل می شود، گفت: اما در خوش بینانه ترین حالت ۱۰ سال از سایر مناطق عقب هستیم. همچنین ۱۱۰ کیلومتر از بزرگراه های تهران از این منطقه عبور می کند و این در حالی است که طی سال های گذشته اتفاقات خوبی در این منطقه رخ نداده است.

وی با بیان اینکه کلنگ پروژه باغ پرندگان در سال ۹۰ به زمین خورد و فاز ۱ آن به بهره برداری رسید، افزود: فاز ۲ باغ پرندگان در حالی در سال گذشته افتتاح شد که پرنده ای در آن وجود نداشت.

شهردار منطقه ۴ با تاکید بر این که در حال حاضر پروژه باغ پرندگان دارای نواقص متعددی است، عنوان کرد: هنوز بسیاری از توری های این باغ فاقد صاعقه گیر هستند. همچنین در مورد حفظ حیوانات، اسکان کارگری و ایمنی آن نیز بحث های متعددی وجود دارد.

به گفته حسینی پرندگان فاز ۱ به صورت قاچاقی و بدون اطلاع سازمان حفاظت محیط زیست به کشور وارد شده اند و هنوز پرونده آن در مراجع قضایی باز است.

وی یکی دیگر از نواقص باغ پرندگان را وجود پرتگاه های خطرناک عنوان کرد و گفت: در حدود ۱ کیلومتر از این باغ حفاظ بندی صورت نگرفته است و باتوجه به مراجعه خانواده ها و کودکان باید مسائل ایمنی در آن در نظر گرفته شود.

شهردار منطقه ۴ یکی دیگر از اشکالات پروژه باغ پرندگان را عدم استقرار مدیریت واحد دانست و گفت: نباید فازهای این باغ، نظافت و بهره برداری از قسمت های مختلف در اختیار افراد متعدد باشد، در حالی که می توانیم با برون سپاری ضمن خارج کردن آن از مدل کارمندی نظارت بیشتری بر  آن داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر دستورالعمل مشخصی در مورد باغ پرندگان نداریم تا از آن ها استفاده کنیم، افزود: به همین منظور اطلاعاتی از باغ پرندگان اصفهان گرفته ایم. ضمن این که حفظ پرندگان حساسیت های خاص خود را دارد که در این زمینه نیز تفاهم نامه هایی با سازمان محیط زیست منعقد کرده ایم تا افتتاحیه بعدی در مسیر قانونی انجام شود.

به گفته شهردار منطقه ۴ فاز ۲ باغ پرندگان در نیم سال اول ۹۷ به صورت کامل و آبرومندانه بهره برداری خواهد شد.

وی در مورد فنس های این باغ اظهار کرد: فنس های باغ نیاز به صاعقه گیر داشت که اخیرا تهیه شده و در دست نصب است. همچنین توری های جدیدی نیز خریداری و به پیمانکار تحویل داده شده است.

حسینی در خصوص پیام های سامانه های نظارتی شهرداری تهران در مورد منطقه ۴ عنوان کرد: کمتر از ۱۰ درصد پیام های سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ به منطقه ۴ اختصاص یافته که به تناسب مساحت و جمعیت منطقی است. این در حالی است که پیام های دریافتی از سد معبر بیشترین شکایت ها را به خود اختصاص می دهد که از اختیارات شهرداری تهران خارج است و باید از فرمانداری پیگیری و شورای تأمین نیز به آن ورود پیدا کند.

وی در خصوص خانه قدیمی واقع در محدوده پاسداران که در گذشته به فضای عمومی تبدیل شده بود و پس از آن به فروش رسید، گفت: این ملک مصادره ای بوده و توسط نهادهای دیگر دست به دست شد تا در نهایت به شهرداری تهران داده شد. همچنین در طرح تفصیلی نیز کاربری این ملک در پهنه مسکونی(R) بود که بدون ایراد از مراجع قانونی فروخته شد.

شهردار منطقه ۴ در مورد اعتراض وزارت مسکن و شهرسازی به این ملک نیز گفت: این ملک در کمیسیون ماده پنج و با حضور نمایندگان سازمان های مختلف بررسی و تصمیم گیری شده است و وزارت خانه مذکور حق اعتراض در کمیسیون ماده ۵ را داشت.

حسینی در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده شمیران نو اظهار کرد: اکثر زمین ها در این محدوده فاقد سند است و ساکنان به صورت غیرمجاز و بدون فوندانسیون بناها را روی خاک ساخته اند. از این حیث نگرانی هایی در برابر وقوع زلزله ۳ تا ۴ ریشتری را هم داریم و در حیطه مسئولیت خود با ساخت و سازهای غیرمجاز در این محدوده برخورد می کنیم.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرندگان - منطقه - تهران - همچنین - شهردار - حسینی - محدوده - برداری - شهرداری - پروژه - گذشته - غیرمجاز - اینکه - عنوان - جمعیت - اظهار - اختصاص - سامانه - قانونی - سازهای - کمیسیون - وزارت - اعتراض - متعددی - تاکید - افزود - کیلومتر - مساحت - نواقص - شمیران - گرفته - مراجع - ایمنی - صاعقه - مختلف -

نظر شما در مورد : بیشتر زمین های شمیران نو فاقد سند است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*