مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5003 -تاریخ انتشار : دوشنبه 11 مرداد 1395 -ساعت : 16:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي ويژه مهندسان جوان برپا کرد

برگزاری همايش آموزشي توجيهي ورود به حرفه مهندسي در خراسان رضوي

مازندشورا: پانزدهمين همايش آموزشی توجيهی مقررات ملی ساختمان ويژه پذيرفته شدگان آزمون ورود به حرفه مهندسی با شركت ٤٠٠ نفر از مهندسان جديد الورود رشته هاي مختلف ساختمان سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي در تالار همدم مشهد برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسي ساختماناستان، در ابتدای همایش و پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران،رئيس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی، ضمن خیرمقدم به مهندسانجدیدالورود و تشکر از اساتید دوره و زحمات حوزه معاونت آموزش سازمان، گفت : بادریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی، وارد حرفه می شوید و امضای شما جايگاه حقوقیدر پذيرش مسووليت های قانونی نظام مهندسی پیدا می کند.

مهندس علي سيفی افزود: اساتید امروز موارد مهم فنی و ایمنی و مسئولیتیرا به شما یادآوری می کنند ولی با توجه به اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون نظاممهندسی در پنجم اسفند ماه سال گذشته و تعریف اصول اخلاق حرفه ای در بند 2 مکرر آن،شما را به مطالعه آن و نظام نامه رفتار حرفه ای اخلاقی در مهندسی که به تازگیابلاغ شده و لازم الاجراست، توصیه می‌کنم.

وي تصريح كرد: مطابق بخشنامه جدید، باید در هنگام عضویت یا تمدید آننسخه ای از این نظام نامه از مهندسان امضا گرفته شود و در پرونده ایشان نگهداریشود.

رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان در ادامه موضوعاتی را در زمینهکارآفرینی، صدور خدمات فنی و مهندسی و تاکید به برگزاری دوره های رایگان آموزشیتوسط سازمان برای مهندسان به ویژه مهندسان جدید الورود مطرح کرد.

در اين همایش دکتر محمدرضا محمدیان، رئيس گروه كنترل ساختمان وزارتراه و شهرسازی، بر نظارت جدی بر ساخت و سازها و رعایت دقیق مقررات ملی ساختمانتأکید كرد و خطاب به مهندسان جوان گفت: شما از امروز مسووليت خطير و سنگينی رابرعهده گرفته ايد، بايد در مراحل ساخت احساس مسووليت كنيد.

در ادامه وي قوانين و مسووليت های مدنی، حقوقی و كيفری در قانون نظاممهندسی و كنترل ساختمان و الزامات قراردادها را برای شرکت کنندگان در همایش تشريحكرد.

كارشناس اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، ايمنی دركارگاه های ساختمانی و بيمه های مسووليت را تشريح كرد.

مهندس محمد نورافشان، اظهار داشت: در مبحث ١٢ مقررات ملی ساختمان،رعايت ايمنی در محيط كارگاهها، حفاظت ابنيه و تاسيسات، بهداشت كار و محيط زيست در داخل كارگاه و حتيمجاور كارگاه و صيانت از نيروی كار تأكيد شده است.

وی بر فراگيری آموزش ايمنی برای كسانی كه در كارگاه ساختمانی مشغول بهكار هستند،تأكيد كرد.

عضو هيئت مديره سازمان، در اين مراسم به معرفی مفاخر مهندسی پرداخت واز مهندسان جوان خواست به مفاخری كه فوت كرده اند و يا در حيات هستند، ارج نهند واز تجربيات و آموزه های آنان درس بياموزند.

دكتر ناصر محسنی، با اشاره به طرحهای معماری ايرانی اسلامی گفت: روحهنر معماری ايرانی و اسلامی در بناهای تاريخی ماندگار و پايدار باقی مانده است.

وی تصريح كرد: بايد به شاهكارهای مهندسی ايران افتخار كنيم، زيرا مادارای تمدن كهن و فرهنگ غنی در بين ملل جهان هستيم.

مهندس امير طالبيان، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان، خدماتالکترونیکی و سايت سازمان را معرفی كرد.

در پايان پس از اعطای لوح تقدير به نفرات اول آزمون، با قرائتسوگندنامه ورود به حرفه مهندسی، مراسم تحلیف و ورود به حرفه با شکوه برگزار گردید.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - مهندسان - ساختمان - مسووليت - خراسان - مهندسي - مهندس - كارگاه - اسلامی - همایش - ايمنی - مقررات - ساختمانی - معرفی - ايرانی - معماری - كنترل - مراسم - تأكيد - قانون - اساتید - استان - برگزاری - آموزش - امروز - گرفته - تصريح - نظاممهندسی - ادامه -

نظر شما در مورد : برگزاری همايش آموزشي توجيهي ورود به حرفه مهندسي در خراسان رضوي

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها