مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50030 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397 -ساعت : 21:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

استفاده ازظرفیت جهاددانشگاهی برای حل مشکلات شهری

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: جهاددانشگاهی ظرفیت خوبی در حوزه آموزش، پژوهش و فرهنگ دارد که از این ظرفیت‌ها باید در حوزه مشکلات شهری استفاده کرد.

مازندشورا:حکمت‌الله داودی در جلسه شورا که شب گذشته برگزار شد، تصریح کرد: جهاددانشگاهی مجموعه‌ای است که امیدواریم بتواند در زمینهٔ پژوهش با شورا همکاری کند، با توجه به شرایط قزوین و تعداد دانشگاه‌ها استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و برنامه‌های دانشجویی می‌توانیم بسیاری از مشکلات شهری را حل کرد.

وی افزود: بسیاری از مشکلات شهری مانند دفع آب و فاضلاب شهری نیاز به پژوهش و دانش دارد که با تأسیس کمیته تلفیق از ظرفیت جهاددانشگاهی می‌توانیم در این حوزه‌ها استفاده کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به اینکه رئیس جهاددانشگاهی قزوین جوان‌ترین مدیر استان هستند که در یک جایگاه ویژه قرار دارند، خاطرنشان کرد: ما باید بیشتر به جوان‌ها اعتماد کنیم جوان‌ها بهتر می‌توانند کشور را اداره کنند.

مهدیه قافله‌باشی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی، اظهار کرد: ما در شورای شهر از استارت‌آپ‌های علمی و برندینگ قزوین حمایت می‌کنیم و در بودجه، بندهایی برای آن در نظر گرفته‌شده است که در این حوزه می‌توانیم به شما کمک کنیم.

وی افزود: کرسی‌های آزاداندیشی و برگزاری مناظره در دانشگاه‌ها توسط جهاد دانشگاهی امری مثبت و قابل‌تحسین است، این برنامه را می‌توان با کمک شهرداری در مناطق مختلف شهر با حضور شهروندان برگزار کنیم و از ظرفیت خانه‌های فرهنگ استفاده کنیم که این امر می‌تواند در مدیریت شهری کمک می‌کند.

قافله‌باشی بیان کرد: ناباروری، یکی از علل اصلی طلاق در بین زوجین و مهم‌ترین دغدغه برای مسئولین است که با توجه به ظرفیت خوب جهاد دانشگاهی درزمینهٔ سلول‌های بنیادی و ناباروری می‌توان در این حوزه کمک و همراهی کنیم.

وی تأکید کرد: از جهاد دانشگاهی انتظار داریم که با توجه به ظرفیت و اختیاراتی که دارد فعالیت‌هایش بدون غرض‌ورزی و خط‌کشی سیاسی باشد و به خط اعتدال برگردد و بازوی کمک‌رسان به مسئولین اجرایی باشد.

زهرا یوسفی رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر قزوین نیز در این جلسه یادآور شد: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل جوانان بیکاری است و امیدواریم با توجه به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگ و پژوهش و تجاری‌سازی محصولات، اشتغال‌زایی جوانان توسط این نهاد صورت بگیرد.

محسن حق‌شناس عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز تصریح کرد: در جهاد دانشگاهی گام بلندی برداشته‌شده است، امروز مهم‌ترین مسئله فرهنگی نسل است که جهاد دانشگاهی در این عرصه واردشده است و در حوزه سلامت و ناباروری با موفقیت عمل کرده‌اند.

وی افزود: خبرگزاری ایسنا و ایکنا باید تعامل خود را با شهرداری افزایش داده و فعالیت‌های شهرداری را منعکس کند، تدوین کتاب انگلیسی کار عمیق و زیربنایی است که زبان انگلیسی را مطابق با فرهنگ خودمان آموزش دهیم که شورای پنجم با تمام توان از این امر حمایت می‌کند.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: شهرداری نیز دارای دانشگاه علمی کاربردی است که باید تعامل آن با مرکز علمی کاربردی جهاد برقرار شود و استارت‌آپ‌های علمی را با همکاری یکدیگر را برگزار کنیم.

احد چگینی عضو شورای شهر قزوین نیز خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم یک تفاهم‌نامه با جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش شوراهای شهر برگزار کنیم، دوره‌های متفاوت آموزشی برای اعضای شورای شهر در استان برگزار شود.

وی افزود: با توجه به فعالیت‌های جهاددانشگاهی پیشنهاد می‌شود کمیسیون تلفیق با حضور جهاددانشگاهی برگزار شود تا از ظرفیت جهاد در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه سلامت استفاده و زیرساخت‌های لازم را در استان برای فعالیت جهاد در نقاط مختلف شهر را فراهم کنیم.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دانشگاه - قزوین - شورای - دانشگاهی - جهاددانشگاهی - برگزار - ظرفیت - استفاده - می‌توانیم - افزود - شورای شهر - فعالیت‌های - شهرداری - اسلامی - فرهنگ - سلامت - مهم‌ترین - ناباروری - مختلف - کمیسیون - پژوهش - دانشگاه‌ها - مشکلات - استان - یادآور - امیدواریم - مسئولین - جوانان - انگلیسی - کاربردی - تصریح - آموزش - تعامل - ایسنا - می‌کند - استارت‌آپ‌های - فرهنگی - خاطرنشان - قافله‌باشی - حمایت - اشاره - جوان‌ها - بسیاری - تلفیق - می‌توان - همکاری -

نظر شما در مورد : استفاده ازظرفیت جهاددانشگاهی برای حل مشکلات شهری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*