تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:30

کد مطلب: 50037 چاپ به اشتراگ گذاشتن

لیلا ارشد در گفت و گو باشهردارآنلاین:

نمیدانیم مجلس چه برخوردی با لایحه حمایت از زنان می کند

مازندشورا: شهردارآنلاین: فعال زنان در پاسخ به این سوال که آیا لایحه حمایت از زنان هم به سرنوشت لایحه حمایت از حقوق کودک دچار خواهد شد، گفت: ایران به کنوانسیون حمایت از کودکان پیوسته و این لایحه نیز در پی همان به مجلس ارسال شده و حالا چندین سال است هنوز پشت در صحن علنی مانده است، حال باید دید چه برخوردی با لایحه ای خواهد شد که از سوی قوه قضاییه ارسال می شود.

مازندشورا:لیلا ارشد در گفت و گو با شهردار آنلاین با اشاره به اینکه به نظر می رسد لایحه حمایت زنان در نهایت به مجلس راه پیاده کرده است، گفت:ما نمیدانم با این لایحه چه برخوردی خواهد شد. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا این لایحه هم به سرنوشت لایحه حمایت از حقوق کودک دچار خواهد شد، اظهار داشت: ایران به کنوانسیون حمایت از کودکان پیوسته و این لایحه نیز در پی همان به مجلس ارسال شده است و حالا چندین سال است هنوز پشت در صحن علنی مانده است، حال باید دید چه برخوردی با لایحه ای خواهد شد که از سوی قوه قضاییه ارسال می شود. 

این فعال زنان همچنین با بیان اینکه حساسیت جامعه نسبت به موضوع زنان و کودکان می تواند نقش بسزایی در پیشرفت امور داشته باشد، تصریح کرد: باید نگاه به زن در جامعه انسانی و تخصصی تر شود، نمایندگان ما در شورای شهر باید به زنان نگاهی حمایت گر داشته باشند تا بتوانیم در جامعه شرایط بهتری را تجربه کنیم.

وی ادامه داد: زمانی که حکومت نگاهی ویژه و حمایتگر نسبت به زنان داشته باشد می توانیم شاهد رشد مادرانی بهتر و شهروندانی موفق تر باشیم و این موضوع تنها با بهبود شرایط حقوقی زنان امکان پذیر است. 

ارشد در پایان خاطرنشان کرد:  هرچه زمان جلو می رود مسائل اجتماعی به ویژه برای گروه های حساس مانند زنان و کودکان پیچیده تر می شود و من امیدوارم نمایندگان مجلس امروز از مسائل و معضلات موکلان خود به ویژه در شهرستان ها مطلع باشند و هرچه سریع تر در مورد لایحه حمایت از زنان تصمیم گیری کنند. 

 

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #لایحه #حمایت #برخوردی #کودکان #جامعه #باشند #شرایط #مسائل #نگاهی #نمایندگان #اینکه #موضوع #ارسال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نمیدانیم مجلس چه برخوردی با لایحه حمایت از زنان می کند

*

*


X https://sport45.site/