پایش‌ شهرستانی خسارت سیل در سوادکوه

تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:18

کد مطلب: 50059 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون فرماندار سوادکوه خبر‌داد

پایش‌ شهرستانی خسارت سیل در سوادکوه

مازندشورا: معاون فرماندار سوادکوه با اشاره به آب‌گرفتگی منازل و معابر، آسیب‌دیدگی پل‌‌ها و خسارت به اراضی مزروعی در سیل روز‌ گذشته سوادکوه از پایش‌ شهرستانی خسارات سیل خبر‌ داد.

مازندشورا:عین‌الله طالبی امروز در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه نگران تنش آبی در شهرستان سوادکوه بودیم ولی با توجه به وضعیت کوهستانی و توپوگرافی شهرستان سوادکوه، بارندگی شدید همراه با سیل روز‍ گذشته خساراتی را به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه باران شدید روز‌ گذشته سبب ایجاد خسارت در دهستان‌های ولوپی، سرخ‌کلا و کِسلیان و حوزه شهری زیراب شد، افزود: پل‌روستایی شیردره، کلاریجان و پارسی آسیب‌ دید که اقدامات لازم برای استمرار بهره‌برداری از آن و بازبینی لازم از مسیر آلاشت به آپن و شش‌رودبار انجام‌شد.

معاون فرماندار سوادکوه از خسارات وارد‌شده به اراضی مزروعی در دهستان کِسلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه خبر‌ داد و خاطر‌نشان کرد: در پل‌روبروی تالار کریمی سرخ‌کلا هم شاهد آبگرفتگی منازل و معابر بودیم.

طالبی به برگزاری جلسه ستاد بحران شهرستان سوادکوه خبر‌ داد و با بیان اینکه شهرداری زیراب در جلسه ستاد بحران شهرستان سوادکوه، نیاز‌سنجی‌های خود را بیان کرد و ادارات و نهاد‌های مختلف هم مکلف به همکاری و ارائه تجهیزات خود به شهرداری زیراب شدند، افزود: مدیریت شهری زیراب با توجه به گستردگی خسارات اقدام به اولویت‌بندی و منطقه‌بندی می‌کند.

وی با یادآوری اینکه قبل از وقوع سیل به کشاورزان برای بیمه کشاورزی توصیه و به شورا‌ها و دهیاران نیز برای این موضوع تأکید لازم بیان‌شد که برخی از کشاورزان اقدام به بیمه کشاورزی کردند و برخی اقدام به ابن کار نکردند که لازم است در این باره تلاش‌های لازم انجام‌شود، اظهار‌ کرد: معاون روستایی بنیاد مسکن مازندران در جلسه امروز ستاد بحران شهرستان سوادکوه از اعطای تسهیلات احداثی خبر‌ داد.

معاون فرماندار سوادکوه از پایش‌ شهرستانی خسارات سیل اخیر و اجرای راهکار‌ها برای جلوگیری از مضاعف‌ شدن خسارات در سیل احتمالی آینده خبر‌ داد و گفت: اعلام هزینه خسارات سیل روز گذشته در سوادکوه بعد از اعلام ادارات و نهاد‌های مرتبط، اعلام می‌شود.

86015/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #سوادکوه #شهرستان #خسارات #زیراب #اینکه #معاون #فرماندار #گذشته #اعلام #بحران #اقدام #شهرداری #نهاد‌های #کشاورزی #کشاورزان #ادارات #سرخ‌کلا #خسارت #شهرستانی #پایش‌ #طالبی #امروز #کِسلیان #بودیم #افزود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پایش‌ شهرستانی خسارت سیل در سوادکوه

*

*