تلف‌شدن وقت تولیدکنندگان به‌دلیل عدم آگاهی از قوانین/مدیران برای حل مشکل دنبال کارهای حاشیه‌ای می‌روند

تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397 - ساعت : 17:07

کد مطلب: 50060 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس مطرح کرد

تلف‌شدن وقت تولیدکنندگان به‌دلیل عدم آگاهی از قوانین/مدیران برای حل مشکل دنبال کارهای حاشیه‌ای می‌روند

مازندشورا: نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از وقت مدیران مجموعه‌های تولیدی به‌دلیل ناآگاهی از قوانین در بانک‌ها و ادارات مختلف می‌گذرد تا مشکل خود را حل کنند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در حاشیه مراسم آغاز به‌کار رسمی نخستین کلینیک کسب و کار کشور در ساری با بیان اینکه برای ارائه یک کالا باید به قیمت، خدمات پس از فروش و تضمین آن توجه داشت، اظهار کرد: برای این منظور باید یک اراده قوی مدیریتی پشت آن باشد زیرا اکنون تکنولوژی به‌صورتی است که همه می‌توانند در ساخت آن مداخله داشته باشند.

وی افزود: اما سؤال این است که چطور می‌شود یک کالا مورد توجه قرار می‌گیرد؟ بنابراین رقابتی که در بخش تولید و صنعت داریم در همین مسائل است؛ در شهرک‌های صنعتی می‌بینید که دو کارخانه مشابه هم کالای صادراتی تولید می‌کنند اما یکی موفق است و دیگری معطل و راکد، زیرا دو تفکر متفاوت این‌دو را هدایت می‌کنند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای سرمایه‌گذاری باید طراحی فکری، مکان‌یابی و بهره‌برداری را مورد توجه قرار بدهیم، تصریح کرد: این مهم است که چه چیزی را چه اندازه و به چه صورتی و در کجا تولید کنیم که قابل رقابت باشد و اگر این موارد پشت سر هم قرار نگیرند؛ یک تولیدکننده و بازاری موفق نمی‌شود.

این مسؤول گفت: اگر تمام واحدهای نیمه‌کاره را بررسی کنیم به این نتیجه می‌رسیم که بخشی از مشکلات به‌دلیل سوءمدیریت و بخشی حاصل محیط‌های بیرونی است که از توان تولیدکننده خارج است.

یوسف‌نژاد بیان کرد: بسیاری از وقت مدیران مجموعه‌های تولیدی به‌دلیل ناآگاهی از قوانین در بانک‌ها و ادارات مختلف می‌گذرد تا مشکل خود را حل کنند اما اگر در ماه‌های قبل می‌دانستند چه کنند که به مشکل برنخورند نیاز به این دوندگی‌ها نبود، اکنون مدیران به‌جای مدیریت و حل مشکل به‌دنبال کارهای حاشیه‌ای در ادارات و دیدن این شخص و آن شخص می‌روند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی کلینیک تخصصی کسب و کار در ساری اظهار کرد: تولید و تولیدکننده و محیط خدماتی یک موجود زنده است و از این‌رو تشکیل کلینیک کسب و کار حلقه گمشده‌ای بود که می‌تواند محل مراجعه مدیران واحدهای تولیدی باشد و در واقع آنها به پزشک کسب و کار خود مراجعه کنند زیرا هم متخصص مالیات دارند و هم تأمین اجتماعی، حسابداری، مدیریت و مشاوره.

عضو خانه ملت خاطرنشان کرد: بسیاری از کارخانجات با ظرفیت‌های پایین مشغول کار هستند و اگر این کلینیک بتواند میزان رشد واحد تولیدی نیمه‌فعال را از 30 به 60 درصد ظرفیت برساند، طبیعی است که آن مجموعه موفق کار می‌کند.

وی در پایان گفت: برای موفقیت واحدهای تولیدی مجلس و دولت و دستگاه‌های مرتبط باید تشکیلاتی مانند کلینیک کسب و کار را حمایت و باور کنند و مالکان کسب و کار نیز باید به این باور برسند که فقط و فقط استفاده از تسهیلات بانکی مشکل‌گشا نیست بلکه پیوست اندیشه‌های زیست‌محیطی، حسابداری و تسهیلات و راهنمایی از هسته‌های مشاوره است که آنها را موفق می‌کند.

86001/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #کلینیک #تولیدی #تولید #مدیران #تولیدکننده #به‌دلیل #واحدهای #ادارات #بسیاری #مراجعه #تسهیلات #می‌کند #مشاوره #حسابداری #مدیریت #اکنون #حاشیه‌ای #کارهای #قوانین #میاندورود #می‌روند #یوسف‌نژاد #نماینده #اظهار #اینکه #دیگری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تلف‌شدن وقت تولیدکنندگان به‌دلیل عدم آگاهی از قوانین/مدیران برای حل مشکل دنبال کارهای حاشیه‌ای می‌روند

*

*


X https://sport45.site/