مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50060 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397 -ساعت : 17:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تلف‌شدن وقت تولیدکنندگان به‌دلیل عدم آگاهی از قوانین/مدیران برای حل مشکل دنبال کارهای حاشیه‌ای می‌روند

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس مطرح کرد

تلف‌شدن وقت تولیدکنندگان به‌دلیل عدم آگاهی از قوانین/مدیران برای حل مشکل دنبال کارهای حاشیه‌ای می‌روند

مازندشورا: نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از وقت مدیران مجموعه‌های تولیدی به‌دلیل ناآگاهی از قوانین در بانک‌ها و ادارات مختلف می‌گذرد تا مشکل خود را حل کنند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در حاشیه مراسم آغاز به‌کار رسمی نخستین کلینیک کسب و کار کشور در ساری با بیان اینکه برای ارائه یک کالا باید به قیمت، خدمات پس از فروش و تضمین آن توجه داشت، اظهار کرد: برای این منظور باید یک اراده قوی مدیریتی پشت آن باشد زیرا اکنون تکنولوژی به‌صورتی است که همه می‌توانند در ساخت آن مداخله داشته باشند.

وی افزود: اما سؤال این است که چطور می‌شود یک کالا مورد توجه قرار می‌گیرد؟ بنابراین رقابتی که در بخش تولید و صنعت داریم در همین مسائل است؛ در شهرک‌های صنعتی می‌بینید که دو کارخانه مشابه هم کالای صادراتی تولید می‌کنند اما یکی موفق است و دیگری معطل و راکد، زیرا دو تفکر متفاوت این‌دو را هدایت می‌کنند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای سرمایه‌گذاری باید طراحی فکری، مکان‌یابی و بهره‌برداری را مورد توجه قرار بدهیم، تصریح کرد: این مهم است که چه چیزی را چه اندازه و به چه صورتی و در کجا تولید کنیم که قابل رقابت باشد و اگر این موارد پشت سر هم قرار نگیرند؛ یک تولیدکننده و بازاری موفق نمی‌شود.

این مسؤول گفت: اگر تمام واحدهای نیمه‌کاره را بررسی کنیم به این نتیجه می‌رسیم که بخشی از مشکلات به‌دلیل سوءمدیریت و بخشی حاصل محیط‌های بیرونی است که از توان تولیدکننده خارج است.

یوسف‌نژاد بیان کرد: بسیاری از وقت مدیران مجموعه‌های تولیدی به‌دلیل ناآگاهی از قوانین در بانک‌ها و ادارات مختلف می‌گذرد تا مشکل خود را حل کنند اما اگر در ماه‌های قبل می‌دانستند چه کنند که به مشکل برنخورند نیاز به این دوندگی‌ها نبود، اکنون مدیران به‌جای مدیریت و حل مشکل به‌دنبال کارهای حاشیه‌ای در ادارات و دیدن این شخص و آن شخص می‌روند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی کلینیک تخصصی کسب و کار در ساری اظهار کرد: تولید و تولیدکننده و محیط خدماتی یک موجود زنده است و از این‌رو تشکیل کلینیک کسب و کار حلقه گمشده‌ای بود که می‌تواند محل مراجعه مدیران واحدهای تولیدی باشد و در واقع آنها به پزشک کسب و کار خود مراجعه کنند زیرا هم متخصص مالیات دارند و هم تأمین اجتماعی، حسابداری، مدیریت و مشاوره.

عضو خانه ملت خاطرنشان کرد: بسیاری از کارخانجات با ظرفیت‌های پایین مشغول کار هستند و اگر این کلینیک بتواند میزان رشد واحد تولیدی نیمه‌فعال را از 30 به 60 درصد ظرفیت برساند، طبیعی است که آن مجموعه موفق کار می‌کند.

وی در پایان گفت: برای موفقیت واحدهای تولیدی مجلس و دولت و دستگاه‌های مرتبط باید تشکیلاتی مانند کلینیک کسب و کار را حمایت و باور کنند و مالکان کسب و کار نیز باید به این باور برسند که فقط و فقط استفاده از تسهیلات بانکی مشکل‌گشا نیست بلکه پیوست اندیشه‌های زیست‌محیطی، حسابداری و تسهیلات و راهنمایی از هسته‌های مشاوره است که آنها را موفق می‌کند.

86001/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کلینیک - تولیدی - تولید - مدیران - تولیدکننده - به‌دلیل - واحدهای - ادارات - بسیاری - مراجعه - تسهیلات - می‌کند - مشاوره - حسابداری - مدیریت - اکنون - حاشیه‌ای - کارهای - قوانین - میاندورود - می‌روند - یوسف‌نژاد - نماینده - اظهار - اینکه - دیگری -

نظر شما در مورد : تلف‌شدن وقت تولیدکنندگان به‌دلیل عدم آگاهی از قوانین/مدیران برای حل مشکل دنبال کارهای حاشیه‌ای می‌روند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*