تاریخ انتشار : جمعه 28 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:30

کد مطلب: 50070 چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم ورود مجلس به موضوع تغییر نام "شورای شهر تهران"

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران از لزوم ورود مجلس به موضوع تغییر نام "شورای شهر تهران" در پی ایراد قانونی خبر داد.

مازندشورا:حسن خلیل آبادی در مورد سرانجام تغییر نام شورای شهر تهران به شورای شهر تهران، ری و تجریش  گفت: شاهد یک اختلاف حقوقی هستیم و  برخی معتقدند که از نظر حقوقی  نمی‌توان شورای شهر تهران، ری و تجریش را به دلیل سه سیلابی بودنش انتخاب کرد چراکه شهر باید یک اسم داشته باشد.

وی با بیان اینکه با این حال در تبصره ماده 12صراحتا  از  شورای شهر تهران ، ری و تجریش نام برده شده است گفت: این یک اشکال است که باید مجلس آن را رفع کند چراکه یا شهرری، شهر مستقلی است که نماینده و شورا مستقل می خواهد یا نه، هویت شهرری جز تهران است که مجلس  باید آن را تعیین تکلیف کند.

وی افزود: مجلس  تکلیف را مشخص کند که یا شهرری شهرستان نیست و فرماندار را منحل کنند یا  اگر مستقل هست باید اسم شورا به  شهر تهران، ری و تجریش تغییر کند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شرایط استخوان لای زخمی داریم، گفت: در حال حاضر در  سربرگ های شورای شهر  به صورت حوزه انتخابیه نوشته شده شورای شهر  تهران اما در پرانتز تهران، ری و تجریش نوشته شده و این شرایط دوگانه قابل قبول نیست و لازم است با ورود مجلس اصلاح شود.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #شورای شهر #شورای #تجریش #تغییر #شهرری #نوشته #چراکه #شرایط #تکلیف #مستقل #مجلس  #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لزوم ورود مجلس به موضوع تغییر نام "شورای شهر تهران"

*

*


X https://sport45.site/