مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50083 -تاریخ انتشار : جمعه 28 اردیبهشت 1397 -ساعت : 11:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با شهردار آنلاین:

از قوه قضاییه می‌خواهیم آنطور که باید به تخلفات شهرداری ورود کند/دست‌هایی می‌خواهند تا مدیریت شهری موفق نشود

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران معتقد است در خصوص تخلفات شهرداری تهران قوه قضاییه آنطور که باید ورود نکرده است.

مازندشورا:محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در مورد اینکه چرا هنگامی که همه اعضای شورای شهر تهران از قوه قضاییه می‌خواهند که در بحث تخلفات مالی سازمان شهرداری ورود کند ولی تاکنون چنان که باید به این بحث ورود نکرده‌اند، به شهردارآنلاین گفت: «مناسبات شورای شهر پنجم تهران با دولت و مجلس نسبت به دوره قبل شورای شهر و شهرداری بسیار بهبود پیدا کرده است به نوعی که آثار مثبت آن را می‌توان به وضوح در روند فعالیت‌ها دید. شهروندان تهرانی و تهران از برکات این تعامل و همکاری در آینده نزدیک بهرمند خواهند شد.»

وی ادامه داد: «در چهارده سال گذشته متاسفانه دولت در یک سو قرار داشت و در این سو سازمان شهرداری تهران محلی بود برای درگیری با دولت، که از زمان روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد این درگیری‌ها با دولت خاتمی شروع شد و این رفتار به‌نوعی در دوران شهرداری قالیباف تبدیل به سنت شد ولی اکنون می‌بینیم که روابط بهبود پیدا کرده است.»

عضو شورای شهر تهران افزود: «اکنون با دولت و وزارت‌خانه‌های مختلف روابط بسیار خوبی داریم و شهردار تهران در هیات دولت شرکت می‌کند، در مجلس هم به همین ترتیب مناسبات بسیار خوبی داریم و با مجمع نمایندگان مجلس تهران هم روابط دوستانه و خوبی بر قرار کرده‌ایم.»

میرلوحی با انتقاد از عدم پیگیری‌های لازم توسط قوه قضاییه در مورد تخلفات سازمان شهرداری تهران خاطرنشان کرد: «قوه قضایه با کمال تاسف هنوز آنطور که ما انتظار داریم در این شرایط جدید و باتوجه به جایگاهی که لیست امید در بین مردم با تکیه بر رای بالای آنها دارد، در مورد رسیدگی به تخلفات، ورود نکرده است. ما از دستگاه قضایی می‌خواهیم قانون و عدالت اجرا شود و این درخواست عجیبی نیست.»

وی ادامه داد: «بالاخره به مسائل شهر و مواردی که در این زمینه گفته می‌شود باید رسیدگی شود. نباید  اجازه دهند که مردم چنین برداشت کنند که قوه قضاییه نمی‌خواهد ما را همراهی ‌کند.

میرلوحی اضافه کرد: همواره مواردی در رابطه با تخلفات شهرداری گذشته به شورای شهر گزارش می‌شود، مانند موضوع باغات تهران، که به شخصه پیگیر این موضوع خواهم بود و از شهرداری تهران هم خواهش کردم که تمام احکام این چهار سال را به ما تحویل دهند ولی گزارش مثبتی به ما نرسیده و می‌گویند در بحث باغات تهران عوامل و دستگاه‌های مختلفی در ارتباط هستند که متاسفانه از سوی آنها کم کاری صورت گرفته است. یکی از تخلفات این است که ظاهرا گفته می‌شود برخی از احکامی که دیوان بررسی کرده است، تصمیمات ماده صد را عملا ملغی و باغات از بین رفته‌اند.»

عضو شورای شهر تهران افزود: « سوال ما این است که این مسائل از چه زمانی مطرح شده است؟ اکنون در حال بحث در مورد منابع پایدار شهرداری هستیم و اینکه برای تامین آن شهر را نفروشیم ولی متاسفانه چنین بر می‌آید که برخی می خواهند به ما دیکته کنند که همان راه قبلی‌ها را بروید و وقتی شورا بارها گفته که برای اداره شهر نیاز به منابع پایدار دارد و دیگر نمی‌توان از راه تراکم فروشی درآمدی حاصل کرد، این حضرات می‌خواهند درآمد را قطع کنند. شهرداری باید چه کند؟ برود از دولت که منبعی ندارد مخارج را تامین کند؟ اگر با همین روش ادامه دهیم باید همه پروژه‌ها را تعطیل کنیم که شدنی نیست.»

میرلوحی در پایان خاطرنشان کرد: «در این مواردی که عرض کردم رییس دیوان عدالت اداری باید بررسی کند و اجازه ندهد تا عده ای بخواهند با مدیریت جدید همکاری نکنند.»


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - شورای - شورای شهر - تخلفات - میرلوحی - قضاییه - بسیار - متاسفانه - محمود - اکنون - باغات - می‌خواهند - داریم - روابط - ادامه - مواردی - مسائل - بررسی - پایدار - تامین - منابع - عدالت - موضوع - دیوان - گزارش - گذشته - مدیریت - اینکه - آنطور - می‌خواهیم - شهردار - مناسبات - بهبود - خاطرنشان - افزود - خواهند - همکاری - رسیدگی -

نظر شما در مورد : از قوه قضاییه می‌خواهیم آنطور که باید به تخلفات شهرداری ورود کند/دست‌هایی می‌خواهند تا مدیریت شهری موف...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*