تاریخ انتشار : جمعه 28 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:32

کد مطلب: 50104 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حفر۲حلقه چاه آب شرب در شهر زرند

مازندشورا: شهردارآنلاین: فرماندار شهرستان زرند از حفر دو حلقه چاه آب شرب طی چند ماه آینده در شهر زرند خبرداد.

مازندشورا:حبیب الله خنجری با بیان اینکه شهرستان زرند با بحران کم آبی مواجه است، اظهار کرد: مردم باید میزان مصرف آب خود را مدیریت کنند تا در ماه های آینده با مشکل کم آبی در این شهرستان روبرو نشویم.

وی با عنوان اینکه در سال زراعی ۹۶ میانگین بارندگی ۱۲ میلیمتر بوده است، اظهار کرد: این درحالی است در سال های زراعی ماقبل آن میانگین بارندگی قریب ۱۲۵ تا ۱۳۰ میلیمتر بوده است.

فرماندار شهرستان زرند افزود: در سال زراعی جاری به دلیل بارندگی های خوبی که در ابتدای سال جدید داشته ایم تاکنون میانگین بارندگی ۶۱ میلیمتر است.

وی با اشاره به اینکه این میزان بارندگی تاثیر چندانی بر آب های زیر زمینی نمی گذارد، تصریح کرد: در حال حاضر یک حلقه چاه آب شرب در شهر زرند حفر شده است که تا چند روز آینده به شبکه آب رسانی شهری متصل می شود.

خنجری با بیان اینکه ۲ حلقه چاه آب شرب دیگر نیز طی چند ماه آینده در شهر زرند حفر می شود، ابرازکرد: مجوز حفر چاه آب شرب برای دهستان های جرجافک، سربنان و دشتخاک اخذ شده است که به زودی چاه آب شرب در این مناطق حفر می شود.

وی با بیان اینکه شهرهای زرند، خانوک، ریحان شهر، یزدان شهر نیاز به تولید ۳۳۰ لیتر آب دارند، ادامه داد: در حال حاضر تولید آب این چهار شهر ۱۸۵ لیتر است که با در نظر گرفتن این میزان ۵۰ لیتر آب کمتر تولید می شود.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بارندگی #اینکه #میانگین #تولید #زراعی #میلیمتر #آینده #شهرستان #میزان #خنجری #اظهار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حفر۲حلقه چاه آب شرب در شهر زرند

*

*


X https://sport45.site/