مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5013 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 -ساعت : 10:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در دویست و هشتاد و یکمین جلسه شورا مطرح شد؛

مسئولان به تخلفات در نمایشگاه بین المللی تهران رسیدگی کنند

مازندشورا: سخنگوی شورای شهر تهران نسبت به برگزاری نمایشگاه های جدید در مجموعه نمایشگاه بین المللی تهران در بزرگراه شهید چمران هشدار داد و گفت: با وجود آنکه دولت در سال 90 و 91 و حدود سال82 نیز در قالب ابلاغیه هایی برگزاری نمایشگاه در مجموعه نمایشگاه شهر تهران را منع کرده است، اما اخیرا شاهد عقد قراردادهای سه ساله از سوی مسئولان این مجموعه هستیم.

مازندشورا:

بلدیه| رضا تقی پور در تذکر پیش از دستور دویست و هشتاد و یکمین جلسه شورا با اشاره به اینکه به تازگی در مجموعه نمایشگاهی شهر تهران شاهد خاکبرداری هایی هستیم که بدون مجوز قانونی در حال انجام است، تصریح کرد: از معاونت شهرسازی شهرداری تهران می خواهم هرچه سریعتر با این موارد غیرقانونی برخوردهای لازم را انجام دهد.وی با انتقاد از اینکه وقتی هزینه های کلانی برای ساخت شهر آفتاب صورت گرفته، اما همچنان اصرار برخی افراد در تداوم برگزاری نمایشگاه در این مجموعه دیده می شود، ادامه داد: چرا وقتی یک برنامه ریزی اصولی شده، این برنامه ریزی از سوی مسئولان دولتی به کنار گذاشته می شود و دوباره بحث نمایشگاه ها را در مجموعه های قدیمی زنده می کنیم.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه ها یک موضوع حیاتی برای شهرهاست، اما وقتی تدبیر و سرمایه گذاری شده و یک تصمیم جدی و ملی برای برگزاری نمایشگاه ها در مجموعه شهرآفتاب گرفته شده این سوال مطرح است که ادامه فعالیت در مجموعه نمایشگاه شهر تهران چه معنایی دارد، خاطر نشان کرد: وقتی یک نمایشگاه در مجموعه نمایشگاه شهر تهران برگزار می شود زندگی مردم در زمان برگزاری نمایشگاه به دلیل ترافیک از صبح زود تا دیروقت در بزرگراه شهیدچمران و مسیرهای منتهی به آن مختل می شود.
تقی پور از پلیس راهور خواست اجازه برگزاری نمایشگاه در این مجموعه را ندهد و تاکید کرد: به رئیس جمهور نامه نوشتیم و اعلام کردیم که مانع برگزاری این نمایشگاه ها شود. در واقع امیدواریم ایشان به این ابلاغیه های گذشته خود توجه کند و به حرف نمایندگان مردم در شورای شهر گوش بدهد.
سخنگوی شورای شهر همچنین از مسئولان شهری نیز خواست تا اجازه برگزاری چنین نمایشگاه هایی را در مجموعه نمایشگاه شهر تهران ندهد و افزود: باید اقدامات جدی انجام شود تا مهاجرت نمایشگاه ها در تهران تحقق یابد. ضمن آنکه در بحث مالکیت این مجموعه نیز خللی وجود دارد که من بعید می دانم جوازی بتواند برای ساخت و سازها صادر شود و باید جلوی روند کنونی گرفته شود.
به گزارش شهرنوشت در ادامه رئیس شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اینکه مساله برگزاری نمایشگاه در مجموعه نمایشگاه بین المللی تهران بسیار جدی است و بارها در این زمینه نامه ها نوشته ایم، گفت: همه می گویند که برگزاری نمایشگاه ناراحت کننده است اما باز شاهد برگزاری نمایشگاه ها هستیم.
مهدی چمران با تاکید بر اینکه در خصوص ساخت و سازها شهرداری باید وارد عمل شود، خاطر نشان کرد: پیش تر نیز یک بار جلوی اجرای پروژه ساخت و ساز در مجموعه نمایشگاه بین المللی تهران گرفته شد، اما امروز شاهد تکرار مشکلات و ایجاد ناراحتی برای مردم هستیم که زیبنده کلانشهر تهران نیست. نباید کاری کنیم که به سر و صدا بیانجامد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نمایشگاه - تهران - مجموعه - برگزاری - اینکه - شورای - گرفته - المللی - تاکید - ادامه - ساخت و ساز - هستیم - مسئولان - اجازه - شورای شهر تهران - سازها - خواست - برنامه - شهرداری - دویست - یکمین - سخنگوی - هشتاد -

نظر شما در مورد : مسئولان به تخلفات در نمایشگاه بین المللی تهران رسیدگی کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها