تاریخ انتشار : شنبه 29 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:30

کد مطلب: 50134 چاپ به اشتراگ گذاشتن

موزه پلیس کرمان افتتاح شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: با حضور استاندار کرمان، فرمانده انتظامی استان و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی استان و شهرستان، موزه پلیس کرمان افتتاح شد.

مازندشورا:سردار"رضا بنی اسدی فر" صبح امروز ۲۹ اردیبهشت ماه در این مراسم اظهار کرد: قدمت تاریخی استان کرمان در امنیت منطقه زبانزد است و حوزه امنیتی استان کرمان بسیار گسترده بوده و تا بحرین را شامل می‌شده است.

وی با بیان اینکه به منظور راه‌اندازی موزه پلیس کرمان، قریب ۲۰ هزار سند رسمی کپی برداری و ثبت شده و اقدامات موثری صورت گرفته است، تصریح کرد: تاریخ ۲ هزار و ۷۰۰ ساله پلیس کرمان رصد شده که علاوه بر اهمیت آن در استان به عنوان یک ذخیره مهم در کشور مطرح است.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: مطالعه اسناد و استفاده از روش تاریخ نگاری، انعقاد تفاهمنامه همکاری با مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوبشرق و ... از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای راه اندازی موزه پلیس کرمان بوده است.

وی افزود: قرار است یکسری مجسمه ها برای موزه طراحی شود که در صورت همکاری میراث فرهنگی برای مکان دائمی موزه، کار ماندگاری خواهد بود.

بنی اسدی گفت: در آذرماه ۹۴ نخستین جشنواره اسناد نظم و امنیت در استان کرمان برگزار شد که ایجاد موزه تکمیل کننده این اقدام است.

موزه پلیس کرمان در محل دفتر تحقیقات کاربردی پلیس کرمان دایر شده است.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #کرمان #استان #اسناد #همکاری #تاریخ #اقدامات #امنیت #گرفته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : موزه پلیس کرمان افتتاح شد

*

*


X https://sport45.site/