مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5015 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 -ساعت : 10:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دنیامالی در واکنش به تذکر حکیمی پور:

اگر قرار باشد تمام خانه های قدیمی را هویت میراثی معرفی کنیم که نمی شود

مازندشورا: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با یادآوری اینکه منطقه 11 یکی از مناطق تاریخی تهران است که در گذشته برای نگهداری نماها و میادین تاریخی در محدوده این منطقه کارهای ارزشمندی انجام شده است، گفت: نمونه بارز این میدان ها میدان راه آهن است که 3 ساختمان مهم همچون شهید نوری دارد که هویت میراثی دارند.

مازندشورا:

بلدیه| احمد دنیامالی در تذکر پیش از دستور دویست و هشتاد و یکمین جلسه شورا ابراز امیدواری کرد با توجه به اینکه میدان راه آهن هویت میراثی دارد و در همجواری دو منطقه 16 و 11 قرار گرفته است، خواستار توجه بیشتر مناطق به این میدان شد و افزود: در خصوص حفظ آثار میراث فرهنگی یک مورد را در نظر داشته باشیم؛ اینکه آثار تاریخی یک تعریف دارند و آثار معاصر تعریف دیگر.وی با بیان اینکه طرح های معاصر طرح هایی هستند که برای دانشجویان معماری قابل ارائه هستند اما اینکه این آثار جنبه تاریخی داشته باشند و ثبت شوند من اعتقادی به این اقدام ندارم، تصریح کرد: برخی از آثاری که در تذکر پیش از دستور امروز آقای حکیمی پور در اسلایدهایی در صحن شورا نشان داده شد، به نظر نمی رسد این آثار قابلیت پرداخت داشته باشند.
دنیامالی ادامه داد: شبیه این خانه ها هزاران خانه در شهر داریم، اگر قرار باشد تمام خانه ها را هویت میراثی معرفی کنیم که نمی شود. نمی خواهم از ارزش ها کم بگویم اما اگر بخواهیم به بحث میراث فرهنگی بپردازیم بهتر است کمیسیون فرهنگی به این موضوع وارد شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - دنیامالی - فرهنگی - میراثی - تاریخی - معاصر - باشند - تعریف - میدان - حکیمی - معرفی - دستور - میراث -

نظر شما در مورد : اگر قرار باشد تمام خانه های قدیمی را هویت میراثی معرفی کنیم که نمی شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها