فرهنگ ایمنی و ترافیک باید در مدارس نهادینه شود

تاریخ انتشار : شنبه 29 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:00

کد مطلب: 50157 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راهداری استان همدان:

فرهنگ ایمنی و ترافیک باید در مدارس نهادینه شود

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان گفت: فرهنگ ایمنی و ترافیک باید از ابتدا در مدارس نهادینه و تبیین شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، محمد رودباری در همایش نماز و خانواده و تجلیل از دست‌اندرکاران و خادمان برپایی نماز جماعت این اداره کل گفت: آموزش‌های ایمنی ترافیک باید از سنین کودکی نهادینه شود تا سلامت افراد را تأمین کند.

وی افزود: آموزش فرهنگ ترافیک از سنین کودکی، پشتوانهٔ محکمی برای اجرای صحیح قوانین و حصول نتایج قابل‌قبول در دوران بزرگ‌سالی خواهد بود.

مدیرکل راهداری استان همدان در ادامه به فعالیت‌های این اداره در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: هدف حوزه حمل‌ونقل در بخش کالا و مسافر حمل‌ونقل ایمن است.

رودباری با اشاره به وضعیت مطلوب ناوگان اتوبوسی استان یادآور شد: ۸۰ درصد ناوگان اتوبوس همدان vip و ۱۰۰ درصد ناوگان مسافربری استان به سیستم سپهتن مجهز است.

وی به نقش پرتلاش راهداران در شرایط گرما و سرما در جاده‌ها اشاره کرد و اذعان کرد: راهداران تلاشگرانی کوشا و کم‌توقع با دریایی از کار هستند که متأسفانه کمتر شناخته شده‌اند.

این مسئول در ادامه به علل تصادف در جاده‌های استان اشاره و بیان کرد: متأسفانه بالای ۵۰ درصد تصادفات منجر به مرگ ناشی از واژگونی و سرعت غیرمجاز است که بیشتر در محورهای شریانی روی می‌دهد.

رودباری بر فرهنگ‌سازی فرهنگ ایمنی در جاده‌ها تأکید کرد و افزود: رعایت سرعت مجاز باید کنترل و نهادینه شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، با اشاره به وضعیت راه‌های استان، آن را مناسب دانست و گفت: عمده هدف این اداره کل بحث ایمنی جاده‌ها است که با نصب دوربین‌های نظارتی تصویری و کنترل سرعت در محورهای مواصلاتی استان سعی در ایمن‌سازی و کنترل سرعت را دارد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #همدان #اشاره #حمل‌ونقل #اداره #ایمنی #راهداری #کنترل #مدیرکل #ناوگان #جاده‌ها #رودباری #فرهنگ #ترافیک #نهادینه #متأسفانه #محورهای #افزود #ادامه #راهداران #وضعیت #کودکی #جاده‌ای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فرهنگ ایمنی و ترافیک باید در مدارس نهادینه شود

*

*


X https://sport45.site/