مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5018 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 -ساعت : 11:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارشی از بنرهای جدید شهرداری در آستانه المپیک ریو؛

کمپین «ورزش برای همه» تلنگری برای ورزش دسته جمعی

مازندشورا: بنرهای جدید شهرداری تهران، حال و هوای شاد و ورزشی دارد. روزهای نزدیک به المپیک ریو که همه جهان را چند روزی درگیر ورزش و سوت و نتایج و مدال و جدول می‌کند، در تهران هم یادآور فضای روزهایی است که به زودی قرار است رکوردهای جهانی جابجا شود.

مازندشورا:

بلدیه| اینکه این بنرها هر بار با موضوعی خاص زینت بخش در و دیوار این شهر می‌شوند تبدیل به یک جور سورپرایز شده که شهروندان را منتظر می‌گذارد تا ببینند این بار شهرداری برایشان چه تدارک دیده است. طرح‌های انیمیشن کمپین «ورزش برای همه» که برای اولین بار در این پروژه‌ها استفاده شده، باعث گفت و گو با مدیر عامل سازمان زیباسازی و رئیس سازمان ورزش شد. Displaying 636051276015979562.jpg 
عیسی علیزاده، رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار «تهران سما» درباره کمپین «ورزش برای همه» گفت: برگزاری این کمپین در راستای تاكید مقام معظم رهبری بر توسعه ورزش همگانی و عمومی در میان اقشار جامعه صورت گرفته و در عین حال با برگزاری این کمپین تلاش شد تا ورزش همگانی در آستانه اعزام تیم‌های ورزشی به بازی‌های المپیک 2016 تقویت شود.


رئیس سازمان زیباسازی با اشاره به زمان اعزام و آماده سازی كاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران که مزین به نام «امام رضا (ع)» به مسابقات المپیك ریودوژانیرو برزیل است افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران در تلاش است همزمان با این رویداد در جهت بسط و ترویج فرهنگ ورزش عمومی و ترغیب شهروندان به مقوله ورزش، فضای شهری را همراه کند. 

علیزاده با بیان اینکه ورزش همگانی و گسترش آن در بین شهروندان مساله‌ای است که نیازمند بسیج همگانی است تصریح کرد: باید نگاهی فراجناحی به ورزش همگانی داشت تا بتوان شهروندان را به سمت تحرک و ورزش تشویق کرد. Displaying 636051273955041683.jpg 
محمد رضایی، رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار «تهران سما» درباره اجرای کمپین ورزش برای همه در سطح شهر تهران گفت: این تابلوها تلنگری است برای شهروندان که با هدف فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ ورزش همگانی در سطح شهر اکران شده است.
رئیس سازمان زیباسازی درباره نحوه انتخاب طرح‌های گرافیکی کمپین «ورزش برای همه» توضیح داد: سازمان زیباسازی شهر تهران پس از طراحی جملات مرتبط با موضوع ورزش و المپیک و قرار دادن این جملات در اختیار طراحان گرافیک، زمینه لازم را برای برگزاری هدفمند این کمپین فراهم کرد.

علیزاده ضمن اشاره به اینکه از مقدمات برگزاری اینگونه کارگاه‌ها تهیه جملات تبلیغاتی است تاکید کرد: طراحان گرافیست و نویسندگان شعار برای انتخاب جملات باید با همدیگر همفکری داشته و این موضوع انجام کار را برای طراحان راحت‌تر می‌کند، چرا که کار طراح به تصویر کشیدن جملات و شعارها است.
 Displaying 49.jpg 

رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران درباره نحوه انتخاب طرح‌ها توضیح داد: از تمامی طراحان گرافیک دعوت شد تا جهت شرکت در کارگاه سه روزه طراحی گرافیک و کاریکاتور با موضوع ورزش و المپیک ، 5 نمونه اثر، رزومه و شماره تماس خود را به دبیرخانه کمپین ارسال کنند. آثار ارسالی توسط اساتید کارگاه بررسی و در صورت تایید جهت حضور در کارگاه با طراحان تماس گرفته شد. از آثار منتخب کارگاه فوق الذکر جهت اکران در سازه‌های شهری بهره برداری شد.

علیزاده اساتید این کارگاه را مصطفی اسداللهی، محمدعلی بنی اسدی، سیدمسعود شجاعی طباطبائی و محمدرضا دوست محمدی بود نام برد و عنوان کرد: 
زمان برگزاری کارگاه 19، 20 و 21 فروردین ماه 1395، ساعت 8 صبح تا 8 شب بوده که به ده اثر برتر از میان آثار رده A علاوه بر خرید اثر، لوح تقدیر و نیم سکه بهار آزادی تعلق گرفت و به کلیه شرکت کنندگان در دوره سه روزه، گواهی شرکت در کارگاه اهدا شد.
 Displaying 83.jpg 

به گزارش «تهران سما» زمان اجرای طرح کمپین «ورزش برای همه» از تاریخ 28 تیرماه تا 12 مردادماه است و این همکاری مشترک مصادف شده با اعزام تیم‌های ورزشی به ریو که منجر به گسترش ورزش همگانی و تقویت روحیه ملی است.
به گفته علیزاده، سازمان زیباسازی شهر تهران،کمیته ملی المپیک و سازمان ورزش شهرداری در اجرای این طرح مشارکت داشته‌اند.

 Displaying 17.jpg 
رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران درباره بازخورد بنرهای «کمپین ورزش برای همه» در سطح شهر تهران اظهار کرد: چیزی که حائز اهمیت و غیر قابل چشم پوشی است این است که این کمپین نیز مانند سایر کمپین‌های اکران شده در سطح شهر تهران، موفق و مورد استقبال عموم شهروندان قرار خواهد گرفت. زیرا با ایجاد تجهیزات ورزشی مدرن، تمایل افراد به مجهز کردن منزل‌های شخصی به این گونه لوازم زیاد و باعث شده ورزش‌های دسته جمعی کاهش یابد که این تبلیغات تلنگری برای افراد خواهد بود و شهروندان را بیشتر به فکر فرو می‌برد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - کمپین - زیباسازی - همگانی - شهروندان - کارگاه - شهرداری - درباره - المپیک - برگزاری - طراحان - جملات - علیزاده - ورزشی - فرهنگ - اجرای - گرافیک - موضوع - اکران - اعزام - تلنگری - اینکه - خبرنگار - طرح‌های -   رئیس - افراد - اساتید - آستانه - طراحی - توضیح - ترویج - اشاره - تقویت - بنرهای - گسترش - عمومی - گرفته - تیم‌های -

نظر شما در مورد : کمپین «ورزش برای همه» تلنگری برای ورزش دسته جمعی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها