وجود 45 نقطه کور در دریای نوشهر

تاریخ انتشار : شنبه 29 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 50182 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار نوشهر خبر داد

وجود 45 نقطه کور در دریای نوشهر

مازندشورا: فرماندار نوشهر با بیان اینکه نوشهر دارای ساحلی به طول 60 کیلومتر است که تنها سه منطقه انارور، سیترا و سی‌سنگان جزء طرح‌های سالم‌سازی دریا هستند، گفت: بقیه سواحل که حدود 45 منطقه است، نقطه کور محسوب می‌شوند که زیر پوشش طرح دریا قرار ندارند و بنابراین مدیریت در این نوار ساحلی نیازمند عزم جدی و همتی پایدار است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، عبدالصمد صفرنژاد بعدازظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی تابستانه سواحل دریا با اشاره به اینکه کارهای خوبی در حوزه ستادساماندهی سواحل دریا صورت گرفت، اظهار کرد: اجرای این طرح سبب کاهش چشمگیر تلفات جانی ناشی از غریق شده است.

وی افزود: مسافران و گردشگران غیربومی وقتی به شمال می‌آیند به دلیل آنکه بومی نیستند و از شرایط دریا و آشنایی به فنون شنا آگاهی لازم را ندارند به دریا می‌روند و دچار حوادثی می‌شوند که بعضاً حتی غیرقابل جبران است.

وی با بیان اینکه نوشهر دارای ساحلی به طول 60 کیلومتر است که تنها سه منطقه انارور، سیترا و سی‌سنگان جزء طرح‌های سالم‌سازی دریا هستند، تصریح کرد: بقیه سواحل که حدود 45 نقطه است نقطه کور محسوب می‌شوند که زیر پوشش طرح دریا قرار ندارند و بنابراین مدیریت در این نوار ساحلی نیازمند عزم جدی و همتی پایدار است.

فرماندار نوشهر خاطرنشان کرد: عملکرد ستاد ساماندهی سواحل در سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته است و موجب کاهش قابل توجه غرقی‌ها شد و آن تعداد 9 نفری هم که متأسفانه دچار حادثه منجر به فوت شدند در خارج از مناطق طرح وارد آب شده بودند.

وی عنوان کرد: شنا کردن در دریا با شنا کردن در استخر بسیار فرق دارد و هر یک از این دو نقطه دارای قوانین و فنون خاصی برای شنا است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

صفرنژاد تصریح کرد: بیشترین نگرانی ما در طرح ساماندهی سواحل نوشهر مربوط به 45 نقطه کور است که زیرپوشش قرار ندارد و باید نقاط ضعف سال گذشته آسیب‌شناسی شده و برای رفع آن اقدام شود.

وی گفت: نظارت مستمر و همیشگی در طول مدت اجرای طرح باید انجام شود و امکانات و سازه‌هایی که برای خدمات‌دهی در طرح دریا ایجاد می‌شود باید شیک و آبرومندانه و درخورشأن مردم و گردشگران باشد.

به گزارش فارس؛ طرح تابستانه ساماندهی سواحل مازندران از اول خرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد.

86019/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #نوشهر #سواحل #ساماندهی #ساحلی #دارای #تصریح #بسیار #می‌شوند #عملکرد #گذشته #اجرای #صفرنژاد #گزارش #تابستانه #اینکه #گردشگران #فرماندار #ندارند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وجود 45 نقطه کور در دریای نوشهر

*

*


X https://sport45.site/