تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - ساعت : 09:00

کد مطلب: 50193 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با شهردارآنلاین:

بجای برخورد با معلمان از آنها حمایت کنیم/در انتظار افزایش 20 درصدی حقوق توسط دولت هستیم

مازندشورا: شهردارآنلاین: نماینده مردم تهران معتقد است که اگر اجازه دهند اعتراض‌ها در فضای شفاف و با مجوز صورت بگیرد دیگر شاهد درگیری و نا آرام شدن تجمعات نیستیم.

مازندشورا:فاطمه ذوالقدر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به برخورد همراه با خشونتی که با معلمان در هفته معلم در مقابل سازمان برنامه بودجه انجام شد، به شهردارآنلاین گفت: «اگر معلمان نتوانند برای تجمع و اعتراض به وضعیت صنفی خود مجوز دریافت کنند چه کاری می‌توانند انجام دهند؟ متاسفانه همواره در ایران با چنین تجمعاتی برخورد نامناسب می‌شود حالا فرقی نمی‌کند که این تجمعات مختص به چه قشری و صنفی باشد. مسئولانی که با این موضوع در ارتباط هستند باید شرایطی را محیا کنند تا همه افراد بتوانند به صورت ساماندهی شده تجمعات صنفی خود را آزادانه برگزار کنند.»

وی ادامه داد: «اینگونه اعتراض‌ها را در بیشتر کشورهای جهان مشاهده می‌کنیم ولی واکنش‌های اینچنینی را نمی‌بینیم. اگر این اعتراض‌های صنفی تشکیلاتی باشد بی‌شک می‌توان از سواستفاده‌هایی که همیشه دودش به چشم شهروندان می‌رود تا موضوع اعتراض دیده نشود، جلوگیری کرد.»

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به وضعیت معیشتی معلمان افزود: «وضعیت کنونی قشر معلم مناسب نیست و در این شرایطی که تورم قیمت‎‌ها را بالا می‌برد باید این قشر آینده‌ساز را درک کرد. زندگی در تهران پرهزینه است و معلمان هم باید از این نظر مورد حمایت قرار بگیرند.»

ذوالقدر در مورد مصوبه‌ای اخیر مجلس برای افزایش حقوق افرادی که زیر 2 میلیون تومان دستمزد دریافت می کنند، گفت: «مصوبه‌ای را در مجلس به تصویب رساندیم که بنا بر آن افرادی که در صنف‌های مختلف حقوق زیر 2 میلیون تومان دریافت می‌کنند باید 20 درصد افزایش حقوق داشته باشند و در مقابل حقوق مدیران و نمایندگان مجلس و ... هیچ افزایشی نخواهد داشت. حالا ما منتظر آن هستیم که دولت چه زمانی این 20 درصد افزایش را عملی می‌کند.»


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #معلمان #افزایش #وضعیت #دریافت #ذوالقدر #برخورد #موضوع #شرایطی #افرادی #میلیون #تجمعات #تومان #مصوبه‌ای #مقابل #حمایت #شهردارآنلاین #هستیم #تهران #فاطمه #اعتراض

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بجای برخورد با معلمان از آنها حمایت کنیم/در انتظار افزایش 20 درصدی حقوق توسط دولت هستیم

*

*


X https://sport45.site/