مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50199 -تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 -ساعت : 10:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان گلستان است

استاندار گلستان:

کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان گلستان است

مازندشورا: استاندار گلستان در جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل‌ونقل استان ضمن تأکید بر شناسایی نقاط پرحادثه استان گفت: ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای گلستان و کاهش تصادفات جاده‌ای باید در اولویت کار سال ۹۷ کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل‌ونقل استان باشد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، سید مناف هاشمی در دومین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل‌ونقل استان تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام شده جهت ارتقاء ایمنی در محورهای مواصلاتی استان، ایجاد نظام‌نامه‌ای قوی و علمی به‌عنوان دستورالعمل برای اعضای کمیسیون ضروری به نظر می‌رسد تا با عمل کردن سایر اعضای عضو کمیسیون شاهد کاهش تلفات جاده‌ای در سال ۹۷ باشیم.

وی یکی از دغدغه‌های مهم استان را ایمنی در راه‌ها برشمرد و افزود: سرعت غیرمجاز، تجاوز به چپ، سبقت غیرمجاز، عدم رعایت حق تقدم، جزو مهمترین تخلفات صورت پذیرفته در سطح راه‌های استان است.

رئیس کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل‌ونقل استان گلستان با تأکید بر آموزش و ارتقاء ایمنی راه‌های استان گفت: حضور مؤثر در مدارس، آموزش موتورسواران، آموزش رانندگان حمل‌ونقل عمومی و مدیران فنی، بهره‌گیری از امکانات رسانه‌ای، بروز رسانی نقاط حادثه‌خیز، آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز، پیگیری برای ایمن‌سازی و رفع نواقص جاده‌ای و.... در دستور کار سال جاری اعضای کمیسیون ایمنی راه‌های استان قرار گیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه ۴۸ نقطه پرخطر و حادثه‌خیز در استان وجود دارد یادآور شد: نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای گلستان در سال ۹۷ ساماندهی شده و کاهش تصادفات جاده‌ای نیز از برنامه‌های اولویت‌دار کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل‌ونقل استان گلستان است.

وی گلستان را جزو استان‌های حادثه‌خیز کشور برشمرد و افزود: شکل ترافیک عبوری استان نیز به دلیل حجم بالای ترافیک وسایل کشاورزی و موتورسیکلت در فصول مختلف سال با استان‌های دیگر متفاوت است.

استاندار گلستان فرهنگ جابه‌جایی بار و مسافر را یکی از دغدغه‌ها و مشکلات رانندگی این استان بیان کرد و یادآور شد: برای ارتقای فرهنگ تردد و رانندگی نیازمند اجرای برنامه‌های مؤثر از سوی مسئولان ذیربط است.

استاندار گلستان با بیان اینکه حجم ترافیک در محورهای مواصلاتی استان دو برابر میانگین کشوری است، عنوان کرد: با هدف کاهش شمار تصادفات این کمیسیون در حال بررسی، تجزیه و تحلیل عوامل اصلی تصادف منجر به مرگ در سطح استان است که با تکمیل آن اقدامات لازم در جهت کاهش روند تصادفات با کمک از وزارت متبوع و دستگاه‌های متولی استان صورت می‌گیرد.

هاشمی در پایان به سه عامل اصلی که در تصادفات دخیل هستند (راننده – وسیله نقلیه –جاده) اشاره و افزود باید هرکدام از این عوامل در استان توجه ویژه و مطالعه و راهکارهای مناسب احصاء و در استان با هدف کاهش تصادفات اجرا شود.

محبوبی مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان و دبیر کمیسیون در این جلسه گفت: طبق بررسی‌های به عمل آمده متأسفانه آمار تلفات جاده‌ای در استان گلستان در سال ۹۶ سیر صعودی داشته و در تلاش هستیم با اجرای راهکارهای مناسب توسط دستگاه‌های عضو کمیسیون در استان کاهش تصادفات و تلفات جرحی و فوتی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: شناسایی محل‌های پرخطر، برگزاری آموزش‌های لازم به موتورسواران و اهداء کلاه ایمنی به راکبین موتور و آشکارسازی و اصلاح و ایمن‌سازی برخی از نقاط حادثه‌خیز، حضور و اجرای قانون توسط پلیس‌راه استان و گسترش پایگاه‌های امدادی در سطح استان به جهت کمک‌رسانی به مصدومین و آسیب دیدگان در تصادفات از جمله اقداماتی است که تاکنون انجام شده است.

در انتهای این جلسه هر یک از دستگاه‌های عضو، برنامه و طرح‌های خود را جهت کاهش تصادفات جاده‌ای تشریح کردند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - گلستان - کمیسیون - تصادفات - ایمنی - جاده‌ای - حادثه‌خیز - حمل‌ونقل - تلفات - استاندار - راه‌های - ترافیک - دستگاه‌های - اجرای - اعضای - آموزش - افزود - شهرسازی - اجرایی - مدیریت - هاشمی - استان‌های - یادآور - برنامه‌های - فرهنگ - رانندگی - مناسب - راهکارهای - وزارت - عوامل - پرخطر - اشاره - ارتقاء - برشمرد - باشیم - محورهای - غیرمجاز - اقدامات - مواصلاتی - ایمن‌سازی - آشکارسازی - موتورسواران - اینکه -

مطالب مرتبط با : کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان گلستان است
نظر شما در مورد : کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان گلستان است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*