ضرورت پیگیری ویژه مسؤولان بابل برای احقاق حق فرزند مظلوم شهرشان

تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:30

کد مطلب: 50203 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پرواز غریبانه

ضرورت پیگیری ویژه مسؤولان بابل برای احقاق حق فرزند مظلوم شهرشان

مازندشورا: کم‌ترین انتظار از مسؤولان شهرستان شهیدپرور بابل این است تا نگذارند خون سعید انتظاری در کش و قوس‌های رسیدگی و بروکراسی، خدای ناکرده پایمال شود، این کمترین حق سعید و بزرگ‌ترین وظیفه مسؤولان ذی‌نفوذ بابل است.

مازندشورا:خبرگزاری فارس مازندران/این روزها دیگر باید به حال سرباز مدافع حریم امنیت، مرزبان غیور و جوانِ مؤمن و انقلابی «سعید انتظاری» غبطه خورد و به مقامش بالید.

در عصری که خرید خدمت وظیفه عمومی مُد شده و غیبت‌ها و جازَدن‌ها برای فرار از این فریضه ملی و تأمین امنیت میهن عزیز، ضدارزش تلقی نمی‌شود، جوانی هم را می‌توان یافت که مرگ‌آگاهی در لایه‌های وجودی‌اش، معنا پیدا کرده و با طلب حلالیت از یکایک اهالی روستا که خود را به مثابه خطاها و شیطنت‌های دوران کودکی، مدیون آنها می‌دانست، عزمش را برای پاسداری از مرزها جزم کرد و آماده سفری شد که هیچ‌ فکری را یارا نبود که او این‌بار قرار است تا معامله جان با معبود خویش پیش رود.

وه که چقدر شیرین است مُردن، آن هم مُردنی که همراه با مرگ‌آگاهی باشد، همان مُردنی که سعید ماه‌ها انتظارش را می‌کشید و تمام سعی‌ش را برای اعزام به سوریه بکار بست اما انگار قرار بود کربلای او در ارض دیگری رقم بخورد، مرزبانِ شجاع نیروی انتظامی، آنقدر در واپسین روزهای حیاتش به مرز خودساختگی و نیل به شهود رسید که دیگر عنایتی چون قتیل‌الله شدن، سهم و حق او محسوب می‌شد.

او که انرژی جوانی‌اش را در پاک‌ترین طریق صرف می‌کرد، با الگوگیری از دایی اخلاق‌مدارش «سهراب انتظاری؛ فوتبالیست نام‌آشنای پرسپولیس» قدم در مستطیل سبز نهاد، آنقدر استعداد در او نهفته بود که بتواند با پشتکار به یکی از آینده‌دارترین فوتبالیست‌های مازندران تبدیل شود؛ در روزگار ورزشی‌اش نیز مؤلفه اخلاق، تدین و مردم‌داری او، زبانزد همه هم‎بازی‎ها و مربیانش در باشگاه نساجی بود.

مقصود نگارنده بیان چیزی جز حقیقت از شخصیت این قهرمانِ بی‌ادعا نیست و به گواه شاهدان احوالات سعید، حتی ذره‌ای غلو را نمی‌توان در این سطور یافت، قهرمان‌سازی از شخصیت مؤمن و متقیِ فوتبالی که جانش را در راستای دفاع از مرزها تقدیم کرده است، آنقدر ارج و قرب دارد که هزاران کلمه هم اگر کنار هم آیند، باز هم نتوانند حق مطلب را ادا کنند.

در روزگاری که نسل نوپا، قهرمان‌هایش شخصیت‌های پوشالی می‌شوند، قهرمان‎سازی از چنین ورزشکار مؤمنی می‎تواند، چراغ راهی برای همه ظلمت‌ها باشد.

نماز شب‌ها، تهجدهای شبانه، حالات عجیب و غریب عبادت‎های سعید، به اذعان خانواده، دوستان، اهالی و همچنین هم‌رزمان او در مرزبانی، آنقدر به او جلال و عظمت داد که وقتی قرار بود پیکر غرق در خونش به زادگاه بازگردد، ننه‌شهید روستای آردکلا که هم مادر و هم خواهر شهید است در رؤیای صادقانه فرزند شهیدش را پس از سال‎ها می‌بیند که آماده پذیرایی از سعید است؛ و زیباتر اینکه این مادر شهید به‌راحتی از قبر خود که میان فرزند و برادر شهیدش است، می‌گذرد و آن را تقدیم به سعید می‌کند؛ و امروز سعید در یکی از زیباترین نقاط عالم، در آغوش گرم دو شهید آرام گرفته است.

حال در این فرصت ذکر چند نکته اهمیت دارد؛ پس از انتشار خبر پرواز سعید، بسیاری از رسانه‌های برتر کشور، به‌واسطه چنین احوالاتی که از سعید عنوان شده بود، به‌طور خودجوش و حتی بدون تأیید منابع رسمی، از چنین حادثه‌ای، شهادت یاد کردند و پیشوند مقدس شهید را به سعید انتظاری، لقب دادند، عقل سلیم هم در واکنش به چنین رخدادی چیزی جز شهادت را یادآوری نمی‌کند.

و اما گله‌گذاری اصلی از مسؤولان بابل ا‌ست که نقش کم‌رنگی در حضور در تشییع و همچنین مراسمات این سرباز مدافع حریم امنیت داشتند و در عوض حضور پرشور، چشم‌گیر و کم‌سابقه مردم بابل با به راه انداختن دسته‌جات متعدد عزاداری از روز تشییع تا روز هفتم، مرهمی بود بر دل داغدار این خانواده.

حال که اعلام شهادتِ سعید انتظاری از طریق مجاری قانونی در حال بررسی است، مسؤولان بابل برای جبران کم‌لطفی‌شان، باید تمام تلاش خود را برای احقاق حق فرزند مظلوم شهرشان، بکار ببندند، در همین ارتباط حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای ویژه با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی پیگیری‌هایی را در این زمینه انجام داده که همچنان این مسئله مورد بررسی‌های بعدی از سوی این مسؤول قرار دارد.

کم‌ترین انتظار از مسؤولان شهرستان شهیدپرور بابل این است تا نگذارند خون سعید انتظاری در کش و قوس‌های رسیدگی و بروکراسی، خدای ناکرده پایمال شود، این کمترین حق سعید و بزرگ‌ترین وظیفه مسؤولان ذی‌نفوذ بابل است که تا با تمام سعی و هم خود مدافع خون این سرباز سلحشور باشند. 

پر کشیدن مظلومانه و غریبانه سعید انتظاری داغی نهاد بر دل همه کسانی که به طهارت و صداقت او قسم یاد می‌کردند؛ از خداوند منان صبر را برای بازماندگان مسئلت می‌کنیم و این پرواز عاشقانه را تبریک می‌گوییم.

انتهای پیام/3141/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بابل #انتظاری #فرزند #آنقدر #امنیت #پرواز #مدافع #سرباز #شهادت #شخصیت #تشییع #تقدیم #خانواده #همچنین #شهیدش #انتظامی #مرزها #شهرشان #مظلوم #احقاق #غریبانه #مازندران #مرگ‌آگاهی #مُردنی #آماده #اهالی #نیروی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ضرورت پیگیری ویژه مسؤولان بابل برای احقاق حق فرزند مظلوم شهرشان

*

*


X https://sport45.site/