مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5021 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 -ساعت : 11:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حکیمی پور در جلسه امروز شورای شهر مطرح کرد

برج سازی در خانه تاریخی رهنما

مازندشورا: عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خانه تاریخی رهنما در منطقه یک ثبت میراثی نشده است، گفت: در این خانه تاریخی برجی در حال ساخت است.

مازندشورا:

بلدیه|احمد حکیمی پور در تذکر بیش از دستور 281 جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در قانون است که شهردار اگر قرار است مرخصی و یا ماموریت برود بایستی از رییس شورا اجازه بگیرد وی اگر جایی رفته باید به شورا اعلام کند.
در ادامه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: همیشه شهردار کتبی اجازه گرفته است و مشکلی نیست.
در ادامه حکیمی پور بیان داشت خانه تاریخی علاءالدوله دست ستاد فرمان امام بوده است ثبت اضطراری زمانی که در حال تخریب بوده است می شود.
وی بیان داشت بنای بعدی خانه توران در خیابان پسیان است که در دست کمیته امداد قرار دارد که متاسفانه این محدوده 2 هزار متری را میراث فرهنگی ثبت نکرده است.
حکیمی پور یاد آور شد: بناهای تاریخی تا میراث و شهرداری وارد عمل شود تخریب شده است و یکی از بناهای ارزشمند در تهران بوده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: این یکی از محدود کارهای فاخر معمار ایرانی است که در منطقه یک شناسایی نشده است و در حال تخریب است.
وی ادامه داد: خانه باغ رهنما حریم آن رعایت نشده است و در آنجا نیز برج سازی در حال انجام است.
وی گفت ناهمانگی بین شهردار و میراث است وباید نهادها و ارگان ها با اهتمام بیشتری عمل کنند و حافظ این بناها و ارزش های کشور باشند.‎


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حکیمی - تهران - شورای - تخریب - میراث - ادامه - شهردار - تاریخی - اسلامی - بناهای - رهنما - اجازه -

نظر شما در مورد : برج سازی در خانه تاریخی رهنما

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها