تهیه نقشهٔ ازبیلت طرح تفضیلی شهر مهرگان/ برنامه‌ریزی برای مدیریت و رفع نیازهای شهری در مهرگان

تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:25

کد مطلب: 50217 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین عنوان کرد:

تهیه نقشهٔ ازبیلت طرح تفضیلی شهر مهرگان/ برنامه‌ریزی برای مدیریت و رفع نیازهای شهری در مهرگان

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به تهیه نقشه آخرین تصمیمات اخذ شده در طرح تفضیلی مهرگان گفت: با تهیه این نقشه می‌توان اطلاعات جامعی از سطوح کاربری‌های مختلف در این ناحیه به دست آورده و با توجه به آن برنامه‌ریزی لازم برای رفع نیازهای شهری را انجام داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مسعود حق لطفی در جلسه بررسی وضعیت موجود در ناحیه شهری مهرگان و بررسی راهکارهای بهبود کیفیت زندگی در این منطقه که با حضور مدیران و کارشناسان این اداره کل برگزار شد، عنوان کرد: مشکلات موجود در ناحیهٔ شهری مهرگان را می‌توان به دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تقسیم کرد.

وی افزود: برای رفع مشکلات سخت‌افزاری نیازمند احداث و تقویت خدمات روبنایی هستیم که در این راستا اقدامات زیادی انجام شده ولی همچنان باید با حضور دستگاه‌های اجرایی مختلف طرح‌هایی بیشتری اجرا شده و به بهره‌برداری برسد.

حق لطفی همچنین اضافه کرد: موضوعات نرم‌افزاری هم مربوط به از بین بردن نگاه‌ها و رویکردهای منفی نسبت به این ناحیه بوده و باید با انجام برنامه‌های هدفمند و مشخص احساس تعلق آرامش را برای ساکنین مهرگان ایجاد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به این که در حال حاضر حدود ۱۸ هزار نفر در مهرگان سکونت دارند، عنوان کرد: برای انجام هر اقدام و پیش‌بینی هر برنامه‌ای در مهرگان با توجه به کمبود اعتبارات باید آمار، ارقام، اطلاعات و نیازهای وضعیت موجود را به شکل کارشناسی و دقیق شناسایی کرده و سپس در دستور کار قرار داد.

دبیر شورای مسکن استان تأکید کرد: در همین راستا تصمیم گرفتیم که نقشه و سطح و سرانه‌های وضع موجود و نقشه‌های نهایی تفضیلی این ناحیه را بر اساس آخرین اتفاقات انجام شده تهیه نموده و مسائل را به طور شفاف شناسایی نماییم.

حق لطفی با بیان این مطلب که نقشه ازبیلت طرح تفضیلی مهرگان تهیه شده، گفت: در این نقشه کاربری اراضی بروز شده و آخرین تصمیمات اخذ شده در خصوص اراضی مهرگان در آن اعمال شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در این راستا با توجه به مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و تعاریف و مفاهیم کاربردی کاربری‌ها می‌توان سطح و سطوح کاربری‌ها را در مهرگان تعیین کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین یادآور شد: با توجه به اطلاعات به دست آمده می‌توان برنامه‌ریزی لازم را در واگذاری زمین تغییر کاربری و اجرای پروژه‌های مربوط به ناحیه شهری مهرگان انجام داد که در همین راستا حدود ۱۳۵۰۰ مترمربع اراضی ذخیره شهری هست که می‌توان برخی کمبودهای موجود را از طریق آن برطرف کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #مهرگان #شهرسازی #موجود #راستا #ناحیه #می‌توان #استان #اراضی #مدیرکل #قزوین #تفضیلی #اضافه #شناسایی #کاربری‌ها #کاربری #شورای #اطلاعات #مربوط #مشکلات #برنامه‌ریزی #ازبیلت #عنوان #نیازهای #اداره #نرم‌افزاری #وضعیت #بررسی #سخت‌افزاری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تهیه نقشهٔ ازبیلت طرح تفضیلی شهر مهرگان/ برنامه‌ریزی برای مدیریت و رفع نیازهای شهری در مهرگان

*

*


X https://sport45.site/