تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 50218 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سوگند شهردار جدید تهران در صحن شورا

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار تهران امروز - یکشنبه - در صحن علنی شورا شهر حضور یافت و در مقابل نمایندگان شهروندان پایتخت سوگند یاد کرد.

مازندشورا:در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران محمد علی افشانی شهردار جدید پایتخت در صحن علنی شورا و در مقابل نمایندگان شهروندان پایتخت گفت: به عنوان شهردار سوگند یاد می کنم که در اجرای تمامی ماموریت های محوله خدا را شاهد و ناظر بر اعمال و رفتار خویش بدانم و با انتخاب مدیران امین، پاکدست و شایسته تجربه خود را بکار گیرم و شرایط مناسب توسعه پایدار شهری را فراهم کنم.
افشانی قبل از قرائت سوگندنامه طی سخنانی تاکید کرد: مسئولیتم سنگین تر شد چرا که 19 نفر از 21 اعضای شورای شهر به من رای دادند و از امروز همه ما در کنار هم باید برای ارتقای کیفیت زندگی مردم و رضایتمندی شهروندان تلاش کنیم.
وی در ادامه از خدمات نجفی در دوره تصدی پست شهردار تهران و حسنی مکارم به عنوان سرپرست شهرداری در دوره گذار تقدیر و تشکر کرد.
افشانی با بیان اینکه خوشحالم که دوره آغاز مسئولیتم با حماسه 29 اردیبهشت مصادف شد، گفت: این روزها یادآور حماسه ای است که سرنوشت شهر تهران به دست کسانی سپرده شد که به لحاظ فکری و عملکرد مورد تایید مردم هستند.
شهردار تهران افزود: باید با عمل خویش قدردان شهروندان تهرانی باشیم و با خود و خدای خود عهد کنیم که منافع مردم را بر منافع خود، حزب و جناح خود ارجح دانسته و برای خدمت به کردن تلاش کنیم .
افشانی تاکید کرد:حاکمیت قانون، رعایت حقوق انسانها و تعامل منهای تحمیل اصول مدیریت من است و یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام شود این است که به عدالت رفتار کنیم.
وی خاطر نشان کرد: تهران مشکلات عدیده دارد که رفع آن بدون تعامل و هماهنگی ذی نفعان میسر نیست و در این راه همه نقش آفرینان در تهران باید در کنار هم قدم بردارند. 
شهردار تهران با بیان اینکه بیمار را نا امیدی از پا در می آورد، گفت: امیدواریم قدم‌های اساسی برای رفع مشکلات مردم برداریم و کارنامه قابل قبولی که مورد رضایت شهروندان باشد را از خود باقی بگذاریم.

شهردار جدید تهران پس از سوگند تاکید کرد که به دنبال تغییرات گسترده ای در سطح معاونان و مدیران شهرداری نیست. 
وی با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا کادر مدیریتی نجفی را حفظ خواهد کرد یا نه، اظهار داشت: با هر فردی که پاکدست بوده و فعالیت‌های سازمانی‌اش را به خوبی انجام داده باشد ادامه همکاری می‌دهم و به دنبال تغییر گسترده نیستم. 
وی تصریح کرد: ساماندهی آسیب اجتماعی، نوسازی بافت فرسوده و کاهش آلودگی هوا پایتخت جزو اولویت برنامه‌های من است. 
افشانی آلودگی هوا در تهران را یکی از دغدغه های اصلی شهروندان ذکر و تصریح کرد: کاهش آلودگی هوا از طریق نوسازی ناوگان امکان پذیر است و کمک دولت در این حوزه را پیگیری خواهم کرد. 
شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پرونده تخلفاتی که نجفی دنبال می کرد را پیگیری می کند یا خیر، گفت: روش مدیریتی من در این موارد به گونه ای است که ابتدا باید نسبت به موضوع کاملا آگاه شوم و سپس پیگیری کنم. 
وی تاکید کرد: بنده با اینکه هر تخلفی را قبل از اثبات صحت آن رسانه ای کنم، مخالفم .
پس از استعفای محمدعلی نجفی از پست شهردار تهران، بیست و سوم اردیبهشت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 19 رای «سید محمدعلی افشانی» را به عنوان سیزدهمین شهردار پایتخت(بعد از انقلاب اسلامی) انتخاب کردند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #شهردار #شهروندان #افشانی #اینکه #تاکید #پایتخت #آلودگی #دنبال #سوگند #پیگیری #عنوان #شورای #مدیریتی #گسترده # شهردار #اسلامی #محمدعلی #نوسازی #تصریح #مشکلات #شهرداری #مسئولیتم #پاکدست #مدیران #رفتار #اعضای #ادامه #منافع #اردیبهشت #حماسه #تعامل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سوگند شهردار جدید تهران در صحن شورا

*

*


X https://sport45.site/