تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 50219 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند رویکرد پیشگیرانه

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس با مهم دانستن اقدامات پیشگیرانه درحوزه مبارزه با موادمخدر و کاهش آسیب های آن، خاطرنشان کرد: اولویت نخست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در سال جاری اقدامات پیشگیرانه است.

مازندشورا:عبدالقدیر کریمی روز یکشنبه درجلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر این شهرستان گفت: 50 درصد فعالیت های این شورا در سالجاری مبتنی بر اقدامات پیشگیرانه است.
وی یادآور شد: آسیب های اجتماعی از حوزه های سخت است و فعالیت در این حوزه تنها با جدیت، انسجام و داشتن نقشه راه از سوی مدیران میسر می شود.
وی بابیان اینکه هر گونه کوتاهی و قصور دراین حوزه آسیب های جبران ناپذیری را بر جامعه و خانواده ها وارد می کند، از مدیران عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر این شهرستان بویژه دانشگاه ها خواست تا برای سالجاری نقشه راه تدوین و بر اساس شیوه نامه اجرایی ابلاغ شده ازسوی دبیرخانه شورا حرکت و مصوبات آن را اجرا نمایند.
وی، اجرای برنامه های نشاط آور فرهنگی و ورزشی، استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و علما و روحانیون، انجام اقدامات پیشگیرانه در محیط های کاری و کارگری و توجه به آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای را از جمله مهمترین برنامه های پیشگیرانه درحوزه مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب های آن برشمرد و گفت: این برنامه ها باید در مناطق شهری و روستایی بویژه محلات آسیب پذیر با جدیت انجام شود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس پیشنهاد داد تا مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان علاوه بر اطلاع رسانی به مردم درخصوص کلاس های آموزشی و مهارتی، نسبت به راه اندازی اتوبوس سیار که در آن کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی، مشاوره و مربیان مهارت آموزی حضور داشته باشند، اقدام نماید.
کریمی گفت: این اتوبوس می تواند به مناطق روستایی پرجمعیت اعزام و کارشناسان نسبت به آگاهی بخشی به جوانان و خانواده ها درخصوص آسیب های اجتماعی و مواد مخدر اقدام کنند.
در این جلسه برخی مدیران عضو این شورا از جمله رییس دانشگاه پیام نور، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی و شهردار گنبدکاووس ارائه گزارش دادند.
پیش بینی 600 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل ساختمان نگهداری از متکدیان گنبدکاووس از سوی استانداری به شهرداری این شهر که تا الان 50 درصد آن تخصیص یافته است، رشد 100 درصدی کشفیات مواد مخدر در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل و شناسایی 16 خانوار فاقد مسکن با وضعیت معیشتی نامناسب در روستای اسلام آباد از مهمترین نکات مطرح شده توسط مدیران گنبدی درجلسه بود.
فرهاد شیبک معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه گفت: شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر این شهرستان درسال گذشته 14 جلسه با 144 مصوبه داشته که 81 درصد مصوبات اجرایی شده و بقیه در سال جاری باید اجرا شود.
ساماندهی چهار راه میهن شهر گنبدکاووس، فعال شدن کارگروه اشتغال شورا، راه اندازی سرپناه شبانه ویژه بانوان، مشکلات معیشتی زنان سرپست خانواری که تحت پوشش هیچ نهاد خدماتی نیستند و ساماندهی زمین های بدون حصار سطح شهر از مصوبات اجرا نشده سال گذشته اعلام شد.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #گنبدکاووس #اجتماعی #شهرستان #مبارزه #مدیران #پیشگیرانه #مصوبات #برنامه #موادمخدر #هماهنگی #شورای #فرماندار #درخصوص #روستایی #اقدام #گذشته #ساماندهی #معیشتی #مناطق #اتوبوس #کارشناسان #اندازی #اجرایی #سالجاری #اقدامات #فعالیت #درجلسه #کریمی #دراین #خانواده #مهارتی #آموزش #دانشگاه #بویژه #مهمترین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند رویکرد پیشگیرانه

*

*


X https://sport45.site/