مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5025 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 -ساعت : 20:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مديركل راه و شهرسازي استان مازندران خبر داد :

کاهش نرخ سود تسهیلات بافت فرسوده مقدمه پویایی بازآفرینی پایدار شهری

مازندشورا: مديركل راه و شهرسازي استان مازندران عنوان نمود : نرخ سود تسهیلات بافت های فرسوده و عرصه های ناکارآمد کاهش یافت.

مازندشورا:به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس حیدر نوروزی ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به مصوبه هیأت محترم وزیران و در راستای تحقق قانون ساماندهی ، حمایت از تولید و عرضه مسکن و قانون حمایت از احیاء، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری ،ارائه تسهیلات در دستور کار قرار دارد.

وی ضمن اعلام کاهش نرخ تسهیلات  بافت های فرسوده، نرخ سود را در دوره مشارکت و بازپرداخت  18 درصد  بیان و خاطر نشان ساخت: بر اساس هماهنگی های انجام گرفته متقاضیانی که در سامانه تسهیلات ثبت نام نمایند از یارانه 10 درصدی بهره مند خواهند شد.

مدیر کل راه و شهرسازی مازندران ارائه تسهیلات در محدوده های هدف را از بسته های تشویقی دولت عنوان نمود که میزان تسهیلات در شهرهای بالای 200 هزار نفر 400میلیون ریال و شهرهای کمتر از جمعیت مورد نظر، 300 میلیون ریال برای هر واحد مسکونی می باشد و متقاضیانی که از طریق تجمیع پلاک اقدام به نوسازی و دریافت پروانه ساخت نمایند از تسهیلات ودیعه مسکن با نرخ حمایتی 7 _4 درصدی و به مبلغ حداکثر 200میلیون ریال بهره مند خواهند شد.

وی در ادامه عنوان نمود:  در راستای چارچوب برنامه حمایتی اقتصاد مقاومتی و با توجه به بسته حمایتی خارج از رکود دولت ، اداره عمران و بهسازی شهری این اداره کل به منظور تسریع در ارائه تسهیلات ،  ثبت نام و معرفی متقاضیان به بانک های عامل را  راسا برعهده گرفته است.

مهندس نوروزی ضمن اعلام سهميه ابلاغي استان  مازندران به تعداد 5500 واحد افزود : از زمان ابلاغ سهیمه مذکور  بالغ بر 3000 واحد تسهیلات به متقاضیان واگذار شده و همچنین زمان ثبت نام و معرفی  متقاضیان که در دوره های گذشته به دلایل مختلف زمان بر بوده است با تلاش همکاران اداره عمران و بهسازی شهری این اداره کل در کمترین زمان و در واقع بدون دوره انتظار صورت می پذیرد.


منبع : اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تسهیلات - اداره - اعلام - ارائه - حمایتی - بهسازی - مازندران - فرسوده - استان - خواهند - متقاضیان - درصدی - عنوان - شهرهای - عمران - نمایند - معرفی - گرفته - راستای - افزود - نوروزی - قانون - حمایت - مهندس - نوسازی - شهرسازي - متقاضیانی -

مطالب مرتبط با : کاهش نرخ سود تسهیلات بافت فرسوده مقدمه پویایی بازآفرینی پایدار شهری
نظر شما در مورد : کاهش نرخ سود تسهیلات بافت فرسوده مقدمه پویایی بازآفرینی پایدار شهری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها