تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:11

کد مطلب: 50253 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیریت شهری ناکارآمد علت افزایش بافت‌های فرسوده

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: مدیریت شهری ناکارآمد در گذشته از جمله عوامل افزایش بافت‌های فرسوده و ناکارآمد بوده است.

مازندشورا:جلال شریعتی روز یک شنبه (30 اردیبهشت) در همایش طرح ملی بازآفرینی شهری که با تاکید بر احیای بافت فرسوده و ناکارآمد استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: حاصل خدمات‌رسانی همه نهادها و ادارات شهری، برای آرامش و آسایش مردم است.

وی با اشاره به اینکه دغدغه مسئولان تربیت شهروندانی سالم، بالنده و پویا برای نسل‌های آینده است، افزود: قطعا ناهماهنگی‌هایی در این راستا وجود دارد که باید برطرف شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج عنوان کرد: اقدامات خوبی توسط فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها در بحث بازآفرینی شهری در استان صورت گرفته است و انجمن‌ها نیز در این زمینه پای کار آمده‌اند.

وی ادامه داد: اما ما زمانی موفق خواهیم شد که اهداف عالیه ای را برای خود ترسیم کنیم و عامل به عمل باشیم.

شریعتی ذکر کرد: اگر شهر سنندج را به چهار بافت فرسوده، حاشیه‌ای، میانی و برخوردار تقسیم کنیم می‌بینیم که پراکندگی جمعیت در بافت‌های مختلف بسیار است.

وی گفت: این مسئله نشان می‌دهد که مدیریت شهری ما در گذشته نتوانسته است که تعادلی را در میان نقاط شهری ایجاد کند و روز به روز هسته مرکزی شهرها با تخلیه جمعیتی مواجه شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج تصریح کرد: حدود 53 درصد از جمعیت استان در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند که در این مناطق شاهد تراکم فشرده جمعیت نیز هستیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در نقاط حاشیه‌ای دسترسی به امکانات هم ضعیف است، افزود: این مناطق از لحاظ امنیتی هم کم کم برای ما ایجاد مسئولیت کرده زیرا ما در برابر جان تک تک شهروندان مسئول هستیم.

شریعتی در پایان، به ضرورت احیای بافت‌های فرسوده اشاره و خاطرنشان کرد: ما بسته‌های تشویقی همچون تخفیف 60 درصدی عوارض نوسازی بافت فرسوده را ایجاد کردیم و در ادامه آن را به 100 درصد افزایش دادیم اما متاسفانه در شهر سنندج در زمینه احیای بافت‌های فرسوده زیاد موفق نبوده‌ایم.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #فرسوده #بافت‌های #سنندج #استان #جمعیت #احیای #ایجاد #شریعتی #زمینه #ادامه #حاشیه‌ای #مناطق #متاسفانه #هستیم #افزود #بازآفرینی #افزایش #ناکارآمد #اشاره #اینکه #شورای #مدیریت #اسلامی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مدیریت شهری ناکارآمد علت افزایش بافت‌های فرسوده

*

*


X https://sport45.site/