مدیریت ایمنی و کاهش حوادث جاده ای دغدغه اصلی حمل و نقل استان

تاریخ انتشار : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - ساعت : 02:47

کد مطلب: 50266 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران در جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی تاکید کرد :

مدیریت ایمنی و کاهش حوادث جاده ای دغدغه اصلی حمل و نقل استان

مازندشورا: مدیر کل راه وشهرسازی استان مازندران گفت : مدیریت ایمنی و کاهش حوادث جاده ای یک موضوع� کلیدی به حساب می آید.

مازندشورا:به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران  مهندس عبداله بهادری در جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی گفت : حمل و نقل و ارتباطات از بخش های زیربنائی در اقتصاد هرکشوری به حساب می آید و این پدیده امروز به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها محسوب میشود .

مهندس بهادری افزود : سیاست های حمل و نقل در سراسر جهان به وضوح نیازمند رشدی هستند تا پا به پای تمایل فزاینده برای جابجائی توسعه یابند و کیفیت زندگی را حفظ کنند.

 وی خاطر نشان ساخت : در این راستا مدیریت ایمنی و کاهش حوادث جاده ای یک موضوع کلیدی به حساب می آید.  

امروز تصادفات جاده ای در کشور ما به دغدغه اصلی مدیران و مسئولین تبدیل شده است .

که این موضوع و خسارت های مالی ناشی از آن بر خانواده ها و دولت تحمیل می شود .

مهندس نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران نیز در این جلسه آموزش و فرهنگ سازی را از جمله عوامل موثر در جهت کاهش تصادفات نام برد و خاطر نشان ساخت : همه باید با برنامه ریزی مناسب و دقیق گامی به سوی ارتقاء و اعتلای فرهنگ ایمنی و به تبع آن کاهش حوادث رانندگی برداریم .

مهندس نبیان تصریح نمود :باید با بررسی همه جوانب و دسترسی به اطلاعات درست از شرایط موجود در جهت افزایش ایمنی محورهای گام برداریم و تمامی دستگاههای مرتبط به موضوع ایمنی می بایست با همدلی و تعامل در این راه تلاش نمایند.

در ادامه این نشست سرهنگ قدمی فرمانده پلیس راه استان ضمن ارائه گزارش از آمار و تصادفات در راههای استان اعلام نمودند که تردد در راههای استان در سال 96 نسبت به سال 95 – 22/5 درصد رشد داشته و 14 درصد در راههای روستایی افزایش تردد صورت گرفته است وی یادآور شد همچنین 1/5 درصد ، دوتعداد فوتی های ناشی از تصادفات نسبت به سال 95 کاهش داشته ایم.

آقای دیو سالار از پزشکی قانونی استان نیز در این جلسه اظهار داشتند استان مازندران از تاریخ 96/12/25 تا تاریخ 97/1/15، 32 مورد فوتی ناشی از تصادفات در استان ثبت شده که تقریبا ً 6 درصد کاهش را نشان میدهد همچنین در سال 96 تعداد فوتی ناشی از تصادفات 618 نفر بوده که نسبت به سال قبل 5 درصد کاهش داشته است. و بیشترین تعداد کشته ها عابرین پیاده بوده اند یعنی 191 نفر را شامل می شوند که بیشترین برخورد با عابرین پیاده را شهرستان بابل داشته است .

مهندس فولادی رئیس اداره ایمنی و حریم راههای اداره کل حمل و نقل جاده ای استان یادآور شد :  از 51 نقطه حادثه خیز 10 نقطه آماده برای مناقصه بوده و 41 نقطه دیگر تا پایان سال مشخص خواهد شد.

در این نشست مقرر شد : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در حوزه کمربندی تنکابن نسبت به بستن بریدگی ها اقدام کند در این محور نیاز به 3 بریدگی می باشد .

همچنین مقرر شد در بحث مهندسی ترافیک و براساس جلسه شورای ترافیک استان شهرهای ساری – قائمشهر آمل – بابل و تنکابن مجهز به دوربین شوند.

 


منبع : اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران

برچسب ها : #استان #ایمنی #تصادفات #راههای #اداره #مازندران #مهندس #همچنین #موضوع #حوادث #رانندگی #بیشترین #تعداد #تاریخ #کمیته #عابرین #پیاده #بابل #ترافیک #بریدگی #تنکابن #یادآور #افزایش #توسعه #امروز #بهادری #گزارش #مدیریت #شهرسازی #دغدغه #برداریم #فرهنگ #نبیان #سوانح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مدیریت ایمنی و کاهش حوادث جاده ای دغدغه اصلی حمل و نقل استان

*

*