مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5030 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 -ساعت : 11:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حافظی خبر داد؛

متخلفین معاملات حمل و نقل و ترافیک به دادگاه معرفی می شوند

مازندشورا: رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران بااشاره به قانون منع مداخله کارکنان دولتی در معاملات دولتی و کشوری، گفت: معاملاتی در معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران برخلاف این قانون انجام شده است.

مازندشورا:

متخلفین معاملات حمل و نقل و ترافیک به دادگاه معرفی می شوند بلدیه|رحمت الله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور، به قانون منع مداخله کارکنان دولتی در معاملات دولتی و کشوری اشاره کرد و گفت: در ماده یک این قانون افراد مشمول قانون ذکر نام شده است که شامل شهرداران، کارمندان شهرداری ها و دستگاه های وابسته به آن است. 
 وی ادامه داد: درتبصره یک ذیل ماده یک نیز آمده است پدر، مادر، خواهر، بردار، زن یا شوهر، اولاد بلافصل، عروس و داماد اشخاص مندرج در این قانون همچنین شرکت ها و موسساتی که اقرباء فوق الذکر در آن سهیم یا دارای سمت باشند نمی توانند با وزارتخانه ها، بانکها، شهرداری ها یا سازمان ها و سایر موسسات مذکور در این قانون که این اشخاص در آن سمت دارند، وارد معامله شوند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با بیان اینکه متولیان و مسئولان این دستگاه ها حق ندارند با خویشان خود قرارداد منعقد کنند، ادامه داد: در ماده دو این قانون ذکر شده است، افرادی که برخلاف ماده فوق شخصا یا بنام یا به وسیله اشخاص دیگر مبادرت به انجام معامله کنند در هر رتبه، درجه و مقامی که باشند هرگاه برخلاف این قانون عمل کنند به حبس دو تا چهار سال محکوم خواهند شد و معاملات مذکور باطل بوده و متخلف، مسئول پرداخت خسارت ناشی از معامله است.

حافظی تاکید کرد: به شهردار تهران در مورد معاملات حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران که برخلاف این قانون انجام شده است، تذکر داده می شود، همچنین می بایست متخلفین به دادسرای کارکنان دولت معرفی شوند و شهردار به این تذکر پاسخ گو باشد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قانون - معاملات - تهران - حافظی - معامله - برخلاف - اشخاص - شهرداری - ترافیک - مذکور - متخلفین - شهردار - شورای شهر تهران - باشند - همچنین - شورای - دولتی - دستگاه - ادامه - معرفی - کارکنان -

نظر شما در مورد : متخلفین معاملات حمل و نقل و ترافیک به دادگاه معرفی می شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها