اعتماد کردن به اروپایی‌ها کار سختی است/ بهتر بود در قرارداد با توتال حساسیت بیشتری به خرج می‌دادیم

تاریخ انتشار : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 50301 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:

اعتماد کردن به اروپایی‌ها کار سختی است/ بهتر بود در قرارداد با توتال حساسیت بیشتری به خرج می‌دادیم

مازندشورا: عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتماد کردن به اروپایی‌ها کار سختی است، تیزهوشی و زیرکی خاصی نیاز دارد و باید با تدبیر عمل کرد که مشکلی که در حال حاضر به وجود آمده پیش نیاید.

مازندشورا:علی اسماعیلی امروز در شهرستان ساری درباره بدعهدی آمریکا و تداوم پایبندی ایران به برجام، اظهار کرد: همانطور که می‌دانید برای برجام گروه 1+5 تصمیم گرفته شده و  در شورای امنیت سازمان ملل تصویب و تبدیل به قانونی شد که همه کشورهای عضو و جهان باید به آن عمل کنند.

وی تصریح کرد: آمریکا به دلیل روحیه استکباری که امام راحل و رهبر معظم انقلاب فرمودند بدون توجه به حقوق بین‌المللی از برجام خارج شده است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش دولت بر این است که از باقیمانده اعضای که در برجام نقش داشتند، برجام را حفظ کنند و از منافعی که تصویب شده و دشمنان ما به دنبال این هستند که از ما سلب شده به آن برسیم.

این مسؤول بیان کرد: اعتماد کردن به اروپایی‌ها کار سختی است، تیزهوشی و زیرکی خاصی نیاز دارد و باید با تدبیر عمل کرد که مشکلی که در حال حاضر به وجود آمده پیش نیاید.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که برخی از طرف‌های اروپایی در برجام بحث موشکی را مطرح کردند، آیا احتمال دارد که این موضوع مورد قبول مجلس قرار گیرد، افزود: نه دولت، نه مجلس و نه مردم زیربار بحث مذاکره موشکی نمی‌روند، موضوع برجام موشکی نبوده است و اگر مذاکراتی هم انجام شود باید در ارتباط با مسائل برجام باشد.

وی اضافه کرد: ما در برجام  به دنبال بحث بیمه، ارتباط اقتصادی از طریق بانک‌ها و تداوم فعالیت شرکت‌های که قرار است در کشور کار کنند بودیم و این موضوعات در مذاکره با اروپایی‌ها ادامه پیدا می‌کند، وزارت خارجه در ارتباط با بحث موشکی هم ورود پیدا نمی‌کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که این روزها بحث خروج شرکت توتال از کشور مطرح شده است، آیا ضمانتی از توتال گرفته شده بود که بابت ترک کشور خسارتی به ما پرداخت کنند، گفت: کشورهای خارجی برای ورود به کشور به دنبال منافع اقتصادی خویش هستند و آنچه را که منافع اقتصادی آنها اقتضاء می‌کند ورود پیدا می‌کند و برای ورود و سرمایه‌گذاری در کشور ضمانت‌نامه نمی‌دهند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: آمریکا به دلیل قدرتی که دارد اگر شرکت‌های بزرگ خارجی بدون توجه به خواسته‌های آمریکا عمل کنند جریمه‌های سنگینی برای آنها اعمال می‌شود.

اسماعیلی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار فارس که آیا بهتر نبود در حین قرار داد با توتال حساسیت‌های بیشتری به خرج می‌دادیم، افزود: خوب بود و باید این موضوعات را پیش‌بینی می‌کردیم.

وی در پاسخ به دیگر سوال که آیا احتمال دارد مجلس وزیر نفت را به خاطر بدعهدی توتال و عدم تدابیر خاص در مواجه با این شرکت به مجلس احضار کند، گفت: نه این اتفاق پیش نمی‌آید.

86004/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #برجام #توتال #اقتصادی #آمریکا #موشکی #دنبال #ارتباط #می‌کند #شورای #اروپایی‌ها #اسماعیلی #مذاکره #افزود #موضوع #احتمال #اعتماد #موضوعات #منافع #خارجی #کمیسیون #شرکت‌های #مسؤول #گرفته #می‌دادیم #تداوم #بدعهدی #رئیسه #تصویب #بیشتری #خاطرنشان #کشورهای #خبرنگار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اعتماد کردن به اروپایی‌ها کار سختی است/ بهتر بود در قرارداد با توتال حساسیت بیشتری به خرج می‌دادیم

*

*


X https://sport45.site/