تاریخ انتشار : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 50306 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تاکیدبر لزوم تقویت حمل و نقل شهری

مازندشورا: شهردارآنلاین: یک عضو مجمع نمایندگان تهران تقویت بیشتر حمل و نقل شهری و احیای ظرفیت‌های حمل و نقل از جمله اتوبوس‌های بی‌آرتی و مترو را از جمله موارد مورد تاکید در جلسه مشترک نمایندگان تهران با اعضای شورای شهر، شهردار و استاندار تهران عنوان کرد و گفت که قرار است جلسات مستمری بین کمیته مشترکی از اعضای شورای شهر و نمایندگان تهران برگزار شود.

مازندشورا:علیرضا رحیمی در توضیح جلسه شورای ۵۱ نفره متشکل از نمایندگان شهر تهران و اعضای شورای شهر تهران، گفت: قرار شد از این به بعد شهردار و استاندار تهران به عنوان عضو ثابت شورای ۵۱ نفره باشند، ‌از این به بعد این جلسات در قالب شورای ۲+۵۱ تشکیل خواهد شد.

وی توضیح داد: ‌در جلسه ۵۱ نفره، الویری رییس شورای عالی استان‌ها رویکرد این شورا به موضوع شهرداری‌ها را گزارش داد. آقای هاشمی رییس شورای شهر نیز گزارشی مبسوطی در مورد وضعیت متروی تهران و راهکارهای موجود برای احیای ظرفیت مترو و حمل و نقل در شهر تهران ارائه کرد، مواردی که علاوه بر نیاز به حمایت مجلس، عمدتا به حمایت‌های شورای شهر و شهرداری نیاز دارد.

نماینده تهران ضرروت حل اختلاف در موضوع نظام مهندسی تهران را از جمله موارد مطروحه از سوی شهردار تهران عنوان و اظهار کرد: اختلاف موجود بین دو وزارت کشور و راه و شهرسازی باعث بروز مسائل عمرانی در شهر تهران و ساخت و سازها شده، باید آنها به فهم مشترک برسند.

به گفته رحیمی،‌ در این جلسه برخی از نمایندگان تهران و اعضای شورای شهر نیز مطالبی را بیان کردند که عمدتا حول محور ادامه جلسات مشترک و بهبود وضعیت آب آشامیدنی تهران بود. همچنین به موضوع آبیاری مزارع شهرری با فاضلاب اشاره شد و نمایندگان و اعضای شورای شهر خواستار چاره‌اندیشی فوری این موضوع شدند.

وی با اشاره به آمارهای مطرح شده در این جلسه، گفت: طبق آمار ارائه شده ۱۶ میلیون نفر در استان تهران زندگی می‌کنند که ۱۴ میلیون آن ایرانی و دو میلیون خارجی هستند، از این ۱۴ میلیون، ۸۰۵ میلیون در شهر تهران ساکن هستند. در این بین پردیس با جمعیت فعلی ۴۵۰ هزار نفر فاقد حتی یک تخت بیمارستانی است، جمعیتی که تا پایان سال ۹۷ به ۶۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

رحیمی ادامه داد: در این جلسه مطرح شد که ۱۱۵۰ ملک شهرداری وجود دارد که در اختیار شهرداری تهران نیست، باید در این باره تعیین تکلیف صورت گیرد.

این عضو مجمع نمایندگان تهران در پایان و در جمع‌بندی،‌ گفت: در این جلسه جمع‌بندی صورت گرفت که جلسات کمیته مشترک به صورت مستمر ادامه پیدا کند و اولویت بر لزوم ادامه ظرفیت‌های حمل و نقل شهری از جمله اتوبوس‌های بی‌آرتی و مترو باشد.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #شورای #شورای شهر #میلیون #شهرداری #موضوع #ادامه #نمایندگان #رحیمی #اعضای #مشترک #جلسات #پایان #جمع‌بندی #اشاره #موجود #شهردار #توضیح #عنوان #وضعیت #عمدتا #ارائه #اختلاف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تاکیدبر لزوم تقویت حمل و نقل شهری

*

*


X https://sport45.site/