تاریخ انتشار : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 50308 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بازسازی بافت قدیم بافق در اولویت شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار بافق گفت: با توجه به اینکه بازسازی بافت تاریخی این شهر در اولویت فعالیت های عمران شهری است، با موافقت شورای شهر، 30 درصد بودجه سال 97 این نهاد برای این منظور اختصاص یافت.

مازندشورا:سید علی نوروز زاده روز دوشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری افزود: با بازسازی محله های تاریحی و بافت فرسوده،کالبد شهر کارآمدتر خواهد شد و زندگی به نحو مطلوب و بهتر استمرار پیدا می کند.
وی بدون اشاره به بودجه مصوب سال جاری شهرداری، نوسازی بافت ‌های فرسوده برای توسعه شهری را ضروری دانست و یادآور شد: وسعت بازسازی محدوده تاریخی و فرسوده شهر از 22 هکتار به 160 هکتار افزایش می یابد.
شهردار بافق تصریح کرد: نوسازی و بهسازی بافت فرسوده برای ساماندهی مبلمان شهری و مدیریت حوادث غیرمترقبه، خصوصا شهری که بر روی گسل زلزله قرار دارد، بسیار ضروری است،
وی به برنامه های شاخص این نهاد در سال جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به بازنگری طرح جامع شهر ،اهداف بازآفرینی با هدف بهسازی بافت فرسوده و تاریخی در راستای توسعه صنعت گردشگری مورد توجه واقع شده است.
نوروز زاده، ایجاد سه مجموعه پارک در محلات مختلف شهر، راه اندازی فضاهای فرهنگی، مرمت محور تاریخی از آستان امامزاده عبدالله تا میدان و بازارچه خان، ترمیم حوض بازو و محدوده بازارچه صنایع دستی و سوغات در محل میدان خان را مهمترین برنامه ها با مشارکت اداره میراث فرهنگی برشمرد.
به گفته وی یکی از مهمترین اهداف و برنامه های شهرداری توجه به محله های کمتر توسعه یافته است، ایجاد پارک مظفریه و روکش آسفالت این محله، نمونه ای از این رویکرد بشمار می رود.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری بافق در فاصله 110 کیلومتری یزد قرار دارد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #فرسوده #برنامه #توسعه #بازسازی #تاریخی #شهرداری #اهداف #ایجاد #میدان #مهمترین #بازارچه #فرهنگی #محدوده #بازآفرینی #نوروز #اشاره #نوسازی #هکتار #ضروری #بهسازی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازسازی بافت قدیم بافق در اولویت شهرداری

*

*


X https://sport45.site/