تاریخ انتشار : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:34

کد مطلب: 50313 چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمد علیخانی:

با کسانی که مسافران مترو خط 5 را عصبانی کردند،برخورد می کنیم

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با مسئولان خاطی که سبب عصبانی شدن مسافران مترو خط ۵ شدند، برخورد خواهد شد.

مازندشورا:محمد علیخانی با اشاره به اتفاقات روز چهارشنبه در خط ۵ گفت: دلیل اصلی این اتفاقات نقص فنی واگن هاست و مشکل قدیمی کمبود واگن که خوشبختانه پیش از عید قرارداد ورود ۶۰۰ واگن به متروی تهران در وزارت کشور بسته شد.

وی در پاسخ به این پرسش ها که این واگن ها سال ۹۸ به خطوط مترو افزوده می شود و در کوتاه مدت وضعیت تغییری نخواهد کرد، گفت: همین که روند بهبود وضعیت قطارهای مترو آغاز شده، غنیمت است. تهران برای بهبود وضعیت مترو به دو هزار واگن نیاز دارد که ورود ۶۰۰ واگن آغاز خوبی برای خدمات رسانی بهتر است.

علیخانی ادامه داد: قطارهای ما فرسوده هستند و به سن اورهال رسیده اند و برخی از آنها در تعمیرگاه هستند به همین دلیل گاهی سطح سرویس دهی در مترو کاهش پیدا می کند. همه کارها برای بهبود سرویس دهی به مردم مثل خرید واگن نیاز به پول ندارد برخورد خوب نیز می توانست سبب شود این اتفاق در خط ۵ رخ ندهد.

وی اضافه کرد:‌ متاسفانه  در بررسی های انجام شده متصدیان و برخی عوامل مترو به جای عذرخواهی و حفظ آرامش برخورد خوبی با مسافران نکرده و به جای آنکه عذرخواهی کرده و آنها را دعوت به آرامش و صبر کنند تا در این مدت طولانی توقف با مسئولان همکاری کنند برخورد خوبی نداشته و سبب عصبانیت مسافران شدند. تا آنجا که مسافران دست به اقدام خطرناک خروج از قطارها زدند و می توانست به دلیل وجود برق فشار قوی این اتفاق به یک فاجعه تبدیل شود.  گزارشی در این خصوص تهیه شده و با مسئولان خاطی که موجب این نارضایتی شده، برخورد می شود.

گفتنی است،  چهارشنبه گذشته قطاری که از سمت کرج به تهران در حرکت بوده در ایستگاه ورزشگاه آزادی دچار مشکل شد که برای اعزام به تعمیرگاه، مسافران خود را تخلیه کرد که همین امر موجب هجوم مسافران و اخلال در حرکت قطارها و ترافیک در ایستگاههای ماقبل شده بود.

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #مسافران #برخورد #بهبود #علیخانی #وضعیت #تهران #عذرخواهی #آرامش #قطارها #مسئولان #اتفاق #قطارهای #اتفاقات #چهارشنبه #تعمیرگاه #سرویس #توانست

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : با کسانی که مسافران مترو خط 5 را عصبانی کردند،برخورد می کنیم

*

*


X https://sport45.site/