مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50325 -تاریخ انتشار : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

زنگ خطر در سایت زباله سراوان رشت

پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت متوقف شده است

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت گفت: زنگ خطر بابت خطرات ناشی از عدم پاشیده شدن شن برروی زباله‌ها در سراوان به صدا درآمده است.

مازندشورا: «فاطمه شیرزاد» در چهل و دومین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: حدود ۹ ماه از آغاز فعالیت شورای پنجم رشت می‌گذرد و طی این مدت اقدامات خوبی در حوزه پسماند و سراوان در راستای ارتقای سلامت مردم انجام شده که از آن جمله می‌توانیم به افزایش اعتبارات مدیریت شهری و تلاش و پیگیری‌های مداوم برای جذب اعتبارات استانی و ملی برای این حوزه اشاره کرد.

رییس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت هم‌چنین به روند بهسازی سراوان و احداث تصفیه‌خانه آن اشاره کرد و گفت: جمع‌آوری پسماند خشک از داخل محلات رشت به طور مستمر در حال انجام است و متأسفانه چند ماهی است که پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت از حرکت ایستاده‌اند.

شیرزاد با ابراز گلایه از عدم اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر رشت گفت: انتظار داریم با توجه به حساسیت‌هایی که در حوزه سراوان وجود دارد و با نزدیک شدن به روزهای گرم سال روند بهسازی در این حوزه سرعت بیشتری به خود گرفته و متأسفانه در حوزه دریافت شن و ماسه مورد نیاز به‌منظور پاشیدن بر روی زباله‌ها نیز همکاری‌های لازم از سوی سازمان صنعت و معدن انجام نمی‌شود.

وی با تأکید بر جذب اعتبارات دولتی به‌منظور خرید دستگاه زباله‌سوز برای سراوان گفت: متأسفانه به‌علت عدم پرداخت مبلغ اولیه قرار داد خرید دستگاه زباله‌سوز از سوی دولت در این حوزه با مشکل مواجه شده‌ایم و این در حالی است فصل بهار رو به اتمام بوده و یقیناً با آغاز فصل بارندگی در رشت عملیات اجرایی احداث زباله‌سوز با مشکل مواجه می‌شود.

رییس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت با اشاره به آغاز فعالیت مدیران پروژه‌های شهرداری رشت گفت: مدیران پروژه اخیراً از سوی شهردار رشت انتخاب شده و انتظار داریم با حضور این افراد مباحث با قدرت بیشتری پیگیری و گزارش عملکردها به صحن شورا ارائه شود.

شیرزاد با انتقاد از عدم همکاری اداره منابع طبیعی گیلان بابت عدم اختصاص زمین مناسب به منظور احداث تصفیه‌خانه در سراوان تصریح کرد: بیش از ۳۰ سال است که شیرآبه‌های سمی حیات سالم را از درختان موجود در برخی نقاط سراوان سلب کرده اما متأسفانه منابع طبیعی برای قطع همان درختان برای ایجاد تصفیه‌خانه سراوان همکاری نمی‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد با توجه به عمق فاجعه‌ای که در سراوان وجود دارد نسبت به حفظ و تأمین سلامت مردم توجه بیشتری معطوف شده و یقیناً با فرا رسیدن فصل گرم سال و هجوم مگس‌ها زندگی و آسایش مردم سراوان مختل می‌شود.

شیرزاد با بیان این‌که ایجاد تصفیه‌خانه در سراوان نیازمند تأمین زمین مناسب از سوی منابع طبیعی است، افزود: مجوز قطع درختان در سراوان به‌منظور ایجاد تصفیه‌خانه صادر نمی‌شود و این موضوع واقعاً نگران‌کننده است.

وی با دعوت از مدیران منابع طبیعی کشور برای بازدید از وضعیت سراوان و درختان موجود در آن گفت: از مدیران حوزه منابع طبیعی کشور تقاضا داریم برای بازدید از وضعیت نامناسب درختان سراوان به گیلان سفر کرده و از نزدیک عمق فاجعه زیست محیطی را مشاهده کنند.

رییس کمیسیون بهداشت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت افزود: هم‌اکنون ۲۷ دهیاری و پنج شهر زباله‌های خود را به سراوان سرازیر می‌کنند و این در حالی است که مدیریت زباله سراوان به عهده شهرداری رشت واگذار شده و در چنین شرایطی نیز برای ایجاد تصفیه‌خانه همکاری نمی‌کنند.

وی به تسریع آسفالت راه دسترسی به سایت سراوان اشاره کرد و گفت: انتظار داریم این کار در اسرع وقت انجام شده و امیدوارم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز نسبت به صدور مجوز برداشت شن و ماسه همکاری کند.

شیرزاد با اشاره به این‌که حدود دو ماه است که سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان مجوز برداشت شن مخلوط را برای سراوان صادر نمی‌کند، گفت: شهرداری رشت تمام تلاش خود را برای کاهش مشکلات سراوان به کار گرفته و انتظار می‌رود صنعت و معدن نیز در تصمیم‌گیری‌هایش تجدید نظر کرده و در راستای حفظ سلامت مردم همکاری کند.

وی افزود: سازمان صنعت و معدن گیلان اخیراً دو معدن به شهرداری رشت معرفی کرده که قابل استفاده نیست و زنگ خطر بابت خطرات ناشی از عدم پاشیده شدن شن برروی زباله‌ها در سراوان به صدا درآمده است.

شیرزاد با تأکید به پرداخت سهم دولت پیرامون خرید دستگاه زباله‌سوز برای سراوان تصریح کرد: در صورت عدم پرداخت مبلغ اولیه قرار داد خرید دستگاه زباله‌سوز به شرکت TTS یقیناً حجم مشکلات در این حوزه افزایش پیدا می‌کند.

رییس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت به روند جمع‌آوری زباله خشک در محلات رشت اشاره کرد و گفت: باید اقلام تشویقی به شهروندانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند ارائه شود و فقط به دادن پلاستیک زباله به آنان بسنده نشود.

وی با ابراز گلایه از انباشت زباله در برخی محلات رشت افزود: در برخی محلات جمع‌آوری زباله به‌صورت روزانه انجام نمی‌شود و این مهم موجب گلایه شهروندان شده و انتظار داریم جمع‌آوری زباله به طور روزانه در محلات رشت انجام شود.

شیرزاد با تأکید بر حضور میدانی معاونین خدمات شهری شهرداری‌های مناطق رشت تصریح کرد: اخیراً انباشت زباله در کمربندی خرمشهر موجب نگرانی ساکنین آن منطقه شده و با توجه به این‌که این محدوده خارج از شهر است انتظار داریم به‌منظور رفع دغدغه‌های ساکن آن منطقه با فرماندار رشت مذاکراتی انجام شود.

وی به کیفیت مناسب کود تولیدی در کارخانه کودآلی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: کودی که توسط کارخانه کود آلی تولید شده است از کیفیت خوبی برخوردار بوده و قابلیت عرضه به خریداران را دارد و برای این منظور باید بازار یابی مناسبی انجام شود.

عضو کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت یادآور شد: کارخانه کودآلی روند مناسبی دارد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده رشد مناسبی پیرامون آن شاهد هستیم.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سراوان - شهرداری - زباله - شورای - اشاره - خدمات - شیرزاد - تصفیه‌خانه - کمیسیون - بهداشت - انتظار - محیط‌زیست - داریم - منابع - محلات - زباله‌سوز - طبیعی - همکاری - درختان - به‌منظور - دستگاه - جمع‌آوری - مدیران - متأسفانه - گیلان - افزود - پروژه‌های - ایجاد - مناسبی - پرداخت - کارخانه - این‌که - مناسب - اخیراً - تصریح - تأکید - یقیناً - نمی‌شود - فعالیت - اعتبارات - سلامت - گلایه - احداث - عمرانی - بیشتری - اسلامی - تجارت - وضعیت - بازدید - اظهار - برداشت - مشکلات - کودآلی - روزانه - انباشت - پیرامون - کیفیت - منطقه - موجود - ابراز - ارائه - نزدیک - مواجه - گرفته - اولیه - بهسازی - مدیریت - پسماند - نمی‌کند - زباله‌ها - راستای - افزایش - منظور - تأمین -

نظر شما در مورد : پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت متوقف شده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*