مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5034 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 -ساعت : 13:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اسماعیل دوستی:

اخذ عواض از اتباع خارجی منوط به همکاری استانداری تهران و وزارت کشور است

مازندشورا: عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: لایحه اصلاحیه مصوبه اخذ عوارض از مهاجران خارجی مقیم شهر تهران در دویست و هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر بررسی می شود.

مازندشورا:

بلدیه|اسماعیل دوستی با بیان اینکه اخذ عواض از اتباع خارجی منوط به همکاری استانداری تهران و وزارت کشور است، اظهار کرد: اتباع خارجی هنگامی که برای دریافت کارت تردد و یا کارت اقامت مراجعه می کنند باید به شهرداری تهران معرفی شوند تا این نهاد از آنها عوارض دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه در این زمینه شهرداری تهران لایحه ای ارائه کرده بود که با حداکثر آرا تصویب شد، تصریح کرد: پس از مصوب شدن این لایحه فرمانداری تهران به آن یک ایراد گرفت که البته این ایراد به طور قطع منطقی است.
عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه ایراد گرفته شده بر این لایحه بررسی شد، خاطر نشان کرد: ایراد وارد شده این است که عوارض های دریافتی از اتباع خارجی می بایست فراگیر باشد، به این معنا که همان عوارضی که در سایر نقاط کشور از این قشر اخذ می شود در پایتخت نیز به همان میزان اخذ شود.
دوستی با بیان اینکه اعضای شورای شهر ایراد گرفته شده بر این لایحه را پذیرفتند، عنوان کرد: نکته وارده را پذیرفته و همان را مصوب کردیم، امروز نیز بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه اخذ عوارض از مهاجران خارجی مقیم شهر تهران در دستور جلسه قرار گرفته است که امیدواریم مصوب شده  تا پس از آن برای تنفیذ به فرمانداری ارسال شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - ایراد - لایحه - خارجی - اینکه - اتباع - دوستی - گرفته - عوارض - شورای - بررسی - فرمانداری - دریافت - همکاری - استانداری - وزارت - شهرداری -

نظر شما در مورد : اخذ عواض از اتباع خارجی منوط به همکاری استانداری تهران و وزارت کشور است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها