تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 50383 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رای منفی به تغییر نام ایستگاه"اتمسفر"مترو

مازندشورا: شهردارآنلاین: اعضای شورای شهر تهران به تثبیت نام ایستگاه " اتمسفر" رای مثبت دادند.

مازندشورا:در جلسه صبح امروز شورای شهر تهران تغییر نام ایستگاه مترو از البرز به "اتمسفر" در خط ۵ مترو مورد بررسی قرار گرفت و محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر  در این باره گفت: در سال‌های دور از آنجایی که خط ۵ مترو از زمین‌های کارخانه اتمسفر عبور می‌کرد، مالک زمین‌ها به این شرط که نام ایستگاه مذکور در زمین‌هایش به نام شرکتش یعنی "اتمسفر" باشد، زمین‌های بسیاری را به مترو هبه می‌کند و تنها درخواستش هم این بود که نام ایستگاه، نام کارخانه‌اش باشد اما بعد از مدتی شاهد آن بودیم که برخی‌ها با این بهانه که اتمسفر نام خارجی است پیشنهاد می‌دهند که نام این ایستگاه به "البرز" تغییر کند که این موضوع در شورا هم به تصویب می‌رسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نام ایستگاه "اتمسفر" است و اتمسفر هم خوانده می‌شود اما بر وی سایت مترو نام ایستگاه مذکور در خط ۵ ، البرز است افزود: هر گونه تغییر در اسامی ایستگاه‌های مترو بیش از ۳۰۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد، چرا که باید همه تابلوها و نقشه‌ها تغییر کند، ما باید به پیمانی که بسته‌ایم احترام بگذاریم و این پیمان یعنی دریافت زمین به ازای نامگذاری ایستگاه بین صاحب کارخانه و شهرداری بوده که باید باقی بماند.

مسجدجامعی نیز با بیان اینکه البرز نام اساطیری است؛ آرش کمانگیر از البرز تیر خود را برای تعیین مرز ایران رها می‌کند، گفت: باید فکری به حال ماندگاری تاریخ‌مان در شهر تهران کنیم.

حجت نظری نیز با بیان اینکه برخی اسامی همچون ایستگاه اتمسفر در میان مردم جا افتاده، گفت: با اینکه اتمسفر یک نام خارجی است اما برای مردم ملموس شده و هر گونه تغییر موجب سردرگمی مردم می‌شود و بر همین اساس پیشنهاد می‌شود هیچ گونه تغییری در نام این ایستگاه رخ ندهد.

در ادامه اعضای شورای شهر تهران به باقی ماندن نام اتمسفر بر ایستگاه فعلی مترو در خط ۵ رای مثبت دادند و ایستگاه اتمسفر بر خلاف مصوبه قبلی شورا مبنی بر تغییر نام به البرز، همان اتمسفر باقی ماند.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ایستگاه #اتمسفر #تغییر #البرز #اینکه #شورای شهر #تهران #شورای #اسامی #پیشنهاد #کارخانه #زمین‌های #مذکور #می‌کند #خارجی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رای منفی به تغییر نام ایستگاه"اتمسفر"مترو

*

*


X https://sport45.site/